News

NÕIAD - RAVITSEJAD - Müstikud - Eesti vaimuilma tegijad

2011-01-02

NÕIAD - RAVITSEJAD - MÜSTIKUD

 

.....................................

 Eesti Ravitsejad, Eesti Nõiad

 

Helle Anniko, Kirna nõid, Erik Arro, Vormsi Enn, Tatjana Gorbunova, Ants Gross, Heldur Haldre, Jüri Henno, Irma Ilisson, Hele Jaagu, Aleks Jairus, Veeliks Jalakas, Urve Kaaristu, Enno Kalde, Ilo Kinksaar, Andres Klemet, Heiki Krimm, Lembit Kuhlberg, Ursula Liblik, Peeter Liiv, Lille Lindmäe, Ingvar Luhaäär, Kaljo Mandre, Igor Mang, Mercedes Merimaa, Holger Oidjärv, Aili Paju, Mart Parmas, Edda Paukson, Tõnu Peets, Andres Pinka, Reet Priiman, Arvo Purga, Sirje Purga, Valdek Põld, Villu Põldma, Hans Raudsik, Anto Raukas, Aapo Reinet, Laine Roht ehk Kaika Laine, Svea Salumäe, Vigala Sass, Ilmar Soomere, Albert Stepanjan, Peep Sõber, Peeter Tammela, Tiit Teras, Heino Tiik, Toomas Tiik, Maria Tilk, Taimi Uuesoo, Hannes Vanaküla, Rein Weber, Tiina Viilop, Viljo Viljasoo, Ingvar Villido, Ivar Vinkel, Tõnis Vint, Igor Volke, Tiiu Väinsaar, Mai VäljatagaAime KonsAndres RünkAurelius Kristjohann,  Helve LaksbergJuhan SärgavaJüri Lina, Paide Anna, Anne-Liis Õigus, Luule Viilma, Eduard Nurja, 

 

 

See nimekiri siin on paratamatult subjektiivne Kui teate kedagi kes peaks/võiks  siin nimekirjas olla või soovite midagi lisada/muuta, siis palun andke meile sellest teada siit 


Helle Anniko ehk Kirna nõid

 72231 Kirna
Telefon: 56478299
 


Kirjanikust abikaasa kõrval näguripäevi näinud ja tema kuulsuse varju jäänud Helle Anniko  avastas enda jaoks Kirna mõisa ning tegi sellest võlumaa täiskasvanuile.

 REET PRIIMAN, dr. phil.: “Teaduslikult on kindlaks tehtud, et Kirna mõis asub suure murrangulõhe kohal, mistõttu mõisa pargis toimivad madalsageduslikud elektromagnetilised väljad. Maa sisemusest tulevad võnked panevad pargis kasvavad puud ja teised taimed ning kivid võnkuma ja seal viibivate inimeste süda, vereringe ja teised organid lähevad “õigesse rütmi”. Nii toimub Kirnas inimeste looduslik tervendamine.

 

 

http://tinyurl.com/2g79yzq

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=247294


Erik Arro

 

Võiks arvata, et sellised suurvaimud nagu Buddha, Bodhidharma, Nagardžuna, Padmasambhava, Huineng ja Laozi on kaugele minevikku kadunud ja et tänapäeval selliseid valgustunuid enam pole. Siiski on! Vahe on selles, et minevikus kulus sõnumi levimiseks võibolla tuhat aastat, nüüd vaid mõni aasta, mis kulub raamatu tõlkimiseks ja lugemiseks.

“Maailm ja isik on meelepete, nendesse kiindumine on ränk eksitus ja kannatuse põhjus,” tõdeb Erik Arro, kes on keskmisest traagilisema elulooga mees. Samas on takistused eluteel ja naise poolt hülgamine andnud talle võimaluse sisemiselt kasvada.
Tiibeti keeles tähendab Eriku perekonnanimi Arro sõpra. Tiibetlased tervitavadki üksteist “Arro! Arro!” ehk siis “Sõber! Sõber!”.
Raamatud ja kirjastamine, millele Erik praegu suurema osa oma ajast pühendab, on tal juba veres. Ema tegeles trükitööstusega ja kui 16aastase Eriku vanemad lahutasid, tuli perre kasuisa, kes oli trükikoda Ühiselu tollane direktor.
Ema läks Eriku isast lahku pärast pikka kooselu. Teismelisele noormehele mõjus lahutus karmilt. Poiss hakkas tundeid endas hoidma, temast sai pühapäevapunkar.
“Punkarid ja boheemid käisid koos kolmes kohvikus: Moskvas, Varblases ja Pegasuses – see oli nagu Bermuda kolmnurk,” meenutab ta nõukaaja vabameelsete käike. “Kuna nõukogude ajal teistsuguse maailmavaatega inimesel muud väljundit polnud, siis nad istusid ja suhtlesid kohvikus. Suhtlemine oli tore, aga mingis mõttes tundus, et see muutub ajaraiskamiseks, mul sai seal kohvikutes mitu aastat ära molutatud.”
Olukorra päästis see, et ühel ilusal suvepäeval sattus ta Moskva kohviku ees seistes kokku Anu Rootaluga, kes oli seotud põrandaaluse budistliku ühenduse Eestimaa Vennaskonnaga. Erik lõi vennaskonnaga kampa.

 

http://www.hot.ee/dharmakirjastus/toimetaja.html

 


Vormsi Enn 

“Inimesed usaldavad liiga vähe seda, mida nad tunnevad. Enamasti toimivad nad ikka selle põhjal, mida mõtlevad,” kinnitab Vormsi enn, et just see üks asjade untsumineku olulisi põhjusi ongi.

Oma elu saab tunnete järgi sättida küll, teab enn. Tuleb lihtsalt väga tahta. Sest mõte on materiaalne, ja mõttel on kombeks teostuda. Selle asja on enn endale ammuilma selgeks teinud. Just see annab võimaluse asju õigesti mõista ja selle põhjal ka toimida.

 

 

 

Mõtle õigesti, tunne aukartust elava ees

Maga õigesti, maga nii palju, kui süda lustib

Ära ela selleks, et süüa. Söö selleks, et elada.


Ravi end rohtudega, ära kasuta ravimeid

Ära kiirusta, võta aega endaga olemiseks


http://www.kodutohter.ee/arhiiv/jaan02/main1.htm
 

 

 

 

 

 


Tatjana Gorbunova

 


Kubanimaalt pärit taimetarga ja rohuteadlase (farmakoloogi) Tatjana Gorbunova sõnutsi on iga inimene ainulaadne ja haiguste tekkimise põhjusedki erinevad, sellepärast on haiguse asemel mõistlik ravida inimest.
Eestis nii meedikute kui ülejäänud inimeste hulgas tuntud Gorbunova on kirjutanud mitu ravimtaimeraamatut, peab loodusraviteemalisi loenguid ja võtab eri probleemidega inimesi vastu Tallinnas ning märtsist ka Pärnu Tervistavas Stuudios Pühavaimu tänaval.


Kontaktandmed:
Telefon 5093883
Aadress Punane 56 13619 Tallinn
 
info 5528422
e-post travnik@hot.ee 

avatud E, R 10-16; T, N 10-18; vaheaeg 13-14 
proviisor, taimeravi spetsialist 

 

http://www.directorie.eu/2162/RAVIMTAIMED-KODUAPTEEGIS,-RAVIMTAIMED.-Tatjana-Gorbunova-.html

http://www.hot.ee/travnik/glav.html


 


Ants Gross

 

 

Energeetiliste taimepiltidega kuulsust kogunud Viljandi paraloog – ravitseja Ants Gross mõjutab kosmiliste märkidega turvakaartide abil inimeste tervist.

Miks Ants on selline iseäralik, paljude meelest veidrik ja mõne meelest suisa hull, on seotud tema sünniga. Nimelt on sensitiivsete võimetega mees veendunud, et tal on teistest inimestest erinev energeetika, milles on “süüdi” tema surnult sündinud kaksikvend või -õde. Tänini pole Ants aga uurinud, millisest soost kaksik oli.
“Moskva omad tegid selgeks, et astraaltasandil sain mina tema energia endale ja kui ma juhtun mõnda inimest lööma, on talle kiirabi vaja, minus on niivõrd suur jõud ja energia,” selgitab Ants.

http://www.in.ee/inimesed_item.php?uid=677


 Heldur Haldre

 


Heldur Haldre - Eesti psühhotroonika Grand Old Man, kes tegeleb kirlianfotograafiaga.

Moskva Ülikooli haridusega füüsik Heldur H. Haldre () pildistab hobi korras juba üle kahekümne aasta aurasid. Vähemalt mõned arvavad, et helendus, mis jääb kõrgsagedusväljas oleva objekti ümber filmilindile, on kuidagi seotud inimesi ja esemeid ümbritseva nähtamatu kiirgusega.

Kümmekond aastat tagasi räägiti Eesti Televisioonis ja Eesti Raadios ameerika ärimehest Kirlianist, kes oma kaupade reklaamimiseks tegi väga omapäraseid fotosid. Fotod helendusega ümbritsetud näpuotstest ja kiirgavatest taimelehtedest olevat õnnestunud sokutada ka ühe teadusliku ajakirja aprilli(loe: nalja)numbrisse.

"Ameerika ärimees" oli tegelikult Semjon Davidovitš Kirlian, elupõline krasnodarlane, ametilt elektrooniliste seadmete parandaja. Ülalkirjeldatud "reklaamfotode"-lugu oli üks paljudest meie endise suure kodumaa katsetest pöörata naljaks Kirliani avastus, et kehad helenduvad kõrgsagedusväljas erinevalt. Reedel, 20. veebruaril möödus 100 aastat Kirliani sünnist.

Võib julgelt öelda, et Heldur H. Haldre on Kirliani mantlipärija Eestis. Töötades nüüdseks likvideeritud elektroonikatehases RET, tuli Helduril käia sagedastel komandeeringutel. Ühel sellisel komandeeringul Krasnodaris tutvuski Heldur Kirlianiga. RETis valmistati Helduri juhtnööride järgi kõrgsagedusgeneraator, millest kaamera ja filmilindiga ühendatult sai Eesti esimene kirlianipiltide masin.

Üheks huvitavamaks tööks loeb Heldur uurimusi Tallinna Psühhoneuroloogia haiglas. Seal tehtud fotodel on selged erinevused eri diagnoosiga haigete näpuotstest eralduva kiirguse vahel. Erinev pilt võib tulla ka sama inimese näpuotsast – see on seotud inimese seisundi või meeleoluga. Kirliani efekti on osavalt ära kasutanud kavalad paramehed, kes fotode järgi ennustama kipuvad.

Helduri kogus on kirlianifotosid alkohoolikute, stressis inimeste, skisofreenikute ja üliandekate inimeste sõrmeotstest.

Paraku keelas tollane ENSV peapsühhiaater Jüri Saarma 1980. aastate algul "nõidusega" tegelemise. Praegu on Helduril selleks taas vaba voli.

Kirliani tehnoloogia on levinud üle maailma, sellega tegelevad teadlased ja asjaarmastajad. Käesoleval aastal on toimunud juba kaks vastava ala teaduslikku konverentsi.

"Uurimused pole piisavalt põhjalikud, seepärast ei saa ka ühest teooriat – kas tegemist on auraga või millegi muuga – veel avaldada," märgib Heldur, järjekordse huvilise näppe kõrgepingevälja asetades.

allikas

Pildil on Aura testi läbiviija füüsik Heldur Haldre oma imemasinaga, millega tehtud aurafotosid tunnustatakse nende täpsuse ja informatiivsuse pärast. 

http://www.micrim.eu/aurafoto.html


 Jüri Henno

Sümboolika teemat, sealhulgas unenägusid, on Jüri Henno uurinud 32 aastat, tema “Unesümboolika käsiraamat” sisaldab 7600 märksõna ja 25 000 lahendit.


 Jüri Henno on kirjastaja ning visionäärne kirjanik, kelle viimaste
aastatkümnete suurtööks on 3640st värsist koosneva müütilise
Kalevipoja Tarkuseraamatu kirjapanemine. Arhiivimaterjalide,
esoteerilise kirjanduse ning rahvaluule uurimise kõrval on Jüri Henno
tähtsaimaks infoallikaks isiklikult läbikogetavad ilmutused. Lisaks
on Jüri Henno koondanud enda ümber grupi huvilisi, kes tegelevad tema
juhatusel Kalevipoja tekstide lugemise ja tõlgendamisega. Kord kuus
kogunetakse Jüri Henno ekstaatilistele loengutele, kus samaväärsetena
leivad tsiteerimist nii Piibel kui Kreutzwaldi Kalvipoeg.
 

 http://kultuuriaken.tartu.ee/?form=kuulu...1208852826

 


Irma Ilisson

Minutaolisi inimesi nimetatakse meediumkunstnikeks.

Meediumiks ma ennast ei pea, kuna töötan täielikus ärkveloleku seisundis, absoluutse mõtteselgusega (Meedium töötab transis, millesse ta on end viinud või viiakse).

Antud kosmilise teabe väljund on vaid lihtne reaalsus kõrgemate tsivilisatsioonide olemasolust ja kontaktidest Maa-inimestega.

Oluline on heasoovlikkus ja armastus, mida taoliste sidemete kaudu meile edastatakse.

Piltide värvid ja kujundid aitavad saadetavat informatsiooni paremini mõista ja vastu võtta.

Piltides sisalduv kosmiline energia puhastab Teie biovälja, viies teid harmooniaseisundisse.

Harmoonia vaimses plaanis taandub organismile füüsilises tasapinnas, olles tervise algtingimuseks. Harmoonia seisund loob armastuse energeetilise välja, mis seob meid kõiki kõiges, olenemata ajast ja ruumist.

Kuna piltides sisalduv energia on meie taluvuse piiri arvestades ülipuhas ja tugev, tuleks teil jälgida enese üldseisundit. Tunnetades peas, südames või seljal raskustunnet, eemalduge ajutiselt näituseruumist (pildist).

Soovin Teile omalt poolt äratundmisrõõmu ja armastuse valgust !

Irma.

Teil on võimalik tellida individuaalset pilti (aitab teid vaimses arengus ja elus õigeid valikuid teha).
Soovi korral, palun saatke kirja teel oma foto, lisades aadressi ja telefoni numbri.

Minu aadress:
Irma Ilisson
Tallinna mnt. 30 b
90509 Haapsalu
 http://www.hot.ee/irmailisson/

 


Hele Jaagu

tel 56505797 helejaagu@hot.ee, Hiiumaa.


 

 

 Tsooniterapeut Hele Jaagu avastas enda jaoks magnetresonantsravi võimalused mõni aasta tagasi Soomes tsooniterapeutide suvekoolis, kirjutab Valgamaalane.

«Sinna oli kutsutud Ungari tuumafüüsik Gabor Lednyiczky, kes tutvustas enda loodud magnetraviseadet,» ütles Hele Jaagu.
«Minu üllatuseks selgus, et paljudel Soome kolleegidel juba tiksusid taskus pisikesed karbid, tillukesed küberneetilised imed, mille olemasolu pidasid nad väga enesestmõistetavaks,» rääkis ta.

«Samuti kasutas seadet mu nõelraviõpetaja Heino Tiik, kes on mulle väga suureks autoriteediks. Siis hakkasingi tõsisemalt uurima, millega on tegu.»

Magnetresonantsseade loodi kosmonautide hea tervise tarvis

Nüüdseks juba tosin aastat tsooniterapeudina töötanud Hele Jaagu uskus oma sõnul, et kõige paremini saab inimest ravida teine inimene.

«Eks ma usun seda praegugi. See usk viis mind ka tsooniteraapia juurde, mis seisneb jalatallal asuvate kindla elundi või elundisüsteemide punktide mõjutamises, mille toimel hakkab keha ennast ise tervendama,» selgitas Hele Jaagu.

«Magnetresonantsravi toetab väga hästi tsooniteraapiat, kuigi aparaadi loojatel olid hoopis teised ülesanded. Neil tuli leida viis, kuidas maailmaruumis viibivate kosmonautide tervist heas seisundis hoida,» lisas ta. «Medikamentide juurde peaks ka minu hinnangul inimene pöörduma alles siis, kui teised võimalused ei anna mingil põhjusel tulemusi.»

Sobib hästi traumeeritud kudede taastamiseks

Magnetraviseadmest kui meditsiiniaparaadist Hele Jaagu rääkida ei luba, kuigi tema patsientide tervenemine räägib teist keelt. Lisaks seadme pisikesele nn peremudelile on Hele Jaagu kasutuses neljandat aastat ka madrats, mis on sobilik terapeudi igapäevatöös.

«Olin veel üsna vähe selle seadmega töötanud, kui minu poole pöördus eakas proua, kes Parkinsoni tõve tõttu ei suutnud oma nimest kirjutada rohkem kui algustähe,» meenutas Hele Jaagu.

«Kokku käis ta madratsi peal kümme korda. Pärast kuuendat korda hakkas memm uuesti kirjutama. Kui talle aasta hiljem helistasin ja küsisin, kuidas läheb, kurtis memm liigesevalu. Kirjutamismured olid tal täiesti ununenud.»

Väga heaks hindab Hele Jaagu tulemusi, mis seadme abil on saadud traumeeritud kudede taastamisel.

«Näiteks meenub üks juhus, kus autoavariis mitmeid luid murdnud keskeas naine, kelle omaksed olid mures, mis temast üldse saab, läks umbes kaks kuud hiljem Lapimaale suusatama (!). Tõsi, tema muretses endale isikliku seadme ja ka kasutas seda usinalt,» rääkis Jaagu.

«Hiljuti oli mul kogemus naisega, kelle kopsust töötas vaid väga väike osa. Põhjuseks oli viiruskahjustus. Ta käis korduvalt madratsil ja meedikute hämmastuseks kops taastus. Ka see juhtum on tema röntgenpiltidelt ja haigusloost tuvastatav,» jagas Hele Jaagu äsjast kogemust ja rõhutas, et ta ei julge neid tulemusi siiski reegliks pidada.

Kuidas siiski kõik toimub?

«Kui väga-väga lihtsustatult seletada, siis igal inimese organil on oma võnkumine. Kui organis tekivad mingid muutused, on tema võnkumine tavapärasest erinev. Seadme abil tekitatakse õige võnge ja resonantsiga püütakse ta viia uuesti töökorda.

Tõsi, organi töökorda seadmist ei saavutata reeglina ainult ühe korraga,» selgitas aparaadi pidev kasutaja, kel nüüdseks kogemust neli ja pool aastat.

Hele Jaagu igapäevatöös kasutada olev magnetraviseade, mille looja Gabor Lednyiczky on nimetanud Lenyo-ks, sisaldab ligi sadat programmi, millest igaüks on mõeldud kindla haiguse raviks või probleemi leevendamiseks. Alaosad toetavad põhiprogramme ja iga osa parandab samaaegselt ka organismi seisundit tervikuna.

Taastusravis ja spordis

«Elektromagnetilist ravi on uuritud kogu maailmas ligi 80 aastat. Tänapäevased ungarlaste loodud aparaadid on kunagiste Vene ja Ameerika teadlaste magnetresonantsseadmete edasiarendus.

Lisaks ravile saab meetodit kasutada suurepäraselt ka diagnostikas. Paraku sellist seadet minu teada Eestis veel ei ole. Tahan rõhutada, et eelkõige on nn raviseade ikkagi mõeldud hea tervise ja kehatoonuse hoidmiseks.

Palju kasutavad magnetravi võimalusi sportlased. Ungarlaste uuringud on internetis aadressil www.hippocampus-brt.com,» teadis Hele Jaagu.

Üheks näiteks on seal Ungari koondise veepolomängija Tamas Varga kirjeldus, kuidas ta kroonilisele selgroolülide põletikule kuidagi õiget ravi ei leitud. Šveitsi tohtrite abiga õnnestus tal magnetresonantsravi, võimlemise ja toitumisharjumuste muutustega saada ihuhädast üle ning naasta taas profimängijate rivvi.

«Magnetresonantsravi võiks või isegi peaks huvitama eelkõige neid, kes tegelevad taastusravi või profülaktikaga. Nii nagu pole igaühele meist jõukohane muretseda koju mullivanni, pole võimalik soetada ka magnetresonants-madratsit. Kohtades, kus paljud inimesed saaksid seadet kasutada, on mõttekas selle võimaluse loomist kindlasti kaaluda,» rääkis magnetresonantsravi üks maaletoojatest.

«Olemas on ka väike perekonnamudel, tilluke küberneetiline ime, millest alguses rääkisin. Karbikesse saab korraga laadida neli erinevat programmi 96st, kuid neid on võimalik vastavalt vajadusele valida ja vahetada,» selgitas Hele Jaagu.

Magnetresonantsravil pole kõrvaltoimeid

Elektromagnetilist resonantsi tekitav seade ei ole võimsuselt tugev. Bioloogilised mõjutused sünnivad alles siis, kui aparaadi elektromagnetilised signaalid on resonantsis keha enda elektromagnetiliste toimingutega. Seepärast ei ole raviviisil kõrvaltoimeid.

Resonantsühendus moodustub nii mehaaniliselt kui ka elektromagnetiliselt. Inimene tunneb ravi ajal kerget soojatunnet või väikseid torkeid keha eri piirkondades. Vereringe elavneb ning lihased lõdvestuvad.


allikas

 

...............
http://www.hiiumaa.ee/?idc=1011128100083111000

 


Aleks Jairus

meditsiinidoktor
Süninud 1950. aastal Eestis, Lääne - Virumaal
Lõpetanud 1996. Aastal Sankt Peterburgi Sarkizov - Serazini nimelise Meditsiini Teadusliku Uurimise Instituudi alternatiivravi osakonna
Doktorikraad: 1998.a refleksoteraapia alal Jaapanis, Osako Refleksoteraapia Uurimise Instituudis 
 

Ajakirjanduses torkab alailma silma kuulutusi stiilis "kogenud bioenergiaterapeut ravib ravimatuid haigusi" või "edukas hüpno-psühho-füsioterapeut garanteerib abi raskeimagi tervisehäda puhul". Lisaks tegutseb paras trobikond enam või vähem kuulsaid imearste-ravitsejaid, kes sellist räigevõitu reklaami ei vajagi - heausklikku klientuuri jätkub niigi.

Reeglina pole suuremal osal säärasest seltskonnast õrna aimugi, kus asub inimesel maks või põrn, meditsiinialasest kõrgharidusest kõnelemata. Igal reeglil on aga teatavasti ka erandeid.

Tallinnas töötava nõelraviarsti Aleks Jairuse huvi alternatiivmeditsiini vastu sai alguse aastate eest Leningradi Kehakultuuriinstituudis õppimise ajal. Üks kõrgharidus käes, otsustas Jairus minna teisele ringile, ja astus Popovi-nimelisse meditsiiniinstituuti. Viimase lõpetas ta magistritööga "Rehabilitatsiooniprotsesside kiirus trauma- ja operatsioonijärgsel perioodil alternatiivmeditsiini meetodite abiga". Hiljem on mees ennast kahel korral käinud täiendamas Jaapanis. Pooleli on doktoriväitekiri teemal "Biorütmid ja taastumine", mille kaitsmisega Jairus loodab lähema aasta jooksul ühele poole saada.
 http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=8626

 


Veeliks Jalakas

Tallinn, Sõstra 6
tel:6565920


 Veeliks Jalakas on eakas ja auväärne pendlimees, vanakooli maagiameister, tervendaja, kes juba aastakümneid aidanud inimesi, kui neil peal needus, kurnab kuri vaim, elutsevad kehas kapseldunud vaimolendid, mees kipub võõra voodisse, naine näägutab, ämm sajatab, lapsel koolis probleeme, äri ei õitse, tehnika ei tööta ja kingad panevad jalad valutama – Veeliks selgitab oma käepikenduse pendli abil välja põhjused ja lahendab olukorra.

Noorpõlves pidi Veeliks ka vanglaleiba maitsma, kuna tollasele võimule tema eestimeelsed avaldused ja parteipealikke pilavad lorilaulud ei sümpatiseerinud. Laiemale üldsusele sai ta tuttavaks peale saates „Selgeltnägijate tuleproov“ osalemist. Oma eluloo ja tarkused on ta kirja pannud raamatusse “Veeliks Jalaka pendliõpetus” ning on üks vanemaid aktiivselt tegutsevaid ravitsejaid.

Veeliks Jalakas on meie suurimate kogemustega pendlimees. Olgu kohe öeldud, et ta ei näe pendlis mingit imeriista, vaid - nagu ta ise ütleb - inimese käe pikendust, mis võimaldab alateadvusest esile tuua varjatud teavet. Kuidas seda teha, selle kohta on Veeliksil algajaile palju kasulikku nõua anda.http://www.maaleht.ee/news/tarbija/tervi...d=23962257

 


Urve Kaaristu

tel.: 5185106

e-post urve.kaaristu@gmail.com

Shamanist. Tervendaja. Tarot-nõustamine, massazh, jooga. "Vaimukanuu" eestvedaja. Shamaan Urve Kaaristu ravitseb inimesi, vaadates tagasi nende eelmistesse eludesse ja vabastades nende hirme.

Šamaanlust arendav Urve Kaaristu tunnetab elu voolavust. Nähtamatu jõud, mis andis talle salapäraseid märke, andis talle juba lapsepõlves unenägusid, millest teistele rääkida ei saanud, kuid mis olid väga olulised.
Tegelikult elab Urve tänini unenägudest saadud mõjutuste ja märkide toel. Oma unesid ja nende saladusi ta teistele ei räägi. “Unenäod on niivõrd isiklikud asjad, neid ei tohi avaldada,” usub naine. “Kui avaldad unes nähtu, muutub see tühjaks, seal pole enam jõudu sees. Siis juhatus hajub.”
On olnud unenägusid, kus teda õpetatakse. “Kui suudame unenägemise oma teadvusse viia, suudame seda mõista ja võtta kui juhendust. Unenägu on tõene reaalsus. Seal oleme niisugused, nagu oleme. Pole segajaid – nagu ego, enesetähtsus ja kadedus.”
Urve on aidanud teistelgi unedes selgust saada, kuid ei ole andnud ainumatki unenäo ühest seletust. “Me tee on isiklik ja kordumatu, püha ja loov – siin on raske hakata suunama,” on ta veendunud. “Kui hakkad kedagi vägisi suunama, võtad inimeselt vastutuse ära. See ei ole õige. Igaüks peab elama oma elu, oma kohust täitma ja looma, mida on suuteline.”
 


http://www.naistemaailm.ee/artikkel.php?id=30295

 


Enno Kalde

geobioloog tuntud ja tunnustatud põllumajandusteadlane ja ilmaennustaja

 E-mail: enno.kalde@mail.ee

1940.a. nägi Ala-Heedu talus ilmavalgust ENNO KALDE, kes 1972.a. alates on regulaarselt ilmavaatlusi teinud, loodusrütme jälginud ja nende põhjal ilma püüdnud ennustada. Oma esimeseks suuremaks ilmaennustussaavutuseks peab ta 1978.a oktoobris samaks aastaks prognoositud 40C külma, mis ka tõeks osutus. See innustas ja nüüd ütleb ta juba regulaarselt ilmaennustuse sõna sekka ja üsnagi tulemuslikult (Eesti Päevaleht, 29.11.1996, Victoria Parmas).

 

 

 

Enno Kalde aitab inimtegevusele sobivad ja ebasobivad alad üles leida.
 

 


http://www.virumaateataja.ee/180505/esil...024327.php

 THE IMPORTANCE OF SPRINGS AND
SPRINGWATER WELLS


Ilo Kinksaar

 

Pärnumaa metsades pesitsev Druiid. Maagiliste puuehete valmistaja.


 Õiget teed Ilo Kinksaare juurde Paadremale ei olegi lihtne leida. Pärast mitut kilomeetrit auklikku kruusateed tuleb tabada murukattega teerada, mis viib arhailise majani. Tee ääres oksahunniku juures istubki majaperemees ja saeb kadakapuust põneva kujuga kettaid. Lapsest saati rohkem metsas kui kodus elanud mees tunnetab iga puu iseloomu ja hinge, enne kui meisterdab sellest väeka ning omanäolise ehte või muusikariista.

 

 

 

 

 

http://www.parnupostimees.ee/200805/esil...058170.php

 


Andres Klemet

on tunnustatud astroloog, kes tegeleb astroloogiliste loengutest, päevahoroskoopide, psühholoogiliste sünnikaartide ja konsultatsioonideni välja.
Selleks, et astroloogiat mõista on mitmeid viise: võib lugeda erialaseid raamatuid, järgida mingeid seaduspärasusi või käia loengutel.

Võib ka sootuks skeptiliseks jääda.
Tähetark Andres Klemet arvab, et astroloogia, kui vana ja psühholoogiliste sugemetega distsipliin selgitab nii mõndagi inimese jaoks.
Parem arusaamine endast ja maailmast on aga juba esimeseks sammuks probleemide lahendamisel.
Kui Teile pakub huvi sünnikaardi koostamine, astroloogiline konsultatsioon või soovite lihtsalt ennast astroloogiaga paremini kurssi viia, võtke palun ühendust

Tel. 53943720

andreskl@hot.ee


 

Astroloog võib aastate jooksul muutuda tagasihoidlikuks.Ta ei kipu selktskonnas tähtedest eriti rääkima (kes kellegagi sobib?, missugune on Vähk või lõvi?, kas täna on hea päev?) ja tema esinemised pole enam nii enesekindlad või fanaatilised kui alguses. Põhjus võib olla inimlik ja arusaadav. Inimene annab väga õhinal edasi just sellist teavet, mida ta on just hiljuti teada saanud ja ära õppinud. Rääkides seda, mida ta teadis juba 5 või 10 aastat tagasi, on kerge edasi anda ainult siis, kui osatakse sellele mingi uus lähenemisnurk leida. Või tunneb astroloog kuulajatega samasugust empaatiatunnet nagu vanaisa, kes lastelastega linna jalutama läheb ja vaatab olemasolevat taas esmaavastaja pilguga. Mõni lektor ei ütlegi teab mida,kuid sellel on kaasas tugev energia. Ent üksnes maagilise onu mängimine on ka poolik. Teised võivad puistada teadmisi, kuid see pole kummatigi veel selge ning läbitunnetatud. Astroloogiaüritustel tekib eriline aura, mida võib võrrelda elava muusika fenomeniga. Näiteks Mareti loengutel sain teada täiesti uusi asju ning õhus oli veel peale selle eriline elekter, millest johtuv inspiratsioon oli ahelreaksioonilise iseloomuga.
Astroloogiasündmusi meenutades võib erilise inspiratsioonitunde taas käivitada.
Ajalugu võib kirjutada lakooniliselt, nii öelda - entsüklopeediliselt. Ent ajaloole võib läheneda ka ilukirjanduslikult. Mõne jaoks pole tähtis, et kes oli väga paks või joodik, kes harrastas jalgpalli või kes oskas hästi torti teha, kuid sedatüüpi kirjeldused aitavad aja vaimu tunnetada. Omast kogemusest võin öelda,et minevikuvaimule saab ilukirjanduslikult paremini pihta kui kuivade faktidega. Tähenduslik on ka see, et mille kaudu jõudis keegi astroloogiani. Astroloogilist iseloomu määrab ka suuresti tähetarga muu tegevus, ellu suhtumine.
Ketid kettideks, minu pärast võiks neid teha, sest inimeste omavahelised kokkusaamised, suhtlemised ja teabevahetused on omamoodi sümboolsed ning tähenduslikud.
Andres

 http://www.hot.ee/klemet/

 


Heiki Krimm

Ravija

 

 

Selgeltnägijast elu selgeks mõtestajaks
 

Kes on Heikki Krimm? Kas posija, ravimtaimede spetsialist, ufoloog, loodustoodete arendaja, selgeltnägija või veel keegi kolmas–neljas? Kunagine kuulus imetohter on nüüd keskendunud loodustoodete väljatöötamisele ja turustamisele. Ehk teisisõnu – sotsialismi-ajal dissidentliku kuulsusega ravijast on uuel ajastul saanud edukas ettevõtja ja looduslike ravimite arendaja.
Heikki Krimmi sees oleks tõepoolest elu erinevatel perioodidel elanud justkui mitu erinevat inimest. Tal on kaks majapidamist, üks Tallinnas, teine – suvekodu – Valgejõel ja saatus on talle pärast kopsuarteri trombembooliat kinkinud sisuliselt teise elu.
“Mäletan seda täpselt tänaseni,” ütleb Heikki. “Veel eelmisel päeval teadsin, et homme see juhtub. Jagasin kodustele täpselt juhtnööre, kuidas edasi elada.”
Heikki Krimmil on kolm last, tütar ja kaks poega, kellest noorima, gümnaasiumit lõpetava Edwardiga on tal eriti lähedased suhted. Koka-kohustused on kindlalt perepea käes. Kokandus on üks nendest Heikki hobidest, millesse ta tänaseni kiindunud. Heikki teeb süüa iga päev. Ja nii juba 54 aastat. “Perele toitu valmistama hakkasin ma viieaastaselt. Nüüdki välismaal käies toon alati kokaraamatuid kaasa.”

 


http://arhiiv.elukiri.ee/index.php?main=...2df011b239

 


Lembit Kuhlberg

Lembit Kuhlberg
Kalda 54-17
JÄRVA-JAANI
73 301
Tel. 38 63 476
EMT 539 00 749

lembit.kuhlberg@neti.ee

Nõelravi

Eesti nõelraviarst ja hiina meditsiini asjatundja.

Ta lõpetas Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi 1970, Tartu Ülikoolis bioloogia aastal 1975, ning seejärel samas arstiteaduse.

Järva–Jaanis tegutsev nõelraviarst Lembit Kuhlberg viibis hiljuti kaks nädalalt Hiinas ja nägi, kuidas kõrvuti töötavad nüüdisaegne arstiteadus ja traditsiooniline Hiina meditsiin.

Lembit Kuhlbergi kodus kasvab Hiina meditsiinis olulisi taimi, lopsakas pronkslutiklill on hea allergia leevendaja. Seinal ripuvad Hiinast toodud plakatid tutvustavad olulisi punkte keelel ja kätel.
 

 

 

 

 

http://www.estpak.ee/~ok003a/

 


Ursula Liblikas

 Nõid. Tervendaja.

Karuliblikas alias Ursula Liblik on ravitseja Pelgulinnast, kes soovitab elada nüüd ja kohe


 Ursula Liblikas alias Karuliblikas on silmapaistev Eesti nõid, teadjanaine ja sotsiaaltöötaja. Ta on sündinud Rakveres, elab praegu Riisiperes ja tegeleb kodutute lastega Tallinnas. Ursulat iseloomustab kunstnikuvaist, tugev taju ja võime nägijana liikuda ajas.

80% eestlastest on nõiad või alateadlikud nõiad, kuna meis on aastatuhandete jooksul segunenud viikingite, keltide, venelaste, sakslaste, poolakate jm veri.

Millal hakkasid peale sinu ümbersünnid planeedil Maa?

Kui välja minna maistest mõõtmetest, siis kaob ära selline mõiste nagu “aeg”. Ajas saab ennast määratleda ajalooliste sündmuste järgi. Viimaseid on aga raske määratleda, kui sa mäletad enda hinge tekkimist siis, kui ei olnud olemas Maad.

 
 
 
 

 

 http://www.epifanio.eu/nr2/est/liblik.html
 


Peeter Liiv

Peeter Liiv (sündinud 1953) on publitsist, lektor, raadioajakirjanik, toimetaja ja alternatiivsete liikumiste aktivist. Ta on õppinud teoloogiat ja tegelenud hatha-jooga, transtsendentaalse meditatsiooni, Silva meelekontrolli meetodi, vaba hingamise jm.

Peeter Liiv on olnud ühingu "Teadus" lektor (tervisealased- ja ökoloogiaalased loengud). Viimastel aastatel on ta andnud maailmavaateõpetust Tallinna Kultuuriülikoolis. Ta oli 1990–1995 ilmunud ajalehe Päikesetuul toimetaja ja 2001–2004 ilmunud ajakirja Päikesetuul toimetaja. Praegu kirjastuse Silmapiir direktor. Ta on ka Klassikaraadio saatejuht (saated "Traditsiooni tarkus" ja "Roheline saade").

Peeter Liiv on osalenud terviseliikumises (klubis "Tervis") ja Eesti Rohelises Liikumises ning olnud New Age'i propageerija.

-----------------------------

Üks Uue Ajastu brände väidab, et "sarnane tõmbab sarnast". On tõsi, et "kel on, sellele antakse, ja kel pole, selt võetakse viimanegi" - kuid veel tõsim on, et "kes viimasena naerab, naerab paremini". Ja kõige fundamentaalsem seaduspära ütleb: vastandid tõmbuvad. Eriti teadvuse-alateadvuse plaanis. Siit moraal: mida sügavamalt vaatad oma valusse, kannatusse, hirmusse teadlikus meeles, seda meeletumat rõõmu valmistab Su jaoks ette ebateadlik meel. Ja vastupidi: mida positiivsem oled teadlikult, seda jõulisemalt tiirutab "Saatan kui lõukoer" alateadvuses selle hapra saarekese ümber.

Nii et kui tahad saada õnnelikuks - mine otse Põrgusse! Kalevipoeg taipas seda - ja Brandon Bays avastas selle hämmastava tõiga kogu teadusliku veenvusega. Kes aga kõikse aeg õndsusse, "ära" pürgib, seda ootab seda sügavam Kuristik.

Ja halvad unenäod osutavad ei miskit muud, kui et teadvuses on kõik rohkem kui hästi.

 

 

 


http://peeterliiv.blogspot.com/

 


Lille Lindmäe

 

Lille Lindmäe on diplomeeritud rahvaravija, ekstrasenss, bioväljade tikkija. Ta on lõpetanud NSVL Tervishoiuministeeriumi Ekstrasensoorika Kooli Moskvas. Aastatel 1990 -1995 töötas Tartu Linna Polikliinikus biovälja korrektorina.
Üle 12 aasta on pidanud loenguid TÜ arstiteaduskonna perearstide toitlustusalastel täienduskursustel ja kahel aastal valikloenguid Tallinna Meditsiini Kõrgkoolis.
17 aastat on töökogemust Soomes biovälja korrastajana ja koolitajana, on pidanud loenguid neljas keeles mitmel maal, osa võtnud kohalikest ja rahvusvahelistest konverentsidest. Ta on kirjutanud kaks raamatut: "Iidse teadmisega õnnistatud" ja "Tähed on bioväljas ja taevas".
Diplomeeritud insenerina ja tekstiilikunstnikuna on ta kaks aastakümmet töötatud tekstiilivabriku „Areng“ kunstitöökoja juhatajana.
Oma loengutel räägib Lille oma kogemustest bioenergeetika uuringutel, mis on andnud teaduslikult arvestatava seletuse imeparanemise juhtumitele. Juttu tuleb biovälja korrektsioonist ja sellest, milline jõud on usul ja palvel ning kuidas seda mõõta, tajuda.
Lille Lindmäe mõtted ja saavutused on tekitanud palju rahvusvahelist uudishimu ja loonud sidemeid akadeemilise arstiteaduse ja alternatiivmeditsiini vahele. 
Lille ütleb, et mõnikord kajastub info haiguse kohta inimese bioväljas enne, kui see puhkeb füüsilises kehas. Ta näeb aura järgi ära, kas ja milline organ on haige.
Lille soovitab inimestel endil oma mõtteid uurida ja tunnetada iga oma mõtte mõju organismile. “Ravi peab alati algama ikka patsiendi soovist paraneda, mitte ravija omast. Loomulikult on ravija abi vältimatu õnnetusjuhtumite puhul ning samuti juhul kui hädasolija on laps, kes veel ise abi küsida ei oska”.
Lille ütleb, et talle ei meeldi kaasaja suund iga hinna eest positiivselt mõelda: “ Kui on tekkinud rahutust tekitav probleem, ei tohi seda – st negatiivset signaali – kõrvale tõrjuda. Probleemid tuleks selgeks mõelda, analüüsimise teel tekivad selgus ja rahu. Rahuseisund aga avab biovälja ja teeb inimese võimsaks ka haiguste suhtes. Loomulikult saab ise probleemidega toime tulla juhul, kui need pole veel võtnud ravimatu haiguse või tõsise õnnetuse mõõtmeid. Kui teil on väljapääsmatult raske olukord, võiksite korraks peatuda ja meenutada oma elu kõige edukamat hetke! Meenutage oma hingeseisundit sel hetkel! Eduka hetke hingeseisundis võib laheneda mõnigi olukord. Ärritusseisund ja stress tekitavad energiakanalite ummistuse, viivad inimese polaarsuse tasakaalust välja nii, et inimese bioväli sulgub ja olukord muutub veel halvemaks. Elundid ei saa neile vajalikku energiat ja energiadefitsiidis elund ei tervene. Paranemine saab toimuda vaid siis, kui energia pääseb jälle normaalselt liikuma. Siin ongi sageli abiks just rahvaravijad, kes end ise energeetilisse sõlme keeranud ja polaarsuse tasakaalu kaotanud patsientidel esimesest ummikust välja tulla aitavad ning iseseisvaks edasiminekuks soovitusi annavad. Sageli tekitavad stressis inimesed oma tasakaalutu käitumisega stressi teisteski. Olukordi, mida ei saa muuta, võiks võtta rahulikuma meelega. Oma elu olukordade eest peame igaüks ise vastutama. Kust võtame õiguse levitada ümberringi haigusi tekitavat disharmooniat?!
„Kõigil meil on olemas enda sees kõnelev vaikus ehk sisehääl, inimesed peaksid seda rohkem tähele panema,”

“Kõigepealt tuleb end tundma õppida, koolitada, oma elu korda seada, siis alles on sul moraalne õigus hakata teisi nende palvel aitama või nende energiaid korrastama, kui see üldse sinu ala on. Eri kategooria moodustavad inimesed, kes “lähevad nii vaimseks kätte”, et kaotavad kontakti reaalsusega ja avastavad ühtäkki, et vaim kahjuks võileiva peale ei kõlba panna ja kõhtu ei täida. Ma ei tegeleks vaimse maailmaga, kui mu jalad poleks tugevalt maas,” teatab naine, kes kannab tavalisi korralikke riideid ja rõõmustab heade raamatute lugemise ning oma kauni maakodu aias töötamise üle. Pole üldsegi tähtis, millist tööd tehakse, tähtis on meeleseisund, millega mingit tööd tehakse“.

Isegi tohtrid on saatnud oma patsiente Lille juurde. Lille väidab, et ta ei tarvitse täpselt aru saada, mis haigusega tegemist on, aga ta suudab haige koha kätte näidata, kuna see on bioväljas kirjas.
L. Lindmäe: “Algvõimed on meis kõigis, lihtsalt üles äratamata. Üks teadjamees on öelnud, et igaühel meist on käes oma päikesekiir ja igaüks ronib mööda seda edasi – lihtsalt läbitud maa on erinev. Kõik ei loe ju kõiki raamatuid, igaühel on oma.”

 

 

 

 

 

 


http://tinyurl.com/36qcj58

 


Ingvar Luhaäär

Aadress: Salme 12, 10413 Tallinn
Telefon: 56479840 
 

Ingvar Luhaäär (pseudonüüm Valev Mirtem, sündinud 29. juunil 1945) on eesti kirjanik.

luuletaja, romaanikirjanik, tõlkija, bioenergeetika õpetaja 


 

 Luulekogud
•Toominga atmosfäär (1966)
•Helemite aed (1977)
•Maithunad Eestis (1993)
•Armuühtepühad (1994)
•Tulevaas (1994)
•Ilmre valgel: valitud luulet (1995)
•Liila (1997)
•Kahemehe kolm: humoorikaid kooliluuletusi (2000)
•Hiir kassikäppades : luuletusi lastele (2000)
•Vadzrad ja lootosed, toomingad, sirelid: kogutud luuletusi (2001)
•Taevased tüdrukud, taevane isa (2002)
•Unistades Eestist: isamaaluulet (2007)
 

 

 

Romaanid

  • Libaliblikanektar (1994)
  • Klaasist lepatriinu (1996)
  • Loire (1996)
  • Toomingais ja sireleis (1996)
  • Valge õis sinisel : noore üliõpilase vaimsed otsingud Tartus 60. aastate keskel (1996)
  • Peeglit või tuld? (2004)
  • Allikaäärne ja pilvepealne: luuletaja elu. 1-4 (2005-2006)

 

“Raamatukogus”

Nihutame letil raamatuid edasi,
lõksatab mapilukk,
kõpsuvad kannad.

 

Küünitame kaelu:
“Mida sa võtad?
Mida sa ära annad?”

 

Riiulitel nagu polegi lõppu,
tagapool salapäraselt pime.
Tädi sealt raamatu välja toob,
kui aga ütled nime.

 

Mida siis küsida? -
minu kätte
järjekord jõuab juba.
Sikutan
selja taga seisja raamaatuid:
“Luba, ma vaatan, luba!”

 

Needki  on läbi loetud ammu…
Kataloogist ei leidnud ka.

 

“Mida siis seekord?”
küsib tädi.
Seekord
ma vastatud ei saa.
“Eks sa vaata, ehk leiad ise.”

 

Tohin ise… riiulite vahel?
Olen ikka näinud…
vanemaid lugejaid
vilksub seal hämaruses
vahetevahel.

 


http://et.wikipedia.org/wiki/Ingvar_Luha%C3%A4%C3%A4r

 


Kaljo Mandre

loodusravispetsialist , apteeker- proviisor

Kaljo Mandre on terve elu kogunud andmeid ravimtaimede kohta, korjanud taimi ja neid tundma õppinud, aidanud ja ravinud paljusid inimesi.

Need pole tühised lohutused

 

Kuuldused krooniliste haigete ravist loobumisest rahapuudusel ja isegi lootusetute vähihaigete kiirema lõpu soodustamises, paneb meid, veel terveid, sügavalt muretsema meditsiini jõuetuses. Pole ju ükski arst kellegi surma ajaline määraja ja tuleks anda igale, ka lootusetutele haigetele lootust eluks. Keegi vist, ka arstid ise, surra ei tahaks. Aga lõpuks sureme ju kõik, mis on elu seadus. Surma teadvustamine haigele toob arstide kinnitusel kaasa suitsiidide tõusu. On ju meil enesetappe niigi rohkem kui kunagi varem ja püüame, kulla kolleegid, võimalikult vältida pingeid.
 

Mina kui looduse austaja kutsun kõiki meeleheites haigeid ja nende põetajaid paluma säilitada rahu, viimse hingetõmbeni ning hakata viivitamatult loodusande rohkem hindama. Oleme ju kõik osa loodusest ja sageli elavat saab ravida ainult loodusega. Minu kogemustel on nii mõnigi surmale juba määratud raske haige loodusandide kasutamise järel taas elule ärganud. Need pole tühised lohutavad sõnad vaid loodusravi tulemused, mida olen oma silmadega korduvalt näinud ja haigega koos rõõmustanud pärast paranemist. Meeleldi tahaks teid, armsad rännukaaslased, igati aidata. Kel soovi, võite igal teisipäeval ja neljapäeval kell 8-11 ravikeskuses Balneom, Punane t 18, III korrus tuba 5 saada infot loodusravist, ka telefonil 605 2715.

KALJO MANDRE, proviisor  

 

 

Aaloe pluss muud taimed
Proviisor Kaljo Mandre retseptid:
* Aaloe- ja teelehemahl ning linaseemnekeedis. Kõiki komponente võrdselt, juua 1 spl iga söögi alla. Aitab maohaavandtõve puhul ja rahvameditsiinis on edukalt kasutatud ka vähi korral.
* Aaloemahl, kibuvitsamarjasiirup, kõrvenõgeselehed. Valada kõrvenõgeselehed üle 1 klaasi keeva veega, lasta mõni minut seista, kurnata ja lisada sama palju siirupit ja mahla ning juua 1/3 klaasi 3 korda päevas verevaesuse, leukeemia (verevähi) puhul.
*Aaloemahla 1 spl, sibulamahla 1 spl, mett 1 spl, saialilleõisi 1 peotäis, 40-kraadist alkoholi 1 klaasitäis. Saialilleõied valada üle alkoholiga, lasta 2 nädalat seista soojas kohas, siis lisada ülejäänud komponendid. Loksutada ja hoida jahedas. Segu juua 2–3 korda päevas 15–20 tilka. Aitab veresoonte lupjumise, vanadusnõrkuse, nägemishäirete, aju- ja südamepuudulikkuse korral.
http://www.terviseleht.ee/200116/16_raamat1.php
 

Kaljo Mandre meenutas Eesti Raadios oma noorusaega Saaremaal apteekrina:
Tuli mu juurde memm ja ütles: "Mool on pie aige!"
Tõesti ei saanud selgust,kumast otsast tal valutab.
Kirjutasin talle midagi valuvaigistavat ja küllap ta abi sai


Igor Mang

Igor Mangiga Kontakti saamiseks helistage palun Maalehe sekretärile nr 661 3300

Igor Mang (sündinud 15. juunil 1949) on eesti astroloog.

 

 Maailm vajab sügavust, ja vaimses mõttes pakkus keskaeg seda hoopis rohkem kui praegune, tõdeb Igor Mang.

 KES ON SALAPÄRANE MANG?: Lähedaste sõnul on tähetark suure südamega arnotalilik romantik, kellele meeldib mõtiskleda ja unistada. Olmemurede lahendamine talle eriti meeltmööda pole – see töö olla naise õlul.

 Astroloogiks olemise piir olevat udune.
Küllap ta nii on, sest astroloogiaga tegelejaid on palju. Ajastu on selline. Elame üleminekuajas uude ajastusse, seda näitabki inimeste suur huvi müstika vastu. On videviku-hämar aeg. Nii nagu omal ajal enne Rooma impeeriumi lagunemist. Ka siis oli palju ennustajaid, oli selline... paabel... Ja praegu on jälle selline aeg. Müstika on nagu pärm, mis paneb käärima ja otsima uusi eluväärtusi. Koolilapsedki tegelevad juba astroloogiaga. Sõitsin trammiga Kadriorust linna ja minu ees rääkisid ehk seitsmenda klassi tüdrukud: “Kas sa, Mari, tead, et Juhanil on Lõvi märk tõusul?”

Ju nad ikka midagi astroloogilist silmas pidasid.
Ja-jah.

Kas astroloog on oma ajast eest?
Võib ka nii öelda. Kui ta on päris astroloog. Oled saavutanud taseme, kui sa mõistad igavikku. Ja kui sul on side igavikuga – sa ei kiirusta enam kuhugi. See on nagu inimeste elu kloostris – neil on aega, nad pühendavad oma elu igavikule, jumalale. Mõistagi on neil seal oma kord, oma rituaalid, aga nad ei kiirusta...


http://www.maaleht.ee/news/horoskoop/man...d=37087575
 


Mercedes Merimaa

 taimetark ja ravija, biodünaamik

mercedes@plp.ee

Inglismaal Emersoni kolledžis, Euroopa alternatiivteaduse keskuses õppides omandas Mercedes oskuse mõista ka raamatutarkuseta, mis haigusi taimed ravivad.

 

 Mercedes Merimaa (54) nime taga peituks nagu mitu erinevat naist. Ühed teavad teda kui taimetarka, kes kevaditi maiustab nõgesekotlettide ja nurmenukusalatiga. "Küsi Mersult," soovitavad nad, kui keegi vajab ravimtaimenõu. Valutavat hinge ravib naine Bachi õieteraapia abil, valides sobilikke tilkasid pendli abil.

Kas ta on nõid? Tervendaja? Või hoopis Kunksmoor ?

Mercedesele meeldib nali. "Leiba ja tsirkust on alati vaja," ütleb ta ning võimendab oma müstikukuulsust veelgi, riietudes laadal võilillekohvi pakkudes ehtsaks sagripäiseks nõiaks.

Leidub ka inimesi, kes tunnevad Mercedes Merimaad kui euroametnikku, pika nimega organisatsiooni tegevjuhti, kes asjalikul ilmel maarahvale Leader-programmi tutvustab. Ning neid, kes tunnevad teda kui koduvalla keskkooli kauaaegset õpetajat, külaliikumise aktivisti või Audru vallavolikogu liiget. Neist ametitest müstikat otsida oleks ilmselge liialdus.

Oma nii erinevatele rollidele on Mercedesel lihtne, kuid samal ajal keeruline selgitus: kuna me elame korraga nii materiaalses kui energeetilises maailmas, tegutseb temagi vajadust mööda mõlemas.


http://www.naistemaailm.ee/artiklid/9675...rt_magaz=8
 


Holger Oidjärv

09/11/1943
Tunnustatud geobioloog, refleksoloog ja joogaõpetaja 
geobioloogia õppejõud Tallinna Kunstiülikoolis 

Email: holger.oidjarv@gmail.com
Telefon: 5239798


 Nii nagu elus vaadeldakse alguses üldisi ja suuri märke ning hiljem süüvitakse detailidesse ja väiksematesse märkidesse, nii toimitakse ka geobioloogilise hinnangu pildi loomisel. Sõna ,,geobioloogia'' tõlkes kreeka keelest tähendab Maa ja maaga elus hoidmise seaduste jälgimist.
   Geobioloogiline hindamine inimestele algab kõigepealt nende sünnipäeva, -kuu ja -aasta järgi energia andmise väljaselgitamisega:
     - määratledes, kas nad on ida või lääne tüüpi inimesed
     - milline algelement (vesi, puu, tuli, maa või metall) on neile esmatähtis
     - millised on neli soodsat suunda ilmakaarte suhtes
     - isiklik tundlikkus veesoontele
     - isiklik tundlikkus Hartmanni võrgu suhtes
     - teadvustada toetav tsükkel inimeste vahel
     - muud segavad põhjused.
   Krundi plaani põhjal on võimalik teha üldhinnang koha mõjust neile isikutele, kes elavad või soovivad elama asuda antud kohas. Vana koha puhul tuleb pöörata tähelepanu minevikusündmustele ja hinnata selle mõju tänapäevas.
   Koha mõju all saab vaadelda näiteks järgnevaid küsimusi:
     - asukoht ja reljeef
     - puude ja taimkatte omapära
     - kliima, tuulte roosi kuju antud kohas ja tuulte koridoride olemasolu
     - radioaktiivsuse foon ja selle talutavus igale inimesele
     - geomagnetiliste võrkude üldhinnang, st. nende mõju inimestele ja isikute individuaalne tundlikkus nende suhtes
     - pinnase, st. geoloogia üldhinnang
     - ehitiste ja rajatiste (maapealsete ja maa-aluste kommunikatsioonide) olemasolu ja nende mõju inimestele
     - muude põhjuste osakaal ülalnimetatust ja selle mõju inimestele.
   Omakorda otseselt inimest mõjutavad tegurid haaravad sellist küsimusteringi:
     - pinnase mõju inimesele
     - joogivee sobivus inimesele
     - geomagnetiliste võrkude mõju pehmendamise tulemus hoones, eriti magamiskohas
     - tundlikkus elektrivõrkudele, mikrolainetele ja elektrotehnikale
     - suletud (ilma akendeta) ruumi mõju.
   Selline hinnang annab juba küllaldase pildi kohast ja inimestele sobivate lahenduste leidmise võimalustest. 
   Muidugi on võimalik elamise kvaliteeti veelgi tõsta, kui selgitada välja detailselt:
     - veesoonte ja Hartmanni võrgustik magamis- ja töökohas
     - energia anomaaliad või energiasambad
     - maa-alused õhu ja seisva vee kohad
     - geopatogeensed kohad
     - kõige neutraalsem ala või tsoon
     - õhu kvaliteet ja negatiivselt laetud õhuioonide kogus ühes
     - kuupsentimeetris
     - tundlikkus erinevate ehitusmaterjalide suhtes
     - vanade ruumide mõju
     - vanade esemete, riiete ja ehete mõju
     - hinnata veel teadmata põhjuste osakaalu mõju. 
   Lõpptulemusena saame luua elamise ja tervislikkuse seisukohalt kõige parema keskkonna, kus võib isegi elust rõõmu tunda ning olla üks armastav olend täpselt siin ja praegu. 
 

http://holger.imelaps.ee/
http://www.hot.ee/talupojatarkus/H_O_Geobioloogiast.html


Aili Paju

Loodusarst, meditsiiniprofessor, loodusravitseja ja kirjanik

Aili Paju on sündinud 8. september 1938 Tartus, on eesti arstiteadlane, Tartu Ülikooli professor, kirjanik.


 Suurte ja austavate tiitlitega Aili Paju ennast nimetada ei luba. Ütleb enda kohta, et ta on rahva harija, kes tegeleb taimedega ja kellele ta tegevus annab palju. 

 Tavaliselt peitub kehahädade põhjus meie hingeelus ning kui psüühika tuge ei saa, pole suurt abi ka tugevatoimelistest preparaatidest, kinnitas meditsiinidoktor ja tuntud loodusravi propageerija Aili Paju.

 Aili Paju on Eestis üks väheseid taastusravi meditsiinidoktoreid. Süvenemine tervise taastamise võimalustesse tõigi ta loodusravi juurde.

 loodusravi põhimõte on võtta inimest terviklikult. "Kõigepealt tuleb ette võtta psüühika, sest üldjuhul on meie hädade põhjus hingeelus. Mingi haiguse diagnoosifaasis leiame sageli, et inimest on kas petetud, reedetud või tal on olnud niisugune koormus, et tema psüühika ei pidanud vastu. Sealt edasi hakkab üks ja teine kehaosa loksuma."

Kui vaim hakkab läbi minema, on tüüpilised hädad, mis inimest kimbutavad, peavalud, liighigistamine või jõuetus. "Kui inimene on päeva lõpuks omadega täiesti läbi, aga järgmisel hommikul peab jälle tööle minema ja end kokku võtma, siis kaob vaimurõõm, mis meid üleval hoiab. Ja kui niisuguses seisus hakata end mürgitama tugevatoimeliste ainetega, samal ajal psüühikat toetamata, pole see lahendus. Arstid ei taha psühhosomaatiliste häiretega inimestega tegeleda. Nad vaatavad, et vereanalüüs on korras ja ütlevad "ei ole sul viga midagi". Aga inimene on hädas ja just siin saab loodusravi väga palju aidata."

Paju lükkas ümber levinud arvamuse, et loodusravi on ainult ravimtaimed, millest ta on arvukalt raamatuid ja artikleid kirjutanud. "Näiteks kui inimene on jõudnud sellisesse seisu, et tal on juba peavalud, ta on hakanud higistama ja süda klopib, tähendab see, et elustiil, mida ta viljeleb, on viinud ta selleni. Ja kui ta tahab terveks saada, siis ta muudab oma elustiili."


http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=370235
 


Mart Parmas

Tai-chi, Chi-Qoung , Shindo, Astroloog

tel: 50 912 79

 

 "Keskmise eestlase füüsiline vorm on kahetsusväärselt vilets,” nendib Mart Parmas. Ta ise on püüdnud selle vastu võidelda erinevaid Ida kehakultuuri suundi eestlastele tutvustades. Üks neist on shindo, mille loojaks on sensei Kazuko Kuratomi.

Kazuko Kuratomi töötas shindo välja eelkõige selleks, et aidata oma allergia- ja astmahaiget tütart. Nüüdseks on shindo levinud aga mitmel pool maailmas, kaasa arvatud Eestis.

„Ainuüksi mina olen shindo diplomini viinud paarsada Eesti inimest,” ütles Mart Parmas.

 Mart Parmas on mees, kes juba 1980-ndatest on tegelenud hiina rahvavõimlemisega, alustades joogatreeningute korraldamisega, ja hiljem juba ise treeninguid läbi viies. Lõbus halli habeme ja patsiga mees, tegeleb enda sõnutsi chi qiqong’i ehk kokkuvõtvalt tervisevõimlemisega.
Tollel idamaise traditsioonilise meditsiini osal on ligi 1000 erinevat vormi, Mart valdab neist vast kümmekonda. Arendab Mart end külastades võimalikult tihti oma õpetajaid Hiinas ja Jaapanis, samuti väisavad idamaa meistrid pea kord aastas ka Eestit. Ka Mardi õpilased, kes on juba omandanud algtaseme oskused, saavad tema kaudu otsekontakti õpetajatega mujalt maailmast ning ei ole võimatu ka õpilastel reisida koos Mardiga end idamaadesse täiendama.
Mis on aga hiina tervisevõimlemises sellist, mis ühele Eesti inimesele kasu tooks? Mardi poole on nõu küsima tulnud näiteks mitmed kontoritöötajad, kelle igapäevatöö arvutiga põhjustab palju lihaspingeid, elurütm on kiire ja stressi kuhjaga. Teiste hulgas väisab tema trenne ka õige mitmeid raamatupidajaid.
Enamasti kurdavad arvutiga töötavad inimesed selja, liigesevalu ja lihaspingete üle nii seljas kui õlgades. Ei ole meil ka kombeks, et inimesed kusagil kontoris ju ootamatult võimlema kipuksid. Säärane asi pole meie kultuuris ju ometigi väärikas. Meie ühiskond kipub probleeme lahendama nii, et seal kust valutab, määritakse valuvaigistavat kreemi, püüdmata leevendada valu tegelikku põhjust.
Asjad on sootuks teisiti aga Hiinas. Juba hommikul kell 5 on linnatänavad täis igas eas inimesi, kes end liigutavad – raputavad end „käima“, masseerivad või teevad läbi võitluskunstide liikumisharjutusi. Täiesti tavaline tööhommik algab sealse keevitaja, sekretäri jaoks mitte hommikuse sigaretiga, vaid mitmesuguste graatsiliste ja kasulike võimlemisharjutustega. On muidugi kummaline pilt – kui vanaprouad kahekesi mõõkadega võimlevad, või pereema kotist turritab välja sõjanui.
Hommikused harjutused tunduvad hästi mõjuvat ka hiinlaste vaimsele tervisele, sest liiklusummiku puhul väljuvad inimesed Mardi sõnutsi autodest, ja selle asemel, et teineteise peale karjuda, nagu meil siin kombeks, hoopis naeravad juhtunu üle.
Aga pole juhus, et Hiina parkides ja tänavatel juhendavad inimesi võimlema riigivõimu kulul välja õpetatud instruktorid. Nimelt sõltub režiimi suhtumine võimlemisse tervishoiusüsteemi koormatusest – kui tervishoiusüsteem on liigselt üle koormatud, soodustab riigivõim rahvavõimlemist, mis aitab palju hädasid ära hoida, ja leevendab kergemaid muresid, millega inimesed oleksid muidu ajapikku hätta jäänud.
Hiinas on väga levinud ka Shindo ehk enesemassaaž, mille abil on võimalik endal kasvõi laua taga istudes lihtsate ja rahulike harjutustega leevendada pingeid, lõdvestada ja ergutada liigeseid, ja rahulikult hingates end hetkeks olmest välja lülitada.
Antud teemal on Eestis ilmunud ka mõned raamatud, mis peaks raamatupoodides veel saadagi olema: Lihua Wangi „Hiina kodused raviviisid“ ja Henry B. Lini „Hiina tervishoiu saladused“.
Kahjuks ei õpi ka tantsu raamatu järgi päris selgeks, ja kel on asja vastu rohkem huvi, võiks Mart Parmasega (tel 509 1279) ühendust võtta, et koos rahuliku muusika saatel stressi maandada ning end pisut ka liigutada. 

 

http://marthiina.blogspot.com/
 


Edda Paukson

 Edda Paukson (sündinud 10. veebruaril 1949) on eesti astroloog.

Ta on Eduard Pauksoni lesk. Koos oma abikaasaga on Edda välja andnud kalendreid "Astroloogiline abimees".

Eddal ja Eduardil on kaks poega ja üks tütar.

Edda ja Eduard Paukson - Astroloogilised abilised
(Eduard Paukson sünd.29. oktoobril 1935 surn. 4sept. 2008)
Loomaarsti karjäärist unistanud tüdrukust ning füüsikuks õppinud noormehest on saanud Eesti tuntuim paar astrolooge - perekond Pauksonid, kelle Astroloogiline Abimees kaob poelettidelt kiiremini kui poliitikute lubadused pärast valimisi. 
 

Mis juhtub uuel aastal? Mis juhtub homme? Aasta pärast? Kes olümpiamängudelt medali koju toob? Need on olulised küsimused, mille üle enamik seltskonnaajakirjandusest aastavahetusel pead murrab. Ja kelle poole siis ikka nendega pöörduda, kui mitte tuntud astroloogid Edda ja Eduard Paukson.

Kolmekümne aastaga, mille jooksul abielupaar inimestele aastaprognoose ning muid astroloogilisi ennustusi on koostanud, on Pauksonite nimest saanud juba omaette kaubamärk. Mis sest, et ilma ametliku logota. Muide, väljendit "ennustus" Pauksonid ise ei kasuta - tegemist on siiski omaette teadusega, mille tulemused sõltuvad planeetide seisust ja kümnest muust detailist.

Hirmutav horoskoop ajas astroloogiaga tegelema
Kui minna Pauksonite loo algusesse, peaks märkima, et sünnist saati astroloogiahuviline polnud kumbki: Edda unistas karjäärist loomaarstina ning töötas selle täitumata jäämise järel joonestajana; Eduard on aga füüsik, kes on töötanud ka juristina.

"Meie astroloogiahuvi algaski sellest, et olime pessimistid, mitte uskujad. Lasime endale millalgi siiski sünnihoroskoobi teha ning mingi asi minu omas hirmutas meid. Ja nii hakkasimegi uurima, mis selle taga on," räägib Edda Paukson.

Õppisid omal käel ja tuttavate peal
Et teemat koolis kuskil ei õpetatud, tulid teadmised raamatutest. Klassikute omadest, nagu Edda Paukson autoreid kutsub. "Paar aastat tegime tuttavate horoskoope. Nemad seda ei teadnud ja meie seda neile ka ei rääkinud. Saime kuidagi kavalalt nende sünni kellajad teada ja vaikselt omal käel õppisime," meenutab Edda.

Pärimisele, kas siiski kunagi tuttavatele öeldud ka sai, millega nad nende selja taga tegeleti, vastab naine eitavalt. "Teiste ellu niiviisi sekkuda ei tohi. Kuskil ei avaldanud me ka midagi," lisab ta ning mainib, et mida aasta edasi läheb, seda enam nad taipavad, kui vähe tegelikult teavad.

Küsimuse peale, kas praegu koolidest astroloogiaalaseid tarkuseid saavad inimesi võiks neist paremaks või halvemaks pidada, jääb Edda Paukson arvamusele kindlaks, et nad on kõik võrdväärsed. "Just nimelt võrdväärsed. Me ei pea üldse end targemaks. Teinekord on aga iseõppimine isegi parem, kui sulle söödetakse kõik kapaga sisse," märgib ta sellegipoolest.

"Praegu on õppida lihtsam, kuna materjale on lihtsam leida," lisab paar aastat sajapealisele auditooriumile loenguid andnud naine.

Sellest ei tasu aga naise sõnutsi arvata, et piiramatu avalik tähelepanu perekond Pauksonitele meeldiks. Pigem vastupidi. "Mitte üldse. Ei. Tähelepanu on lihtsalt seetõttu meil, et oleme kõige kauem tegutsenud," leiab kahe poja ema.

Nii väidab nainegi, et igaühele ta oma teenuseid ei paku. "Ma ei teeninda neid inimesi, kelle kohta arvan, et seda vaja pole," on Edda Paukson kindel.

Me oleks saanud Astroloogilise Abimehega maru rikkaks.
 
Teine põhimõte, mille järgi Pauksonid elavad, on aga see, et haigetelt inimestelt teenuste eest raha ei võeta.

"Maksuametiga oli sellepärast kana kitkuda. Amet ütleb, et sellist asja ei tohi ettevõttel olla, aga mina jään oma põhimõtetele kindlaks," raiub naine.

Teisalt nendib Paukson, et maksvate klientide seas on mitmeid tuntuid ärimehi ja teisigi avaliku elu tegelasi, kelle nimesid aga kunagi ei avalikustata. See teebki põhimõtteks konfidentsiaalsuse number kolm.

Pärimisele, kuidas maksuametiga muidu lood on ja kas on põhjust siis neid ka karta, vastab naine, et "kogu tulust, mille kasseerime, läheb käibemaks maha, nagu kord ja kohus."
http://www.naistemaailm.ee/?id=15592
 


Tõnu Peets

Reumatoloog, Eesti Reumatoloogia Seltsi esimees

tonu.peets@ers.ee

tel: 5223949

 

Info on üks tähtsamaid meditsiiniressursse. “Ma ei tea ju teie tervise kohta veel midagi,” tuleb sageli vastata haigele, kes on vaevalt kabinetis istet võtnud ja juba pärib, mis temast saab ja kuidas teda on vaja ravida. ............

..............Üleriigiline e-terviselugu on hädavajalik ning mõistlikke vastuargumente ei ole. Samalaadsed terviseandmete infosüsteemid on toiminud Eestis edukalt juba aastaid. Loomulikult tuleb aktsepteerida inimese otsust oma andmeid e-terviseloos salastada või arstide eest diagnoose ja uuringuid tahtlikult varjata, kuid sel juhul peab ta paratamatult võtma endale ka vastutuse infosulust tekkida võivate eksiotsuste eest. Eks igaüks ole oma tervise sepp.

 

Luu- ja liigesehaigused puudutavad iga viiendat inimest, teab Eesti Reumatoloogia Seltsi esimees Tõnu Peets. Iga valuga ei pea arsti juurde minema, kuid kui liigesed on hommikul turses või seljavalu ajab une ära, on arstiabi vältimatu.

 

 

 

 

http://www.epl.ee/artikkel/415571
 


Andres Pinka

sün. 2. aprill 1961

Haridus:  Kõrgem, sooja- ja gaasivarustus ja ventilatsioon (ehitus), TPI, 1984 
Töökoht:  OÜ Mandala 
Amet:  Tegevdirektor

Pärnus loodi 1995a Astroloogiaselts Chiron, kes Andres Pinka juhtimisel hakkas välja andma ka kirjandust, muuhulgas ka kuulsaid Carlos Castaneda nõiaraamatuid. Praeguseks on sellest ettevõtmisest välja kasvanud kirjastus Mandala. 


http://www.iseseisvuspartei.ee/376.html
 


Reet Priiman

Eesti keemik, loodusteaduste õppejõud, erinevate ülikoolide ning munitsipaalsete koolitusettevõtete lektor. Paljude teaduslike ja populaarteaduslike publikatsioonide autor, sealhulgas teemal "Inimväärtuste integratsioon haridusse". Loodustunnetuse Kooli juhataja. PhD - keskkonnateaduste õpetajate-spetsialistide täiendkoolituse õppejõud aastast 1994 kuni praeguse ajani. Enne seda töötas insener-keemikuna, noorem- ja peale dissertatsiooni kaitsmist vanemteadurina tollases TA Keemia Instituudis; vanem- ja juhtteadurina Tartu Ülikooli füüsikaosakonna keskkonnafüüsika laboris ning füüsikaosakonna geofüüsika kateedri õppejõuna ja keskkonnafüüsika- ja keemia õppetooli juhataja-professorina Maaülikoolis.

Elva Väikese Väeraja idee autor. See terviserada on tunnistatud Elva aasta teoks 2008.
Käesoleva ajal Energo-Nature, Keskonnateadlikkuse ja Tervise Edendamise klubi lektor-konsultant ning ühiskondlik teadusjuhendaja keskkonnateadlikkuse alal.

 

 

Inimese kui bioloogilise keha ümber on elektromagnetväli, mis on tingitud elusorganismi biokeemilistest protsessidest. Näiteks süda tekitab 10 -11 Hz magnetvälja. Põhiliselt see elektro-magnetväli on kõikide organite töö puhul madalsageduslik, nagu Maa geopaatiline kiirguski. Kui inimene läheb geopaatilise välja mõjupiirkonda, siis võib tekkida resonants, mis häirib organismi biokeemilisi reaktsioone. See tekitab organismis funktsionaalseid häireid, mis pikaajalisel mõjumisel muutuvad organismi orgaanilisteks kahjustusteks.

Seega Maa geopaatiliste võrkude kahjulikkus seisneb selles, et elektromagnetilises plaanis tekib resonants inimkeha ja maakiirguste vahel.

Asja teeb hullemaks veel see, et geopaatilised võrgustikud on integraalsed – kõik sagedused on piltlikult öeldes ühes supis. Seega madalsagedusliku resonantsi tõttu ongi kõnealused võrgud ohtlikud. 
 

--------------------------

Inimväärtusi võib vaadelda mitmest aspektist. Nad on isiksuse sisemised tõed, hoiakud  millele peaks tuginema kogu elu alates varasest lapsepõlvest. Inimväärtused ja keskkonnateadlikkus on teineteisega nii tihedalt seotud, et neid on võimatu eraldada, sest inimene ise on keskkonna osa.

Inimväärtused on iidsetest aegadest olnud lihtsad tõed, mida iga vanem õpetas oma lapsele. Need olid looduse seadused sulandatud inimeste seadustega...........
..............Inimväärtustele toetuv keskkonnateadlikkuse edendamine  on loominguline tegevus, mis peaks arvestama erinevaid olukordi, õppijate neurofüsioloogilist omapära, õppeprogramme, õppijate vanust, jms.

Oluline on motivatsiooni ja praktilise kogemuse arendamine.  Õpetaja pole ainult õpetaja, vaid ka looja. ........

...........Maaharimisel tuleb jõuda ELU tõelise tunnetamiseni. Selles maailmas valitsevad täiesti teised seadused kui elutus mehhaanilises maailmas. Kui õpime tundma ELU ja tema jõude, võime muuta mateeria elavaks - teha kivid leivaks.

 

http://www.energo.ee/services/er-specialists.phtml


http://www.bioneer.ee/eluviis/ilu/aid-27...undamisel-
 


Arvo Purga

Sündunud 1943. aastal Valgas.
Lõpetanud Hugo Treffneri Gümnaasiumi Tartus,
Eesti Muusikaakadeemia, õppinud biodünaamilist
põllumajandust Helsinki Snellman-kõrgkoolis,
samuti Rootsis ja Shveitsis, agronoomiat ja aiandust
Räpina Kõrgemas Aianduskoolis
Eesti Biodünaamika Ühingu esimees
Talunik 
Heimar Ilvese Fondi esimees

Eesti Biodünaamika Ühingu asutajaliige

Tel: 514 8563
 

Me elame ajal, mil majandusliku ja sotsiaalse konkurentsi poolt põhjustatud ühekülgsus ja vastuolud annavad endast üha teravamalt tunda. Odavate toiduainete massiline ringlus tingib kitsast spetsialiseerumist ning lõhub eri paikkondadele iseloomulikud tarbimise ja maaviljeluse traditsioonid. Kõrgeid näitajaid taotlev põllumajandusviis vaesestab mulda ja hävitab maa elujõu. Tulemuseks on põllumajandussaaduste kvaliteedi allakäik. Vanima mahepõllumajandussuuna, biodünaamilise põllumajanduse rajaja dr. Rudolf Steiner ütles juba käesoleva sajandi algul :"Tänapäeva vaimuelu on tõsiselt mõjutanud majanduse arengut. Eriti põllumajanduses on see võtnud vorme, mille hävitavat olemust paljud ei oska praegu aimatagi." Sel ajal kehitasid paljud arusaamatuses õlgu - oli ju algamas teaduse ja tehnika paljulubav võidukäik. Täna elab meie koduplaneet läbi raskeid aegu: ökokatastroofid pole tuleviku õuduspildid, need toimuvad meie silme all.

Biodünaamiline põllumajandusviis pakub alternatiivi. 

http://members.fortunecity.com/maaema/purga.html
http://mahekeskus.emu.ee/uudised/mahepol...onverents/
 


Sirje Purga

Antroposoof

sirje.purga@mail.ee
tel. 56213450

Antroposoof Sirje Purga on aastaid uurinud mitmete rahvaste müüte saksa natuurfilosoofi ja müstiku Rudolf Steineri poolt rajatud vaimuteaduse valgusel. “Kalevalat” ja “Kalevipoega” käsitleb Sirje Purga kui üksteisele järgnevaid inimese “mina” arenguetappe, väljendatud pildikeeles. Neis kahes eeposes avastab ta küllap kuulajagi jaoks kütkestavat vaimset tähendusrikkust ja ilu.
 

 Olen kõrgharidusega muusikaõpetaja (klaver). Käesoleval ajal pensionär. Antroposoofiaga olen tegelenud aastast 1967. Sealt olen leidnud vastused küsimustele, mis puudutavad maailma, inimese olemust ning arengut. Samuti võin öelda, et antroposoofiast olen abi saanud igas praktilises eluküsimuses, ka lastekasvatamises. Mul on 5 last, 16 lapselast ja 1 lapselapselaps. Olen Eesti Antroposoofilise Seltsi eestseisuse liige. Kõige suurem rõõm on aga minu eluaegse lemmiku – eepose “Kalevipoeg” sisulise lahenduse leidmine antroposoofia kaudu.

 

 


http://kultuur.elu.ee/ke485_kalevipoeg.htm
 


Valdek Põld
Astroloog
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.hot.ee/esi/valdekpold.html
 


Villu Põldma
sündis 29. septembril 1943 on eesti astroloog.

Ta on spetsialiseerunud isiku- ja riigiastroloogiale.

Sünnikaarte ja horoskoope hakkas ta koostama 1970ndate keskpaiku. 


Astroloog Villu Põldma nägi masuaja tulekut ette juba aastaid varem, ta ennustab ka uue ilmasõja puhkemist ja teab, kes on Eestis võimsad maagid.
Kuigi Eesti tuntud ja tunnustatud astroloog ning ajakirjale Naised poolteist aastat horoskoopi teinud Villu Põldma kinnitab, et kõik teadmised on meie sees olemas, neid pole vaja minna kaugelt otsima, pole just palju inimesi, kes juba noorena teaksid, mis neid huvitab ja mida selle nimel tuleks teha. Et Villu hakkas juba varakult tundma huvi psühholoogia ja filosoofia vastu, oli oma osa mitte niivõrd tema oskustöölistest vanematel, kui just vanaisadel. “Mõlemad vanaisad tahtsid elu mõista, nad olid omal moel filosoofid, kes arutlesid nii poliitika kui ka ilmaelu üle,” meenutab Villu oma noorust. Nii nakatus ta ka ise filosoofiast ja oli valmis minema seda Moskvasse õppima. Paraku pidi selleks valdama vene keelt, aga väikses Viljandi linnas polnud kellegagi seda praktiseerida ning Villu lõi oma võimetes kahtlema. Kuna ema vend töötas Tartu ülikooli ajaloo õppejõuna, oli järgmine samm viia dokumendid ajalooteaduskonda. “Midagi muud polnud õppida, ajalugu oli maailmaasjadele kõige lähemal,” selgitab Villu............

 

.............Mida rohkem on inimesel elusid, seda võimsam ta on ja võib elus teha, mida tahab. Neid, kel on kaks elu, nimetatakse väikeseks šamaaniks, keskmisel šamaanil on kolm ja suurel šamaanil neli elu. Just neil viimastel on võimalik mõjutada inimesi, suuri rahvamasse, nad võivad olla maagid. Ka Eesti poliitikute hulgas on selliseid inimesi. “Inimesed küsivad minult, mis on nende ülesanne siin maamuna peal. Vastan: jääda inimeseks, mitte loomastuda. Hoolimatus ja üleolev suhtumine, võim ja tee selleni viivad loomastumiseni,” hoiatab astroloog.
 

Teoseid

    * Eesti ajalugu ja tulevik kosmilistes rütmides: kuidas kalendri abil ennustada ja ajaloost õppust võtta, Viljandi 1997.
    * Elustatud mütoloogia õpik. I osa, Tallinn 1999.
    * Koos Liis Õigusega koostanud: Indiaanlaste loodushoroskoop, Tallinn 1999.
    * Maa-maagia: loodushoroskoop, Tallinn 2001.

Ta on osalenud ka Eestimaa Budistliku Vennaskonna budistlike stuupade ehitusel Tuuru külas 1984. aastal. 

 

http://www.naistemaailm.ee/artiklid/3243...rt_magaz=2
 

http://et.wikipedia.org/wiki/Villu_P%C3%B5ldma


Hans Raudsik
Eesti ufoloog
Jurist- psühholoog

Paranähtuste uurija

 

“Inimesed kaovad jäljetult... Kuhu? Üks versioon on, et NEMAD on nad kaasa viinud,” arutleb endine kriminaaljälitustöötaja ja tänane hobiufoloog Hans Raudsik. Mehel on kodus 30 tundi videomaterjali inimestest, kes on maaväliste olendite poolt röövitud. Nemad toodi tagasi...

Endine kriminaaljälituse operatiivtöötaja puutus esimest korda mõistega “hajunud inimesed” kokku paarkümmend aastat tagasi, miilitsa-aegadel. Hajunud inimesteks kutsuti neid, kelle kadumine oli müstiline - juhtumid, kus keegi lahkus keset päist päeva kodunt ja pärast seda pole teda enam mitte keegi näinud. Juhtumid, mis kammiti üksipulgi läbi ja igasugused muud versioonid olid välistatud. Jäi vaid üks: keegi viib siit inimesi kaasa...

“Aastatel 1976-1985 käis Eesti NSV kriminaaljälituse jaoskonna ülema miilitsapolkovnik Rudolf Kukkori käest läbi massiliselt tagaotsimistoimikuid. Kadumise põhjusi vaadates jõudis ta järeldusele, et osas toimikutes on midagi väga mäda,” räägib Raudsik.

“Miks inimene kadus? Sel ajal polnud meil ei organiseeritud kuritegevust, ei metsavendlust. Ka ei olnud massiliselt maniakke-inimlihasööjaid. Kadunud inimeste hulgast oli absoluutselt seletamatuid juhtumeid viis kuni kümme protsenti.”

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=111053

http://naistemaailm.ee/index.php?module=article&id=8208
 


Anto Raukas

Sündinud 17. veebruaril 1935 Tartus on eesti geoloog, geoloogia- mineraloogiadoktor (1972), professor (1980).

Aastal 1958 lõpetas ta Tartu Riikliku ülikooli. Samal aastal asus tööle Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia Instituudis, aastast 1999 samas direktori kohusetäitja. Ta kuulus 1964. aastast NLKP-sse. Aastast 1977 kuulub ta Eesti Teaduste Akadeemiasse. 1989–1994 oli ta Eesti Geoloogia Seltsi esimene president. Aastal 1999 nimetati ta Londoni Kuningliku Geograafiaseltsi ja Rahvusvahelise Kvaternaariuurimisliidu (INQUA) auliikmeks. Samast aastast ka Läti Ülikooli audoktor. Aastast 1993 on ta Eesti Mereakadeemia professor, 1995. aastast sealsamas keskkonnatehnika õppetooli juhataja.

 Teoseid
Kalliskivid, Tallinn, Valgus 1982
Eestimaa viimastel aastamiljonitel, Tallinn, Valgus 1988
Õnnekivid, Tallinn, Tensiid, 1991
Kuld ja kalliskivid, Tallinn, Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2000
.................................................

Euroopa loodusteaduste akadeemia andis Anto Raukasele Leibnizi medali, ühtlasi nimetati Raukas Euroopa auteadlaseks. Eesti teaduste akadeemia (ETA) liige Anto Raukas pälvis valjapaistvate teenete eest loodusteaduste arendamisel Euroopa loodusteaduste akadeemia poolt Leibnizi medali, ühtlasi nimetati Raukas Euroopa auteadlaseks, edastas ETA esindaja. Autasu anti Raukasele üle Saksamaal Hannoveris. Eesti riikliku põlevkivi arengukava töörühma juhtinud Raukas esines detsembri alguses Hannoveris toimunud rahvusvahelisel nõupidamisel «Säästva elulaadi keskkonnakaitselised, inseneriteaduslikud ja juriidilised aspektid» ettekandega, mille peatähelepanu oli suunatud Eesti põlevkivitööstusega seotud keskkonnaprobleemidele.

Gottfried Wilhelm von Leibniz oli entsüklopeediliste teadmistega saksa filosoof ja matemaatik, kes mõjutas paljude teadusharude arengut.

--------------------------------------------------------------------------------

Viimaste kümnendite kõige arulagedam loosung on «Me peame võitlema kliima muutustega!».

http://et.wikipedia.org/wiki/Anto_Raukas
http://www.postimees.ee/?id=352474
http://www.ilmajaam.ee/?id=184935


Aapo Reinet

Astroloog

Planeedid mõjutavad enam-vähem ühtemoodi kõike seda, mis on Maa peal elav. Tähelepanekuid sellest on teinud maarahvas, teadlased ja astroloogid.  
Rahvatarkus ei jaganud sünoodilise kuu (29,5 päeva) mitte neljaks faasiks, vaid kuueks perioodiks. Kui alustada kuu loomisest, siis järgnes 2 päeva mäda aega, 4 päeva kõva aega, 7 päeva mäda aega, 4 päeva täiskuu kõva aega, 7 päeva mäda aega, 4 päeva kõva aega ja jälle 2 päeva kuu loomise mädaaega jne.  
 See periood jagunes veel kindlalt kaheks: kasvava kuu aeg noorkuust kuni täiskuuni ja kahaneva kuu aeg täiskuust kuni noorkuuni.  
 Kasvava ja kahaneva kuu kohta võib öelda, et kõik, mis peab kasvama ja püsima, tehakse kasvaval kuul, aga mis hävima peab, tehakse kahaneval kuul. 
 
 
Astroloogia tegeleb põhiliselt kindlate nurkadega kosmiliste objektide vahel. Selle koha pealt on iva sees ainult noor- ja täiskuul – nurgad 0 ja 180°. Astroloogiline aspekt 180° tähendab, et opositsioonis olevate planeetide mõjud peaaegu Maale ei ulatu. Planeedid “hävitavad” osaliselt teineteist. 
 


http://www.maakodu.ee/index.php?page=301...ikkel=1118
 


 

Svea Salumäe

24.04.1941
Astroloog -nõustaja. Meditsiiniline astroloogia, numeroloog

 

Svea Salumäe seletas, milline on neljanda põlvkonna (ema ja isa vanaisade ja vanaemade) mõju meile ja meie elule. Kui kolmas põlvkond (meie endi vanaisad ja vanaemad) avab meile ajavormi (oleviku, mineviku, tuleviku ja igaviku), siis neljas põlvkond määrab kindlaks liikumise ruumis. Neljanda põlvkonna esivanemaid on kaheksa. Selle põlvkonna esiisad iseloomustavad liikumist põhi-ilmakaarte suundades, esiemad aga vahe-ilmakaarte suundades - igaüks neist määrab meie ruumis liikumist ühes kindlas ilmakaares. Selle põhimõtte järgi jaotuvad ilmakaared esivanemate vahel nii:

PÕHI - isa isa isa
IDA - isa ema isa
LÕUNA - ema isa isa
LÄÄS - ema ema isa
KIRRE - isa isa ema
KAGU - isa ema ema
EDEL - ema isa ema
LOE - ema ema ema.

Keskpunktiks, mille suhtes me ühte või teise ilmakaarde liigume, on sünnipaik - see geograafiline punkt, kus me ilmale tulime. Nendel inimestel, kes on kodus sündinud, on mõnevõrra lihtsam, kuna liikuma asumise lähtepunkt on rohkem isiklik kui neil, kes tuhandete teiste inimestega koos alustavad oma liikumist ühest ja samast geograafilisest punktist - suurest sünnitusmajast.

Nagu eelmise põlvkonna mõjude puhul, nii ka siin, on kerge liikuda selle esivanema määratud suunas, kes elas oma elu Universumi ja looduse seadustega kooskõlas. Moraalitut või kurja elu elanud esivanema ilmakaart pidi liikumine on aga raske ja vaevarikas.


http://www.hot.ee/esi/svea.html
http://www.horoskoop.ee/tahetargutaja/index.php?year=2001&month=2&id=3


Vigala Sass

Aleksander Heintalu (sünninimi Aleksander Rassapkin, tuntud ka kui Vigala Sass; sündinud 31. mail 1941 Tartus) on ravitseja.

Ta ise kirjutab enda kohta: ema poolt tšuud, isa poolt slaavi juut, rahvuselt seto.

Kasvas üles mitmes lastekodus, kust sai ka põhikooli hariduse, erikoolis aga metallitreiali kutse.

Pärast teenimist Nõukogude Armees täiendas iseseisvalt enda haridusteed, saades alguses Räpina Aiandustehnikumis aiandusspetsialistiks, hiljem Eesti Põllumajandusakadeemias õpetatud agronoomiks. 1987. aastal kaitses ta doktorikraadi põllumajanduse alal.

Aastatel 1968–1984 töötas ta õpetajana Vigala põllutöökoolis, sel ajal renoveeriti ka Vigala mõisa parki.

Ta osales Eesti esimese budistliku stuupa püstitamisel Matsirannas Jüri Arraku maakodus Pangarehel aastal 1983.

Praegu elab ta Saaremaal, Leisi valla Triigi külas, Männisalu talus.

Patendid
4. mai 1987 – Vikerforellide maimude juurdekasvu kiirendamise võte, kus vastavate taimede kasutus toitesegudes kiirendas juurdekasvu 170 % võrra. Tartu Riiklik Ülikool, kaasautor Reet Priiman;
12. jaanuar 1989 – Mesilase toit varratoosi tõrjeks, kus teatavate taimede lisamisega toidu hulka saavutatakse lesta lõdvenenud haare. TRÜ, kaasautor Reet Priiman
16. jaanuar 2001 – Reovee puhastamise meetod ja seade. Elektromagnetiline biopuhasti, bioloogiline puhastus elektromagnetismi abil, millel on 4 korda väiksem puhastuspind ja 2 korda kiirem puhastus võrreldes tavaliste biopuhastitega.
 

Raamatud
Minu arengutee, II osa. // Kuidas ma saavutasin ülitundlikkuse. Võib-olla - Infoväli??! Tallinn, 1990;
Appi "vampiirid"!! ...Kas sina oled "Vampiir?" Kuressaare, 1996;
Minu raviraamat I, ehk kuidas ma ravisin rahvast. // Ravimise viis ja ravi põhimõtted (kirja pandud 1977-1988);
Minu raviraamat II, kuidas ma ravin rahvast. // Dieedi üldised nõuded ja soovitused
Minu raviraamat III, kuidas ma ravin rahvast. // Ravimine ravimtaimedega, I osa (Abasia - Abula);
Minu raviraamat III, kuidas ma ravin rahvast. // Ravimine ravimtaimedega, II osa (Acclimatisatio - Apathia);
Minu raviraamat III, kuidas ma ravin rahvast. // Ravimine ravimtaimedega, III osa (Apepsia - Cholangitis);
Taevakehade mõju tervisele. Tallinn, 1990.
Estide (tšuudide) hingestatud ilm, 2001; ISBN 9985-78-105-8
Sassi raviraamat, 2003 Kirjastus Nõiaraamat; ISBN 9985-9452-3-9
Taimeravi põhitõed, 2005 Kirjastus Nõiaraamat; ISBN 9985-9614-1-2
Sassi raviraamat, ISBN 9985-9452-3-9
Sassi raviraamat 2, ISBN 9985-9452-8-X
Sassi raviraamat. 3, Ravimine ravimtaimedega. 6, ISBN 9789985976708, ilmunud Tallinn: Nõiaraamat, 2007 (Tartu : Greif)
Kuldmamma! (eepos), 2006 ISBN 9949-13-422-6
Estide (tšuudide) hingestatud ilm II, 2007;

Isiklikku
Esimesest abielust on tal poeg Benno. Õpilase Elo Liiviga on tal 4 last: tütred Kõue ja Õnne, pojad Uko-Aija ja Ess'u.

 .....................................................................................

Vigala Sassi juurde saamiseks tuleb sõita Orissaarest Leisi poole. Veidi enne Triigi sadamat näitab kitsepeade, lintide ja kuljustega kaunistatud värav õige teeotsa kätte. Majani jõudmiseks möödume paljudest puukujudest, millest igal oma tähendus, vasakule jäävad riituste platsid.

Tegelete nii paljude asjadega. Kelleks ise ennast peate?  
 
 
Olen teadusemees, doktorikraadki EPAs kaitstud. Lastekodus kasvanuna pean ennast ideeliseks punaseks. Kommunistlikust parteist astusin välja siis, kui nägin, missugune must asi see on. 
 
 
Hiljem, Rahvarinde ajast, kasutas mind aastaid Keskerakond, aga kui seal hierarhia hakkas tekkima, siis astusin välja. Rahvuselt olen setu.  
 

Kas teile tuleb nõu ja abi eest maksta?  
 
 
Ei, mulle tuuakse ainult süüa – ma olen rahva ülalpidamisel. Raha ei tohigi võtta. On olemas ravijate koodeks, mis lubab vastu võtta ainult sellist kingitust, mis ühe kuufaasi jooksul peres ära kasutatakse. 
 
 
Kui keegi teeb kingituse, tuleb talle selle eest midagi vastu anda: näiteks toob keegi mulle auto kingiks, annan talle õuna vastu. And anni vastu kehtib ka looduses. 
 
 
Üldiselt ma kingitusi võtta ei taha. Sööki tuuakse mulle kogu aeg. Kui pidasin oma 50. sünnipäeva, oli 700 külalist ja kõik nad ise katsid laua. 
 
 
Vald on ostnud mulle arstirohte, mõned firmad arveid tasunud. Suvel on olukord parem, sest liigub rohkem inimesi, talvel käib mul paar-kolm patsienti nädalas. Interneti kaudu otsivad üles. 
 
 
Mina diagnoosi ei pane – seda peavad tegema arstid, küll aga annan nõu ja vahel ka rohtu kaasa.  
 
Kas nüüdisaja moehaigust stressi ka ravite?  
 
 
See ei ole ravitav. Selleks tuleb muuta elulaadi. Kui sa hommikul paned kõrgushüppelati 50 sentimeetri peale, astud sellest üle ja ringutad õnnelikult, on kõik korras. Aga kui sa paned selle kahe meetri peale, siis pingutad eluaeg nii et nina verel ja sured enne ära, kui sellest üle saad. 
 
 
Latt tuleb õigele kõrgusele panna, nii et saad sellest rõõmuga üle astuda ja päikest nautida.  
 

 

http://et.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Heintalu
http://tinyurl.com/392p73u
http://paber.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=5107 


Ilmar Soomere

Psühhiaater ja unenägude uurija, parapsühholoog

Töökoht:  SA Viljandi Haigla Viljandi 71015  ,
Posti 3a Viljandimaa Abja-Paluoja

Akuutpsühhiaatria tel: 435 4232 mail: is@vmh.ee

 

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetanud ja Jämejala psühhoneuroloogia haiglas psühhiaatriana töötanud Soomere on parapsühholoogiat süstemaatiliselt uurinud juba 1963. aastast. Ta on kirjutanud kümmekond raamatut, näiteks „UFO-kontaktid ja usk“, „800 parajuhtumit Eestis“,  „Tähendusunenäod, ended ja prohvetlus“, „Unenägude sümboolika“, „Karma ja taassünd“, „Teateid bardo eeskojast“, „Väike eesti seksiraamat“, „Vaimuelust Eestis“, lisaks neurokirurgia- ja meditsiiniajalooalaseid raamatuid, arvukalt artikleid ning tõlkinud Holger Kersteni raamatu “Jeesus elas Indias”.

Psühhiaater ja unenägude uurija Dr. Ilmar Soomere hinnangul on enamik unenägusid endelised, neist omakorda 80 protsenti halvaendelised. Et tulevikusündmusi võimalikult täpselt ette teada, tuleb pöörata tähelepanu unenäos nähtud detailidele.
Sageli tähendavad loendatavad asjad unenäos aastaid mingi sündmuseni. Soomere meenutab: «Üks mees nägi unes, et kaotas jala. Täide läks see unenägu alles 40 aasta pärast.»
Sagedasemad unenäod, mis inimestel esinevad, on kukkumine, lendamine, eksam, alastiolek, jälitamine, ja levinud sümbolina hambad.

 Ilmar Soomere sõnul on kukkumine halb märk. «Tuleb tähele panna pisiasju. Kui kõrgelt ja kui kiiresti kukutakse, mis värvi on taust. Kui kukutakse katuselt, siis tähendab korruste arv elada jäänud aastaid. Mida aeglasemalt kukutakse, seda parem. Mustades ja tumedates toonides taust tähendab depressiooni ja teadmatust. Kui keegi kõrgelt alla lükkab, siis võib tegu olla tapmisega. Üldiselt on kukkumisuni halb enne.»
 

Doktor Ilmar Soomerel on lendamisunenägude kohta oma arvamus. «Hing on une ajal kehast umbes pool meetrit kõrgemal ja taju on hinges, mitte ajus. Seetõttu näevadki inimesed lendamisunenägusid.» Lendamise tähendus sõltub mitmest faktorist. Kui näiteks all on soo, siis tähendab, et elus seisavad ees takistused. «Tuleks tähele panna erinevaid pisiasju,» teab Soomere. Sageli võivad need olla ohu märgiks. Vana-Kreeka unenägude seletaja Artemidorus arvas, et kui raskesti haige inimene näeb unes lendamist, siis ta sureb peatselt. Ennetena tähendab unes lendamine ohtu ja elukoha vahetust.

 Unenägusid selgitava internetilehekülje andmetel võivad eksamiunenäod tähendada madalat enesehinnangut ning kartust, et inimene ei täida talle pandud ootusi. Selline uni võib olla vihje ka sellele, et inimene ei ole veel valmis mingiks väljakutseks. Tavaliselt ei ole asi üldse eksamiküsimustes, vaid ettevalmistamatusest tulenevas ärevuses. Need tunded võivad olla üle kandunud mingist väljakutsest elus.
Inimesed, kes eksamiund näevad, enamasti siiski ei kuku läbi. Pigem ongi probleem just selles, et nad tunnevad, et neilt oodatakse palju.
Ilmar Soomere sõnul tähendab selline uni ees seisvat suuremat pingutust.
Sageli nähakse unes ka eksamipileteid. «Nii on juhtunud näiteks Ago-Endrik Kergega,» teab Soomere rääkida.

«Alastiolek tähendab, et inimene on sooritanud mingi negatiivse teo ja see tuleb avalikuks,» räägib Soomere. Endena tähendab alastiolek kaotust.

Ilmar Soomere usub, et jälitamisunenägu on märk sellest, et keegi hoiab unenäo nägijal silma peal või kiusab teda taga. «Neuroosihaiged näevad unes sageli jälitamist.»
 

Üks unetsükkel kordub öö jooksul 4-5 korda. Õhtupoole ööd on ülekaalus sügav uni ja unenägude und on ainult lühikest aega, hommikupoole aga vastupidi.
Unenägude und on kogu uneajast ligi 20 protsenti, sügavat und samuti 20 protsenti ning 60 protsenti on pindmist und. 

 

http://www.vikerkaaresild.org/et/node/6663 
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=154231
http://chilloutclub.blogspot.com/2008_01_01_archive.html


Albert Stepanjan

sündis 5.novembril 1959.aastal internatsionaalses Bakuu linnas.


Alates 1981.aastast elab Eestis. Tal on poeg Alen (s.1991.a.). 1989.a. lõpetas Moskva ekstrasensoorikakooli. 1995.a. kaitses doktori väitekirja parapsühholoogia teemadel Sankt-Peterburi Kõrgemas Parapsühholoogiakoolis. Alates 1990.aastast esines suurtel lavadel kui psühholoogiliste katsete ja estraadihüpnoosi meister. Alates 1992.a. juhtis maagide kooli endise NL territooriumil. 1993.a. ilmus esimene muusikateraapia album. Kokku on üllitatud 6 albumit. 1991-1996.a. oli maagia Rahvusvahelise Assotsiatsiooni president. Alates 1996.a. on ühingu “Magic ALBERT” president. On korraldanud Tallinnas ja Tashkendis ekstrasensside konkursse, esinedes samas ise oma näidisprogrammiga väljaspool konkurssi. 1993.a. esines originaalzanris Sankt-Peterburi kinomajas Lenfilmi näitlejatele. 1995-1997.a. andis välja ajalehte “Saladuste maailm”. 1997-1998.a. toimetas Saladuste Mailma veergu ajalehes Molodjoz Estonii. 1996-1998.a. oli saate Albert Stepanjani kaleidoskoop 

autoriks STV-s.

 

1994-1995.a. toimetas autoriprogrammi “Viis minutit Albert Stepanjaniga” Sankt-Peterburi telesaates. Samuti esines korduvalt Kaliningradi teleprogrammides Albert Stepanjan on ilmutanud üle 100 artikli ja publikatsiooni, osalenud Nelli radio ja Raadio-4 programmides. 1995-1997.a. korraldas lastele muusikakonkursi “Imede kuningriik” Korduvalt ise esinenud muusikapaldega soolokontsertidel ja koos Eesti ja Vene estraaditähtedega. 1995.a. oli Eesti Noortemissi konkursi zürii liige. 2000.a. osales kokkade võistluse zürii liikmena. 2001.a. asutas Jalgpalliklubi “Internatsionaal”, (alates 2005.a. kannab nime Ararat ja mis osales Eesti karikavõistlustel. 2006.a. võitis FC Ararat Eesti väikese karika ja saavutas esikoha 3.liigas, mis andis õiguse osaleda 2007.a. 2.poolprofessionaalses liigas. 2005.a. asutas Eesti-Armeenia Sportivate Noorte Ühingu Ararat, mille koosseisus on 3 jalgpalli- ja 5 malevõistkonda. 2005.a. valiti Tallinna Linna Volikogusse. 2006.a. omandas jalgpallitreeneri kutse. 2007.a. asutas Parapsühholoogide ja Tervendajate Liidu ja Psühholoogilise Sõltuvuse Keskuse, kus edukalt kasutatakse tema metoodikaid.

Valdab üle kümne erineva hüpnoosivariandi, telepsühhoosi (sisendus distantsilt), bioteraapiat, manuaalteraapiat, tuleteraapiat, jaapani teraapiat Shi-At-Su ja ekspress-diagnostikat.

Käesoleval ajal on tal rajatud omanimeline erakliinik Tallinnas ja alternatiivmeditsiini kabinetid Riias ja Barcelonas.

Ta töötab ja abistab psühhosomaatiliste, orgaaniliste ja psühholoogiliste probleemidega abivajajaid ka läbi interneti weebikaamera abil.

OÜ VÕLUR ALBERT
  Juriidiline aadress: Sõle 65-26, 10313, Tallinn, Eesti
  Regestratsiooni nr: 10055321
  Tel. Barcelona: +346 10 35 49 42
  Тel. Tallinn: +372 50 88 237
  Tel. Riga: +371 27 173 651
  e-mail: alen-tallinn@mail.ru
  e-mail webmaster: stepanjan88@msn.com
  Skype: Albert Stepanjan

 


http://www.stepanjan.com/ 


Peep Sõber
Vaimuelu aktivist, organisaator, kirjastaja. Tegelenud kaua ja paljude temaatikatega. Muuhulgas Transententaalse meditatsiooniga, Urantia raamatuga ja prohvetlike materjalidega. Praegu aktiivne kirjastaja - firma Nebadon
 

Nebadon OÜ
Pronksi 7/9-77 10124 Tallinn
GSM  5593 1642

Peep Sõber on pildil esiplaanil


Elu pärast surma ja reinkarnatsioon - Peep Sõber

 Elu pärast surma on teema, mille kohta midagi väga kindlat väita ei saa. Läbi ajaloo on see olnud eelkõige suurte religioonide pärusmaa, kuid ka filosoofia ja tänapäeva teadus hakkab üha enam seda käsitlema.

   Loetleda võiks sel teemal meie kirjastuse välja antud raamatuid: Vaimude raamat, Vaim Emanueli teadaanded, Reisikirjad vaimuilmast, Sethi raamatud, Michaeli sõnumid, Michael Newtoni ja Brian Weissi teosed, Sri Chinmoy, “Reinkarnatsiooni saladus”, sügisel ilmub D. Chopra “Elu pärast surma” ja muidugi Urantia raamat – selgitused neis on seinast seina.

   Lugejal võib tekkida küsimus: miks on käsitlused nii kardinaalselt erinevad – mida sellest arvata? Käesolevas vaatlen lähemalt neid küsimusi.


1.Kas elu pärast surma jätkub?
Enne kui asuda uurima, mis juhtub meiega pärast surma, tuleks veenduda, kas ikka elu üldse pärast surma võiks jätkuda. Toon siinkohal ära mõned  vaatenurgad, kuidas sellele küsimusele lähenetakse........................... 

 ..........1.Reinkarnatsiooni poolt ja vastu
Poolt võiksid olla järgmised argumendid:

1. 
1.Kogu elu on tsükliline, aastaajad, eluperioodid.
2.Mitmed juhtumiuuringud kinnitavad, et mõned inimesed mäletavad teiste inimeste eludetaile ja tunnevad tugevat sidet endi isikuga eelmistest kehastustest.
3.Jumal on õiglane, nii toimib karma seadus. Kaasasündinud anded on eelmise elu töö vili. Laps ei sünni täiesti puhta lehena, tal on sünnist alates oma iseloom.
4.Elu maa peal on meie-taolistele olenditele parim kasvukeskkond.
5.Kas keegi teab veel mõnda põhjendust?
   Vastu:

• 
1.Reeglina me ei mäleta tavaliselt nendest eludest midagi.
2.Kui me ei mäleta oma eelmise elu õppetunde, mis sellest siis meil kasu on? Igas elus tehakse uusi vigu ja kuidas me

3.üldse jõuame kõike kunagi parandada? Selline õpetus võib viia meeleheitele.
4.Kui me peame ikka jälle uuesti kehastuma, miks siis Kristus seda üldse ei maininud? Kristuse taevariigi evangeelium võib siis muutuda mõttetuks.......

 

................................Kokkuvõtteks võiks öelda seda, et mis siis ikka, kui meie arusaamu ja uskumusi elu jätkumisse pärast surma tuleb hiljem korrigeerida.

Meid ootab ees uus avastusretk ja meile on lubatud usaldusväärseid teejuhte ja abilisi

. Ja tõenäoliselt ootavad meid ees suured valikud, millega me saame algust teha juba praegu.

Soovin kõigile vaimset tarkust ja meelekindlust nende tegemisel! 

....................................................................

Teadus, filosoofia ja religioon

 Tänapäeval hakkab aina ilmsemaks saama, et nii teadus, filosoofia kui religioon on omavahel üsna tihedalt seotud, kuigi nad arenevad suhteliselt iseseisvalt ja kasutavad täiesti erinevaid tunnetusmeetodeid.

Vaid inimese sallimatus ja vaimne piiratus põhjustab teaduse ja religiooni teineteisele vastandamist. Samas ei saa ka kunstlikult ühe mütsi alla paigutada ei religiooni, teadust ega filosoofiat, sest need on olnud ja jäävad ka edaspidi erinevateks reaalsuse tunnetusvormideks koos oma spetsiifiliste iseärasustega. Kuigi võib avastada tihedaid seoseid nüüdisaegses teaduses ja religioonis, pole siiski mõistlik hakata neist looma segast ?gemüüset?. Seetõttu tuleks eelnevalt defineerida, mis on teadus, filosoofia ja religioon ning alles siis vaadelda nende vastastikseoseid. Teadus tegeleb faktidega, filosoofia tähendustega ja religioon väärtustega. Teaduse lähteandmed tuleb mõõta ja kaaluda. Teadus varustab meid usaldatavate teadmistega. Peagi saavutab aga teadus piiri, kust teaduslike meetoditega edasi ei jõua ning ta annab teatepulga edasi filosoofiale. Filosoofia tegeleb mõtlemisega ja jõuab tarkusele. Kuid siis saavutab ka tarkus oma tunnetuslae ja inimeses hakkab avalduma religioosne tunnetus ? isiklik ja vahetu vaimsete väärtuste kogemine ? jumalatunnetus, armastus. Inimese vaimne areng toimub teadmistelt tarkusele ja tarkuselt tõetunnetusele ning ka vastupidises suunas.

 http://members.fortunecity.com/maaema/sober.html

http://www.nyingma-buddhism.com/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=1677&Itemid=2

 

 


Peeter Tammela

Astroloog

Klassikaline sünnikaardi analüüs - planeedid märkides ja majades, planeetide aspektid. Lisaks peenaspektid ja olulisemad asteroidid.  Hõlmab kõiki sobivuse analüüsi tehnikaid (kombiin, komposiit, sünastria). Sisaldab paari ühiskaardi 10 aasta tähtsamaid rütme, näidates ära kriisid ja kõrghetked.Teksti pikkus ca 50 000 tähemärki. Analüüs saadetakse kliendi e-mailile. 980 EEK / 63 EUR
peeter.tammela@gmail.com

Tel. 566 444 61
 


 

 "21. detsembri 2010, kell 10.17 Täielik Kuuvarjutus - tehke sellele hetkele kaart Tallinna koordinaatidele, pange peale Estonia ja lülitage sisse 2 ja 8. maja tipud. Ma loodan, et see näitabki vaid Euroga kohandumist. Kui Eurot poleks tulekul, oleks see tõsine ohumärk.
Võrrelge seda kaarti Eesti Vabariigi kaardiga - Varjutus langeb TÄPSELT Sõlmedele - orb 0 kraadi 01 minutit!"
Ja tema kommentaarid sellele:

Kuigi selle Kuuvarjutuse seis on klassikalises mõttes ülikarm, ei pruugi see enam (uued energiad ja Valgusolendid on liikvel) mingeid õnnetusi ega katastroofe tähendada.
See võib lihtsalt viidata Euroga seotud jamadele - 8. maja Riigi kaardis on finants-suhted teiste riikidega - selles on jah kamm küll sees....
 

ASTROLOOGIA_PEETER_TAMMELA

Mu sõbrad Astroloogid - no vaadake - Estonia ühendus Uraaniga kvadraadis Varjutusteljega ja asteroid Tallinn Varjutusteljel!
Varjutus on küll 5 ja 11. majas, kuid reaalselt 6 ja 12. maja teljel.

 

"Kartma kindlasti ei peaks. Võiks lihtsalt muudatuste suhtes end ette valmistada. Ma arvangi, et see näitab puhtalt Euroga seotud jamasid, kuid välistada ei saa muidugi ka muid suuremaid muutusi seoses rahanduse, panganduse, maksude laekumise ja muu sellisega. Varjutus 6-12. maja teljel näitab jõetust, kurnatust, kaost, segadust.
Eriline märk on ka selle Kuuvarjutuse ASC langemine 4. jaanuari Päikesevarjutuse kraadile....(orb 1 kraad)."

"Aga positiivne on see, et selliste seisudega võib "rahvas ärgata" või virguda oma senisest tuimast ja rutiinsest "äratalumise" unest....:)
Selles Kuuvarjutuse kaardis on sees ülisuur loovus ja sensitiivsus. Avanevad nii mõnedki uued tasandid ja reaalsused!"

Asi huvitas ennastki ja tuli heita pilk riigi kaartidele. Kuidas siis mina varjutust Eesti jaoks näen ja aru saan? Antud varjutus toimub pööripäeva foonil ja Kuu on pärast varjutust tühikäigul. Eesti saab maailma silmis kõneaineks ja

 

tuntuks millegi tavatuga, on selleks järsku mõni skandaalne lugu? On see kiidulaul eurotsooni laienemisest või midagi muud? Juba praegu lööb laineid Neeme Järvi ja ERSO-ga seotud – võimu ja vaimu konflikt. Eesti hilissügis on niigi täis pikitud erineva kaliibriga skandaale ja skandaalikesi (Rahvaliidu kriis, poliitikas jätkuvad üksteise poriga loopimised, pealinna Transpordi ametis – Lõugas/Songisepp, Pria ja Tartumaa poldriala, teedeehitus firmade kemplemine, Vanalinna hariduskolleegiumi ja linnavõimu vaheline vastasseis, Türi kolledzi sulgemine, T. Trubetsky Keskerakonna jama, J. Rahumägi ja villa Kreetal jne.). Kõike ei jõua üles lugedagi.

Isegi Jõulukuuskede ülespanekut sel aastal saadavad äpardused, Tallinna Raekoja platsil vajus viltu, Maardus lausa pidi ümber kukkuma, Tartus oli tema transpordiga natuke raskusi (jäi teine oksapidi valgusfoori taha kinni). Vaidlus Riia linnaga, kus esimesena jõulupuu üles pandi. Kuuvarjutuse mõju algab mitu kuud enne selle kulminatsiooni ja seda riigis toimuv ka kinnitab. Hea näide varjutuse eelmõjust on mõlema Korea sõjaline konflikt. Kui teha varjutuse kaart Korea kohale, siis kaart näitab ilusasti konflikti olemust.

T

 

äitsa võimalik, et Elioni ja EMT võrkude kokkukukkumine on samuti eelseisva varjutusega seotud. Viimane suur rike EMT -s langes ajale, kui kaks lähiplaneeti vahetasid märki. Merkuur sisenes Kaljukitse ja lähenes Pluutole, tehes ühtlasi opositsiooni varjutuse kraadile. Ja Veenus pärast retrot sisenes uuesti Skorpionisse, tehes trigooni varjutuse kraadile. Aga meil tuleb veel midagi. Seda näitavad planeediseisud ja seosed riigi kaartidega. Uurige ja otsige seoseid. Mõned seisud, mis silma jäid, toon välja.

Varjutuse punkt (29 Kaksikud) jääb, nagu Peeter kirjutas, väga täpselt Eesti Wabariigi (24.02.1918) Lõunasõlme peale. Sõlmel asub ka asteroid Tartu ja ega Pluutogi kaugele jää. On siis mängus Tartu linn, mis muutused need võiks olla või kerkib üles midagi minevikust. Seda mitte ainult Tartuga seoses, vaid riigi enda ajaloost. Mõni vana asi vajab uuesti lahendamist. Varjutuse punkt teeb kvadratuuri Marsile. Marss valitseb kolmandat ja kaheksandat maja. Kas peaks nendest valdkondadest otsima mingit sündmuse seotust (suhted naabritega (eriti Venemaaga), side-transport, riigi finants, mis kindlasti euro tulekuga seotud). Euro pole sugugi nii kindel raha, et ta meid kohe praegusest majandusseisust päästaks ja edasi viiks. Tal endalgi kuhjaga probleeme. Algul Kreeka, siis Iirimaa, tulemas on

 

Portugal. Kui asi jõuab Hispaania või mõne muu Euroopa suurriigini, siis läheb euroga asi palju karmimaks.

Varjutuse kvadratuuri Marsile võib viidata sõjaväega seotud intsidendile, on see siis missioon Afganistanis või kohapealne asi, mis võib toimuda enne kuuvarjutust, siis kui Marss teeb täpsema ühenduse Pluutoga. Marsi alla käib veel sport, metallitööstus, tulekahjud, spekulatsioonid, pettused jne. Marss on ka varjutuse hetke kaardis AC peal 10 Kaljukitses, kraadis kuhu Päike jõuab euro kehtima hakkamisel südaöölsel 2011. Marsi ja Pluuto ühendus (kaugenev) viitab võimalikele põhjapanevatele muutustele, mille üheks ilminguks on muidugi ka euro tulek. 

 

 

 

http://valor-tahetark.blogspot.com/
http://www.horoskoop.net/teenused.htm
 


Tiit Teras

Šamaan, nõustaja, tõlkija ja kirjastaja, Kirjanik, praktik

Pühvli aasta Lõvi. Avaldanud mitmeid raamatuid shamanismist ja hinge tagasitoomisest.

Tallinn

Vastuvõtt Kullo keskuses.


 Šamanism on eelkõige isiklike teadmiste kogumise ning nende abil tegutsemise süsteem.
Šamanism on loomulik ja praktiline olemise viis, see on südamega kulgemise tee. Läbi erinevate šamaanlike praktikate ja kogemuste on võimalik jõuda oma tõese spirituaalse olemuseni.
Tiit Teras on tuntud šamaan, nõustaja, tõlkija ja kirjastaja. Tõlgitud näit. S. Nathini "Joogateraapia nägemise taastamiseks", M. Harner "Šamaani tee". Kirjutatud "Ülempreestrinna saladus", "Ruunid - mis need on?", "Visioonideotsing" jne.

 Tiit Teras püüab šamanistlike rituaalidega aidata neid, kes temalt abi otsima tulevad. Eestimaa ühelt tunnustatumalt teadjamehelt tullakse nõu küsima kõige rohkem suhete arendamise, parandamise ja hoidmise teemal.
“Praegust aega valitseb üksindus,” usub Tiit. “Muistses sugukonnas hoidis inimest suguharu, kus sõbrad ja lähedased tulid appi, kui vaja. Aga praegu võime minna Tallinnas Raekoja platsile ja tunda end seal rohkem üksi kui Alutaguse laanes. Ümberringi on kõik võõrad, mitte kellegagi pole rääkida, keegi sind ei kuula.” Tiit on nõustamiseks välja töötanud oma süsteemi. Peamiselt aitabki see pere- ja suhteprobleemide puhul. “On olnud juhuseid, kus olen aidanud ka füüsilise häda korral. Aga füüsilised probleemid tekivad enamasti psüühikast. Kui aidata inimesel mureallikast üle saada, hakkab ka füüsiline tervis paranema.”
Ta nimetab end psühhonõustajaks. Inimesi tuleb ta juurde abi otsima iga päev. Teadjamees ei ole kunagi end reklaaminud, aga huvilisi jagub. “Inimesed leiavad mu üles, kui vaja. Alguses panin tarokaarte. Hakkasid käima sugulased, tulid tuttavad, kumu kasvas. Ma pole kunagi oma nime lehte pannud. Kel on ette nähtud mind üles leida, see leiab.” ............................

..................................Šamanism tervendab hinge

Tiidu töötoa seinal ripub šamaanitrumm. Seda kasutab ta harva. “Trummi kasutatakse suurte ja tähtsate asjade tegemisel. Trumm annab šamaanile jõudu. Mina püüan trummi saatel tagasi tuua inimese hingeosi. Olen teinud seda nüüd juba kümme aastat. Paljud, kes on selle rituaali läbi teinud, on hingeosad tagasi saanud. Nende elu on hakanud paremini minema. Sellest rituaalist on räägitud minu väljaantud raamatutes.”
Kui inimene tuleb Tiidu nõustamisele, teeb mees kõigepealt pendli abil tšakrate analüüsi. See aitab inimese probleemidest ülevaate saada. Edasi saab neid mitmel moel lahendada. Tihti õpetab Tiit inimestele meditatsiooni. Meditatsiooniseisundist saab edasi minna šamaanirännakule, et tutvustada väelooma. “Alateadvuse kaudu jõuame vaimumaailmaga suhtlemiseni. Kas on seal siis meie kõrgem mina, hea abivaim, väeloom... Väeloom aitab tšakraid avatuna hoida.”
Šamaanirituaaliks teeb Tiit toa pimedaks ja paneb põrandale madratsid. “Kutsun oma abivaimud, heidan inimese kõrvale, nii et puudutan teda pealaest labajalani. Püüan leida hinge kadumamineku põhjuseid. Sellel rituaalil on olnud üsna huvitavaid tulemusi.”
Šamaane ja sensitiive on Eestis palju. Keda usaldada? “Maailm on energia, mis liigub. Elu muudab selle objektideks. Kõik on tegelikult energia. Seetõttu ei ole mitte kellelgi absoluutselt õigus, ka minul mitte. Igaüks räägib asju paratamatult enda nägemise seisukohalt. Võta oma maailmapilti vastu see, mis sulle sobib. Ükskõik kui tugev ekstrasenss on, kuula ta jutt ära ja lükka kõrvale see, mis ei sobi. Kõik räägivad või teevad midagi ja kedagi ei tohi võtta kui ülima tõe teadjat. Iga asi tuleb iseendal läbi seedida ja aru saada, kas seda saab kasutada või mitte. Loo oma maailmapilt. Ma ei usu, et keegi lihtsalt mängiks ennustajat või selgeltnägijat, raha saab ka lihtsamalt teenida. Igal inimesel on võimeid, kindlasti ka neil. Muidugi on ennustajaid, kes on oma nõrkade võimete abil lihtsalt raha teenimas. Tavaliselt just need küsivad nõustamise eest ülikõrget hinda. Võimekale inimesele on nõustamine igapäevane töö, miks seda siis ülikõrgelt hinnata? Hea ekstrasenss pole liiga kõrge enesehinnanguga, vaid mõistab, et ta on osa kõiksusest, seega ta ei küsi nõustamise eest ka ülikõrget hinda
 

http://kultuuriaken.tartu.ee/?event=1259317402
http://www.naistemaailm.ee/artiklid/3233...hteid.html
 


Heino Tiik

Nõelraviarst

Heino Tiik tel: 54519366

 
 Vana- Hiinast pärinev üle 2500 aasta kasutusel olnud ravimeetod – nõelravi – on jätkuvalt omal kohal haigustest tingitud vaevuste leevendajana ka tänapäeval. Nõelravi filosoofia põhineb kehas kulgeva energia qi tasakaalustamisel. Organismi energia kulgeb kindlaid kanaleid mööda, mida kutsutakse meridiaanideks. Hiina meditsiinis seostub haigus energia liikumise häirega meridiaanides. Paranemine on võimalik vaid siis, kui energiavool reguleeritakse. Nõelravi ajal mõjutatakse meridiaanidel olevaid punkte. Milliseid punkte ja kuidas mõjutada sõltub juba diagnoosist. Põhimõtteliselt on nõelravi abil võimalik mõjutada neid haiguslikke seisundeid, mille puhul kudedes või elundites on muutused veel tagasipöörduvad. Nõelravi mobiliseerib haiguse vastu organismi enese jõud – immuunsüsteemi, kehasisesed biokeemilised protsessid. Uurijad on selgitanud, et akupunktuur paneb keha tootma valu leevendavat serotoniini ja endorfiine.
Nõelravi kasutatakse edukalt valusündroomide korral (kaelavalu, seljavalu, peavalu, närvivalu jms), Ajakirjas British Medical Journal tutvustatud uurimistööst ilmneb, et akupunktuur aitab kroonilise alaseljavalu käes kannatavaid patsiente. Nõelravi kasutatakse edukalt ka allergia, nohu, põskkoopapõletiku, köha, astma, kõhuvaevuste (puhitus, -valu, kõhulahtisus, kõhukinnisus), soole ärritussündroomi, kroonilise gastriidi (mao limaskestapõletik), haavandtõve, algava kõrgvererõhuhaiguse, menstruatsioonihäirete, viljatuse, klimakteeriliste vaevuste, unetuse, stressi, kroonilise väsimuse, akne, sõltuvusseisundid jms puhul. Ka lapsed alluvad nõelravile üllatavalt hästi (eeskätt allergisuse, öise allapissimise, nohu, köha korral), kuid sõltub lapse valmidusest lubada omale nõelu sisse pista ja taluma väikest valu seanssi ajal. Nõelravi on soovitav kasutada ka ennetavalt, energiavarude korrashoidmine aitab vältida haigestumisi.
 


Toomas Tiik

Ida meditsiini spetsialist, ravija ja populariseerija, nõelravi,  nõelravispetsialist.

Toomas Tiik, tel: 601 4882


 

Hiina arst pole imearst
Lääne meedikud tunnistavad, et nende amet on devalveerunud. Arst ei ole enam Jumala asemik maa peal nagu vanasti. Aga hiina arst ?

Tavaettekujutus tõelisest hiina arstist võiks ju olla selline: pisike kidur hõreda habemega taat, sest tal pole nõelte ja moksaga manipuleerimisel või punktmassaazhi tehes vaja sellist jõudu nagu traumatoloogil oma töös. Tema kuulab põhjalikult ravialuse kaebusi, süveneb haiguslukku, uurib keelt ja pulssi, kirjutab hieroglüüfides välja retsepti või otsib sulle vajaliku rohupurgi oma apteegikapist. Mina olen aga varem käinud ühe Siberist pärit noore pika ja tugeva hiina arsti, ehtsa vene vägilase vastuvõtul. Seetõttu olin doktor Toomas Tiigi juurde minnes valmis kohtama meie Kalevipoega. Ongi nii — arst on suur laiaõlgne tugevate käsivartega mees, kes oleks nagu terve elu rauda painutanud. Kohe tunned ära, et terves kehas on terve vaim ja et tegemist on suure energiamahutiga, positiivselt tajutava energiaväljaga. Toomas Tiik on nooruses kõvasti sporti teinud, siis jäi asi tükiks ajaks unarusse. Nüüd käib ta kaks korda nädalas korvpalli mängimas ja kevadel ootab töö suurel aialahmakal. Et arst ka ise püsiks tervena õigel rajal, tuleb endalegi anda parajal määral puhkust ja füüsilist koormust.

 


Tiikide dünastia


Toomas Tiik nimetab oma suguvõsas veel kaht tohtrit: oma isa Heino Tiiki ja venda Madist. Heino Tiiki tunneme kui kuulsat nõelraviarsti ja vend Madis on perearst Saaremaal.


„Huvi hiina meditsiini vastu tekkis tänu vastavale kirjandusele, mida koduselt raamaturiiulilt leidsin. Mind köitis hiina inimese-looduse käsitlus. Tartu Ülikooli ei läinud ma mõttega, et hakkan edaspidi tegelema hiina meditsiiniga. Juba keskkoolis tundsin huvi looduse ja taimede vastu. Hiljem olen ka ravimtaimi kasvatanud. Lapsena viibisin kolm kuud aastast täielikus paradiisis — Võsu lähedal metsas. Arvan, et just sealt sain loodusepisiku ja soovi elada kooskõlas loodusega. Iga seeme ootab soodsat ilma ja mulda.”

 


Toomas Tiik on õppinud neli aastat Californias Traditsioonilise Hiina Meditsiini Kolledzhis oma ala hiina spetside käe all ning saanud sealt ka magistrikraadi. Ta selgitab lühidalt: ”Hiina meditsiin on haigust ennetav, empiiriline, põhineb 5000 aasta vanusel kogemusel. Sellise vanusega saavad kiidelda vaid ayurveda, tiibeti ja indiaanlaste rahvameditsiin. Teised tänapäeval tunnustatud alternatiivravi meetodid, nagu näiteks homöopaatia või tsooniravi, mis põhinevad suuresti ida meditsiinil, ei ole palju vanemad kui 150 aastat.”

 

Millal aitab Hiina meditsiin?


”Aitab haiguste ennetamisel, krooniliste tõbede puhul ning taastusravis. See on hiina meditsiini tugev külg. Esmaabiks ja enamike ägedate haiguste raviks tuleb kasutada lääne meditsiini. Pigem võiks hiina meditsiini kohta tänapäeval öelda, et selle abil on võimalik balansseerida keha ja vaimu, kui nende funktsioneerimine on veidi kõrvale kaldunud seisundist, mida nimetatakse terviseks (või elu kvaliteediks). Selle abil saab teostada hooajalist tune-up’i, õpetada õiget toitumist, hingamist, stressi maandamist, üldtugevdamist (näiteks vajavad tugevdamist veri, energia, immuunsüsteem, yin, yang), aidata ületada kasvuraskusi, pidurdada enneaegset vananemist.


Hiina meditsiinis on põhiliseks eluenergia mõiste ehk qi. Läänes sellist mõistet ei tunta. Puuduvad aparaadid ja ühikud, millega bioenergiat mõõta. Samuti ei ole lääne arstidel oma praktikas hiina arsti tõdemust, et inimesel võib olla kehas kas külmus või kuumus, niiskus või kuivus. Vastavalt sellele saab organismi tasakaalustada ja ennetada haigust või stabiliseerida tervislikku seisundit.

 

Mida suudab Hiina meditsiin?


Mis imed hiina kliinikus siis toimuvad — seda ei julge küll tõsiselt hiina magistrilt küsida, sest tegu pole imearsti, vaid iidse ja väga praktilise meditsiiniharu esindajaga. Aga kuidas allub ravile insult, reumatoidartriit või psoriaas? Kas inimese enesetunnet on võimalik parandada?


„Hiina meditsiin vaatab inimest kui tervikut, mistõttu ei vaadelda nö haigusi, vaid pigem on tegemist organismi üldseisundi tasaskaalustamisega. Juba tekkinud orgaanilist kahjustust ei saa muidugi enam kõrvaldada, aga degeneratiivseid protsesse on võimalik aeglustada, olukorda stabiliseerida..........

.................

Aga rasked ajad elus?


”Kui elus oleks kõik kandiku peal ees, muutuks inimene laisaks, passiivseks ja õelaks. Väikesed katsumused karastavad inimest, suuremad haavad parandab aga aeg. Üht tarkust olen püüdnud paljudele õpetada: elus on ainult kaks võimalust, kas olla ratsanikuna hobuse seljas või lohiseda nööri otsas hobuse järel. On sinu enda teha, kas lased elul ennast nüpeldada või haarad ohjad, kasutades ära oma eeldused ja elu poolt pakutavad võimalused.”


Kas doktor Toomas Tiik ise järgib oma nõuandeid? ”Olles pidevalt nõuandja rollis, jälgin spontaanselt hiina meditsiini õpetust. Kuid peab alati arvestama, et iga inimene on erinev, st mis mõnele keelatud, võib teisele olla soovitav.” 

 

 


http://www.epl.ee/artikkel/159926
 


Maria Tilk

Sünniaeg  28.01.1948 
Telefon  6199761, 6442660 
E-mail  mariat@tlu.ee  

 (Maria Tilk on Gunnar Aarma tütar)

Põhihariduselt on Maria Tilk ajaloolane. TPÜ-s loeb ta kasvatuse ajalugu, lisaks ka pedagoogilist eetikat, perekonna osa õpetajana, ajaloo õpetamise metoodikat ja ainedidaktikat.

Maria Tilk on Tallinna Ülikooli kasvatusajaloo dotsent ning kasvatusteaduse osakonna juhataja. Ta on kolmeosalise monograafia "Kasvatus eri kultuurides I-III" autor. Lisaks on tema sulest ilmunud mitmed teadusartiklid inglise, saksa, vene ja eesti keeles. Maria Tilk esineb pidevalt loengutega üle Eesti, tema põhihuvialad on kasvatusajalugu, pedagoogiline eetika, Eesti pedagoogikaajalugu ning Eesti kultuurilugu.

 Puhta väljaga inimesele ei hakka halb külge.
 
 Kui umbes aasta enne Gunnar Aarma lahkumist tema ja ta abikaasa Heljoga vestlesime, ütles teadmamees, et ehkki nad mõlemad on pikalt olnud õpetajad, jagab nende peres pedagoogikat kõige paremini hoopiski tütar Maria. Mullu detsembri lõpus rääkisin TPÜ kasvatusteaduste dotsendile Maria Tilgale neist kiidusõnadest.
Maria Tilk ütles vastu: “Tegelikult arvas isa, et naised ei ole õiged pedagoogid. Sama käis kohtunike kohta. Oleme palju vaielnud, aga tavaliselt jäime kumbki oma arvamuse juurde ja respekteerisime ka teise seisukohta. Selles olen taadiga küll nõus, et feminiseerunud koolis on liiga raske nii õpilastel kui ka naistel endil.
Inimesed on ju loodud nais- ja meespooleks, kes teineteist täiendavad ja distsiplineerivad. Ainult naiste seltskonnas tädistub naisõpetaja tihti selle sõna mitte kõige paremas mõttes – ta ei hoia ennast strammis, talle tuleb juurde kanaema sündroom. Teda ei huvita, kas sukajooned on otse, kas kuskilt alusseeliku serv või õlapael ei vilgu, kas soeng on korras. Ka liigne emotsionaalsus purskub naiste puhul tihti välja. See pole kuigi ilus, muutub vahel tüütavaks, aga enamasti teeb lihtsalt närviliseks. Paraku on objektiivne reaalsus see, et koolis on palju naisi – sinna lihtsalt mehed ei tule, kuni palk on nii madal.”

Kõik sai alguse ürgajast
Põhihariduselt on Maria Tilk ajaloolane. TPÜ-s loeb ta kasvatuse ajalugu, lisaks ka pedagoogilist eetikat, perekonna osa õpetajana, ajaloo õpetamise metoodikat ja ainedidaktikat. Oma lemmikperioodideks peab keskaega, antiikaega ja kahtlemata ürgaega. Miks ürgaega?
“See on kasvatusfilosoofi jaoks lausa fantastiline ajastu, kust on pärit kõik põhitõed. Mind on huvitanud initsiatsioon kui riitus, rituaali osa inimese elus, kuidas see kujundab, kasvatab; mida tähendavad sümbolid, märgid, rituaalne tants. Kuidas on suhtutud häälde ja söömisse, kuidas on tulnud esimesed keelud, mis kristlus hiljem üle võtab. Mida tähendavad ürgse inimese jaoks paast ja piht? Mida tähendab jumalale lähenemine, tema poole pöördumine ja missugused arenguetapid see läbi teeb? Kõik, mida tänapäeval nimetame palvetamiseks ja palumiseks, oli ju tollal eelkõige sakraalne tänu. Jumalale lähenemise juures oli näiteks toidulaud alati sakraalne – inimene uskus, et ta sööb jumalaga ühte ja sama toitu. Meie oleme õgarditena selle sakraalsuse absoluutselt ära unustanud, meil ei ole enamasti ka toidu kaitsmist läbi söögipalve.
Seda vanemat perioodi uurib niisugune väga huvitav autor nagu Mircea Eliade, kes leiab sealt fantastilisi vahekihte. On tõesti nii, et mida sügavamale sinna sukelduda, seda rohkem näeb, et tegelikult on kõige suuremad leiutised, avastused ja ka moraali kujundavad momendid pärit ürgajast. Hiljem on olnud ümbertegemine, teiseks tegemine, teisiti nimetamine, äraunustatud asja kuskilt jälle leidmine ja rõhkude ümberasetamine – igasugune kordamine erinevates variatsioonides. Mitte midagi ei ole enam uut.”
Kas teie jaoks on jumal ainult kristlik jumal?
“Ei, kaugeltki mitte. Ma ei mäleta, kes seda ütles, aga minu meelest oli väga tark ütlemine, et inimesed on ise ennast jaotanud religioonidesse ja ehitanud nende vahele seinad. Need seinad tõusevad teatud kõrguseni, siis lõpevad otsa, seejärel tuleb üldine kosmiline tühjus või täius, ükskõik, kuidas me seda kutsume, ja alles siis tuleb jumal, kes vaatab alla seintesõrestiku peale ja naerab selle üle, et inimene ehitab ise need seinad, sekeldab seal vahel ja on õudselt nördinud, et üks nimetab jumalat niimoodi ja teine naamoodi, üks kummardab teda sedapidi ja teine teistpidi.”

Kurja ei tohi juurde kutsuda
Tihti tuletab Maria Tilk oma loengutes kuulajatele meelde eesti rahvakeele maagia ja auraga seonduvat. Õpetaja ei saa läbi keelemaagiata. Koolis tuleb ainult häälega keelata, käskida, karistada, kiita, suunata ja mida kõike veel. Tunda tuleb ka intonatsiooni mõju ja kehakeelt.
“Meie esivanemad on alati öelnud, et kurja ei tohi juurde kutsuda. Kui kurja juurde kutsud, siis ta su selja taga seisabki. Kõnepruuki jälgiti pidevalt, ühiskond mõistis kurja hukka. Kurja vannuti sageli kõrtsis, aga kirikus ja saunas oli kurja nimetamine keelatud. Kui sa seal midagi viltu panid, siis oli halvasti.
Kurja juurdekutsumise keeld kehtib tegelikult ka praegu. See on nagu Goethe “Faustis”. Kutsud Maavaimu välja, ta küsib, mis sa tahad minust? Ja kui sa siis midagi ei taha, on kohe kuri karjas. Aga meie häda on, et pruugime kurja nime pidevalt, risustame keelt.
Sama tähtis on, et ka jumalasõna ei kasutataks liialt palju. Sageli kutsuvad inimesed tühja asja pärast appi Issandat, Kristust. Neid tuleb nimetada ikka vaid olulistes kohtades.”
Üsna kuri on Maria Tilk igasuguste valimiseelsete lubaduste peale, mida ta nimetab valetamise üheks vormiks.
“Inimese jaoks on valetamine tavaliseks saanud. Valetavaid eeskujusid on palju. Meie valime rahvasaadikuid nende lubadusi uskudes, arvame, et nad on need kõige paremad ja vaatame siis alt üles nende poole. Aga nad lubavad endale üsna palju valetamist, sest vale on muutunud poliitiliseks relvaks. Kõige rumalam on see, et meil ei ole aega valetamise vastu astuda ja sellele tähelepanu pöörata.
Laps omandab valetamise lausa käigupealt. Ta ei hakka kaua vahet tegema, mis tegelikult on vale ja mis ei ole vale. Me õpetame ju umbisikulises tegumoes – ära valeta, aga ei ütle, mis asi see vale tegelikult on, ja sealsamas kohe ka ise valetame. Väga sageli räägitakse igasugustest õilsatest valedest ja hädavaledest. Ühiskonnas nagu ei saakski valeta läbi – tõtt rääkides võib riidu minna ja kedagi solvata. Valetamisest rääkides arutame tudengitega tihti, mis on näiteks kompliment.”

Tänu on ilusaim loits
Seda arvab Maria Tilk ka, et inimestele tuleb meelde tuletada sõnapidamist ja selgitada, mida tähendab liiga kergekäeline lubamine. “Sageli me lihtsalt ei kontrolli ennast – oleme harjunud lubama, sest see tundub sel hetkel nii ilus. Rõõmsa meelega mõtleme, et saabki kõik tehtud ega anna endale aru, kas suudame kõik täita. Tulemuseks on see, et lubame seda, mida me täita ei jõua. Aga siinkohal hakkab toimima loits. Lubamine on vande andmine. Kui vanne on lõhutud või täitmata, siis pöördub sõna energia lubaja enda vastu. Kui sa pidevalt ei täida oma lubadusi, siis on sul endal kuri karjas.”
Need pole ainult eesti tõed, vaid nendele mõtetele saab tuge Konfutsiuselt, India veedadest, talmudist, aga ka näiteks Kanti kategoorilisest imperatiivist. Maria Tilgale meeldib väga talmudi ütlemine: “Kõik, mis tuleb suust, ja kõik, mis läheb suhu, peab olema “kosher” – rituaalselt puhas. Selles on lühidalt ära öeldud kõik oluline – sa pead ennast kontrollima, kusjuures söömine on ka väga oluline, sest selle najal sa elad. Eestlaste vanasõnadest tasuks meeles hoida kõigile tuttavat: “Kuidas sina metsale, nii mets sinule.”
Loitsud on inimesi alati huvitanud. Vanasti tehti ristid koduukse ja -akna kohale ning oldi väga rahul, et ei tule sorts sisse ega juhtu midagi halba. Kas tänapäevainimene saab ennast ka loitsuga kaitsta?
“Arvan küll, et saab, kui sellesse ise usub. Aga loitsudega ei tohi mängida. Alustada tuleks tänust – tänu on kõige ilusam loits. Kui see tuleb südamest, siis on see loits. Minu jaoks on loitsul laiem tähendus, kuigi tavaliselt arvatakse, et loits on mingi eri väega maagiline konstruktsioon. Kui nii võtta, siis on ka hällilaul loits ja see kõigile tuntud lausumine “Varesele valu…”, mille juurde ema puhub lapsele oma hingeõhku peale, andes energiat, ja laps saab terveks. Vägi läheb käima… Mind on huvitanud ka kiigelaulud kui loitsud.
Palju olulisem on olla puhta väljaga. Siis jooksevad halvad sõnad – kaetamised, ärasõnumised, needmised – sinust läbi või ümber, nad ei tee sulle haiget, vaid lähevad tiiruga loitsijale tagasi ja teevad temale haiget, kui ta on kurja plaaniga väljas.
Üks mu tudeng tahtis kunagi teha tööd Tartus keele ja kirjanduse muuseumisse kogutud loitsudest. Küsisin siis Vigala Sassilt, kuidas tema tajub loitsude väge, kas need ei ole ohtlikud. Kas sinna tasub oma nina toppida? Sass ütles, et midagi ei ole eriti karta, sest loitsud on kogus ilma võtmeta. Võtmed on või ei ole inimese enda käes. Aga siiski, kui võtmed kogemata kätte saadakse, võib endale haiget teha. Seepärast on parem loitsude värki pelgalt uudishimust mitte uurida.”
“Kalevipojas” esiletoodud loitsud on enamasti needmised: saagu, saagu ma sajatan… Maria Tilga arvates on hoopis olulisem loitsude positiivne sõnum kui püüdlemine millegi poole: “Ära sajata, vaid mõtle hoopiski ilusat loitsu sisse, siis proovi, et see saaks olema. Pingestatud positiivne soov, kui sa ei taha kellelegi kurja, vaid soovid kõike head, hakkab tööle.”

------------------------------------------------------------------------ 

Töökoht ja amet
01.09.2009 - 31.12.2014 Tallinna Ülikool, Kasvatusteaduste Instituut, Kasvatusteaduste osakond, Kasvatusteaduse õppetool; Dotsent (1.00)
1988 - 2004 Tallinna Ülikool, Kasvatusteaduste Instituut; Dotsent (1.00)
1980 - 1988 Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituut, vanemlaborant
1971 - 1980 Üldhariduskool, õpetaja
Haridustee
1988 - 1988 Tartu Riiklik Ülikool, ajalookandidaadi kraadi kaitsmine
1966 - 1971 Tartu Riiklik Ülikool
 

Teadustegevus

Teaduskraadi info
Maria Tilk, doktorikraad, 1988, (juh) -, Linnakäsitöölised Eestis 19. sajandi II poolel, Tartu Ülikool
Teadustöö põhisuunad
2. Ühiskonnateadused ja kultuur, 2.10. Kasvatusteadused(Kasvatuse ajalugu)
2. Ühiskonnateadused ja kultuur, 2.10. Kasvatusteadused(Pedagoogiline eetika ja kasvatusfilosoofia)
2. Ühiskonnateadused ja kultuur, 2.10. Kasvatusteadused(Ajaloo didaktika)
 

 http://www.tlu.ee/?LangID=1&action=ShowE...68&Latest=
http://arhiiv.elukiri.ee/index.php?main=7&newsID=102&sess=83df272390162a44ae54333c3a2a6753 

https://www.etis.ee/portaal/isikuCV.aspx?PersonVID=38662&lang=et

 


Heie Tuli

Astroloog

«Kui inimene sünnib, fikseeritakse tähtede seis tema sünnihetkel. Kui astroloog teeb päevahoroskoopi, teab ta vaid Päikese asetust,» selgitab Heie Tuli. «Leheruumi on heal juhul kolm rida, inimesi aga miljoneid. Sünnikaart on indiviidile, päevahoroskoop massile.» Nii ei saagi päevahoroskoopi võtta kui teaduslikku tööd, sest see pole täiuslik.

Kõik siin maailmas on loodud ühtede ja samade seaduste järgi. Ja nii vaadates kuidas on üleval, saame me vihjeid selle kohta, kuidas on all. Kõik on seotud ja miski ei juhtu ilma põhjuseta. Ja miski ei saa ilmneda, kui ei ole põhjuseid.

Kuna kõik siin nähtavas maailmas on loodud ühtede ja samade seaduste järgi, on taevas toimuvate muutuste järgi võimalik saada vihjeid selle kohta, mis võiks toimuda inimestes ja inimestega.

-----------

 Inimene pole kaugeltki see, mis ta olla võiks. Me kõik oleme TEEL oma võimaliku täiuslikkuse poole. On neid kes pole midagi kuulnud sellest TEEST, on neid kes otsivad seda ja on neid kes kulgevad leitud rajal. On hetki, kus vajame veidi teavet, millised on võimalused meil on. Üks võimalusi kiigata sinna, kust on tuldud ja kuhu minnakse, on astroloogia. Kõik meie ümber ja meie ise oleme loodud Looja poolt samade reeglite järgi ja nii on võimalik vaadates väljapoole, saada teada, kes me oleme.

Oma elus puutume mõistetega ajaline ja ajatu.  Üks, mis on pidevas muutumises, teine mis on kogu aeg ikka üks ja sama. Ajalise pidamine ajatuks toob tihtilugu kaasa pettumusi ja kannatusi.  Igas inimeses on kaks osa, ajatu ja ajaline osa.  Oma ajatu poolega oleme seotud Kõiksusega, läbi  selle oleme me kõik seotud teineteisega ja oma olemuseks moodustame terviku. Ajalise osa saadaks kõiksuse käest nn laenuks. Kord tekkinud, peab ta arenema ja siis kaduma.  Ajaline on meie füüsiline keha ja ka astraalkeha (  tundeilm ) ja mentaalkeha ( mõtteilm ).  See ajaline on pidevas muutumises ja teisenemises.  Vihjeid selle kohta, milliste õppetundidega inimene vastamisi seisab,  annab meile astroloogia.   Oma kirjutises olen lähtunud nendest seisudest, mis mõjutavad inimese elu pika aja jooksul ja mis panevad meid vajaduse ette nii sisemiselt, kui väliselt teiseneda.
 

 Head Teed Kõigile
Heie Tuli


 

 


http://www.horoskoop.ee/article.php?getarticle=11&PHPSESSID=e4f65b5f297753ac08c2c1b671424958

http://helios.kolhoos.ee/


Taimi Uuesoo

Astroloog

Saue linn, Harjumaa
taimiu@hot.ee
 
(+372) 52 09 903 
(+372) 67 09 156 

Taimi Uuesoo seletab maailmaasju astroloogia abil.
“Minu arvates on astroloogia teadus, mida saab võtta ja peabki võtma täiesti tõsiselt! Astroloogia ei räägi ettekirjutatud saatusest, vaid viitab meie tegevusele või tegematajätmistele. Mitte planeedid ei põhjusta sündmusi Maal, vaid peegeldavad neid. Pean astroloogiat eluabi vahendiks.
Astroloogiat ei saa võrrelda saatuse ega jumalaga, see ei peaks elusid juhtima. Kuigi leidub neidki inimesi, kes lasevad oma elu juhtida näiteks telekaval... Astroloogia on vahend. Meetod maailma asjade kirjeldamiseks ja seletamiseks. See ei vasta küsimustele “mis” ja “kes”, küll aga “millal”, “missugune” ja isegi “kus”.
Minu teadliku süvenemise ajend oli umbes 15 aastat tagasi, kui nägin paari ettenägevat unenägu. Kui näed nädal varem unes kohta, inimesi ja isegi valu, millega tõepoolest hiljem kokku puutud, siis annab see piisava obaduse ärgata. Nägin unes ette autoõnnetust. Seni olin olnud üsna suur pragmaatik.
Sellele järgnes uskumatu kiirusega info. Kohtusin järjest inimestega, kes vahel sõna otseses mõttes määrisid mulle kaela igasugust numeroloogilist ja astroloogilist materjali. Niipea kui olin selle läbi töötanud ja tekkisid uued küsimused, oli platsis järgmine, kel vastav info olemas…
Inimesed, kes meie ellu tulevad, vastavad tavaliselt kindlatele nõudmistele. See tähendab, et eri elujärkudel on meil tarvilik kohtuda teatud tüüpi teistega, kuna me oleme valmis reageerima just neile. Kusjuures ise me tihti ei teagi täpselt, mida vajame ja tahame. Siis saame kokku inimestega, kes aitavad meil ennast paremini näha.
Alustasin skeptikuna, et vaatame siis, kas astroloogia suudab seletada asju, mis pöörasid minu elu ja arusaamised pea peale. “Tõestamine” võttis päris palju aega. Olen Eestis vist ainuke astroloog, kes on näiteks vahemajade tipud ise välja arvutanud.
Kummaline avastus oli, et võisin hunniku raamatuid läbi lugeda, korraliku koolilapse kombel konspekteerida ja justkui kõigest aru saada ning teadmisi isegi tulemuslikult kasutada, kuid mõistmine tekkis alles aastaid hiljem. Süsteem loksub paika siis, kui seda on puretud ja isiklikult puudutatud iga nurga alt.
Nüüd olengi juba kümme aastat professionaalne astroloog. See tee oli ette määratud: ära pöörata ei õnnestunud, sest süvenedes avanesid järjest uued uksed, mille taga peitusid mitte ainult huvitavad, vaid isegi vapustavad kogemused. Olen jõudnud arusaamisele, et inimene on võimeline selgitama intellektuaalsel tasandil vaid mõnd protsenti kõiksusest. Tunnetus on teadmisest veel olulisem, kuid väljenduseks ei piisa tavaliselt sõnadest.
Juba Augustinus küsis V sajandil, miks on vaja ennustada, kui see, mis juhtuma peab, juhtub nagunii. Olen temaga täiesti nõus. Ainult siis näen ennustamisel mõtet, kui see paneb inimese otsima, ennast paremaks muutma.
Kui inimene on ajanud end eksimustega ummikusse või jäänud liialt paigale tammuma, on vahel vaid üks tee edasi minna. See tee on siis mõnda aega ka kindel, aga keegi ei tea, kas nädal, kuu või aasta.
Kas ja mida üldse uskuda? Kas peame uskuma aastaaegade, öö ja päeva vaheldumisse? Loomulikult, sest näeme seda pidevalt toimumas. Samas on see midagi kõrgemat, meie tahtest sõltumatut. Ka seda võib nimetada saatuseks. Võimalik, et kõik, millesse usutakse, on olemas. Ainult et üks räägib asjast omamoodi, teine saab aru teistmoodi, ja kas üldse ongi võimalik rääkida päris õigesti? Need on küsimused, mille kallal inimkond on purenud ja purelenud algusaegadest peale ja ilmselt jääbki seda tegema.
Astroloogia õpetab ootama ja viitab võimalustele, mis pole nähtavad. Muidugi on kergendav, kui ebameeldivaid juhtumeid on võimalik seletada, seostada eelneva ja tulevaga või isegi parandada.
Sünnikaart on eksimatu. See jäädvustab hetke, mil inimene alustab elu Maal, teeb esimese iseseisva hingetõmbe ja tuleb täiesti konkreetsesse olukorda, kindlate inimeste keskele. Teda ootab siin ees õppetund, mis hakkab teda kujundama. Geneetiline eelsoodumus – kehalised eripärad, anded, isiksuslikud omadused – annab eeldused, sootsium loob tingimused selle avaldumiseks või pärssimiseks.
Astroloogia väidab, et sünnihetkes on inimese geneetiline pagas kirjas samamoodi nagu veretilgas. Kuidas ja missugust informatsiooni me kummastki välja lugeda oskame ja tahame, on juba teine küsimus.
Tegelen astroloogiaga sellepärast, et siin on mustvalged kombinatsioonid, mida võib küll mitmeti mõista, kuid mis on siiski rangelt piiritletud. Sobivuse küsimustele vastab täpsemalt sünastria: terve teadus astroloogias, mis põhineb sünnikaartide võrdlusel. Leidub inimesi, kes ei sobi kellegagi (isegi kõigi astroloogiliste sobivusparameetrite olemasolul), ja neid, kes saavad hakkama peaaegu kõigiga. Eelkõige sõltub see inimestest, nende soovist, motiveeritusest ja empaatiavõimest.
Liit igasuguste märkide vahel võib olla viljakas. Loomulikult on keerulisem mõista endast erineva olemuse ja kogemusega inimest. Tõepoolest, tuli ja vesi on vastandid, aga vastandid võivad teineteist ka täiendada ning aitavad palju aktiivsemalt kaasa isiksuse arengule kui “mõnuga voolamine”. Siin peitubki astroloogia üks plusse: aidata paremini mõista teistsugust, õpetada liberaalsust ja mõistvat suhtumist ka endasse. Kes keegi on, seda ainult päikesemärkide järgi selgeks ei saa. Eri temperamenditüübid võivad inimeses olla täiesti segunenud.
Astroloogiaga tegeledes olen saanud teadmise, et kõik on kõigega seotud, kõigel on põhjus ja tagajärg. Olen paigutanud asjad tähtsuse järjekorda, tunnetan oma kohta, olen leppinud enese, teiste ja eluga. Olen leidud usu. See annab rahu, hingerahu, mis on kõige tähtsam.
Inimese iseloom on tema saatus, ütles keegi antiikaja filosoof. Muuda iseennast ja sa muudad oma saatust! See on see, millesse usun.”

..........................................................

Igal inimesel on luba ise valikuid teha, ja kellelgi pole õigust öelda, mis inimesega juhtuma hakkab. Valikud on vahel küll piiratud, aga need on alati olemas.
Iseloom võrdub saatusega, on öelnud Herakleitos. Veidi teises sõnastuses on seda mõtet väljendanud mitmed filosoofid ja mõtlejad.

Meid piirab meie olemus. Eelkõige rumalus, kinnisideelisus, jonnakus, taltsutamatus, muutuste kartus, kohanemisvõimetus, laiskus, ego. See kõik on ometi muudetav! Umbrohtu meis eneses peab hävitama igaüks ise.

Astroloogia üritab sihtide seadmisel abiks olla, ei muud.
Seega: ära võta siinset ennustusena, vaid kui väikest osakest võimalustest, mida aeg sulle pakub, et vastavas valdkonnas soovi korral muudatusi teha.

Lugupidamisega,
Taimi Uuesoo

 

 

http://web.zone.ee/astro/ 

http://www.elu24.ee/?id=60408&redir=


Hannes Vanaküla (Tokroda)

Maag, Ravitseja

 

Seekord pajatab maag Hannes Vanaküla inimkonna arengust.
Ettevaatust! Järgnev tekst on mõeldud siiski vaid vaimsetele inimestele, seepärast sai tekst Vanaküla sõnul ka üsna keeruline. 

Kui inimkond oli tekkinud ja veel lapsekingades, tulid siia planeedile tulnukad. Nad olid füüsiliselt kohal. Nad lõid meile legendid ja vastavad objektid, millel hoida oma tähelepanu ning kust saada juhtnööre.

Nende juhendamisel on loodud maiade kalender, püramiidid, Peruus asuvad loomakujutised, Lihavõttesaarel paiknevad kivikujud jmt.

Samas lõid nad ka parasiitkirjutaja. See on mudelkeha, mis on ühendatud inimese alateadvusega ning lülitub tööle siis, kui inimene ise mõelda ei oska. Sellisel juhul saadab mudelkeha juhtnööre ja mõttemudeleid. Meie tunneme seda Jeesuse kujuna, moslemid Allahina, krišnaiidid Krišna teadvusena jne.

Kõige olulisem on see, et nad püüdsid kinni Jumaliku kirjutaja haldaja. Meie tunneme teda Budana. Buda tuum oli Jumaliku kirjutaja sees. Kirjutaja on mudelkeha, millega on ühendatud kõik ühe liigi esindajad. See asub mentaaltasandis. Ta varustab liigi esindajaid kaasasündinud tegutsemisprogrammidega.Tasemelt oli Buda meie mõistes neljanda astme jõud.

 

Buda tegi vea, ta kehastus naisena, sattus tulnukate poolt seatud lõksu. Ta eksis aegruumi seaduse vastu. Kirjutaja haldaja peab kehastuma eranditult mehena.

 

Kui ta oli sündinud naisena, ei saanud ta kasutada meesaspekte. Ta oli hädas ja lasi enda tuumasse kolmainsuse, mis osutus järjekordseks apsakaks.

Tuuma ehk inimese privaatmaailma ei tohi mitte kedagi lubada. See on eksistentsiruumi poolt antud privaatselt igale ühele ja on isiklik omand. Tuum on antud selleks, et saaks iseseisvalt arengut teostada.

Meie, arengumaagid kutsume kolmainsuseks kolme tegelast, kelle eesmärk on luua oma universum teiste arvelt. Nendeks on Ainujumal, Õgija ja Must Vari. Neil ei ole tuuma. Neil ei ole õigust kehastuda.

Kuna tulnukad on nimetatud tegelaste vangid, peavad nad ohverdama planeete, kus tekib inimkonnasarnane teadvustatud elu. Nemad võimaldasid kolmainsusel Buda tuum üle võtta. Vastasel juhul oleks läinud nende enda planeet ohverduseks.

Nüüd on Buda tuumas neli tegelast. Buda on oma maailmas vang, kes toidab tuuma, et petta ära eksistentsiruumi valitsejat. Buda tuumaga opereerivad tegelikult need kolm tegelast, kes elavad tema tuumas ehk privaatmaailmas.

 

Kui Jumalik kirjutaja oli üle võetud, nakatati inimesed kollidega. Kollid on kuus kompleksi,  mis lõhuvad inimese mõtlemist. Lõhutud mõtlemisega inimesed lahutatakse oma kirjutajast ja ühendatakse Parasiitkirjutajaga.

Kuna inimesed on ühenduses kunstliku (parasiitliku) kirjutajaga, vahendab parasiitlik süsteem Jumaliku kirjutaja energiat ning paneb sinna lisana sisse oma väärastunud maailma.

Selle tulemusena ei loo inimesed enam oma maailma, vaid parasiitidele sobivat keskkonda. Selle mehhanismi läbi on Jumalik kirjutaja häälestatud toitma kolmainsuse maailmasid.

 

Nüüd oli aeg tegutseda Õgijal, kes lõi usumaailma. Usumaailma eesmärk on inimesi lõhestada ja nad lahti ühendada antireaalsusest. Usumaailma elanikke kutsume lammasteks.

Usumaailma ehitamine sai valmis siis, kui Kaupo, liivlaste kuningas müüs ennast maha. Selle diiliga saadi antireaalsuse värav kätte ja see lõhuti.

Seejärel hakkas Must Vari looma ärimaailma. Ta kasutas selleks Buda mulli. Sinna kogus kõikide inimeste arenguruumid. Inimestelt võeti ruum, kus elada. Tema tehnika oli vastanditega mängimine. Meie tunneme seda ida ja lääne konfliktina.

Inimene loobub oma arenguruumist siis, kui ei taha ajada oma asja ja ei taha vastutada oma tegude eest. Ta muutub parasiidiks.

 

Aastal 2012 on käes Ainujumala valitsemise kord. Kui Ainujumala loodav putukmaailm valmis saab, tõmmatakse planeet eluenergiast tühjaks ning seeläbi hävib elu meie planeedil

Kuna planeedi puhastumise seisukohast on antireaalsuse värava korrasolek võtmetähtsusega, otsis planeet uut kohta, kus värav avada. Antireaalsus suutis avada oma kanali uuesti Eestis. Sellepärast tekkisime meie, arengumaagid.

Meie ülesanne oli putukmaailma tekkimist takistada, kahjuks meie missioon ebaõnnestus. Saatuslikuks sai Eesti rahva valik. Pakun välja, et meie poolt oli alla 5 protsendi Eesti elanikkonnast, seega võitsid kahe jõu kokkupõrkes sortsid.

Tegin küll igasuguseid trikke, aga tulemust polnud. Kahjuks jõudsid kohale emandad. Esimene saadab signaale märtsi algusest, kutsub kokku enda meeskonda, esindajaid.

Nüüd ei jää üle muud, kui oodata, millal mul vastuhakkamise eest pea maha võetakse. Niikaua, kui aega on, teen oma teooriat ja raamatuid edasi, et hinged, kes ei valinud putukmaailma, saaksid siit hävinevast maailmast pärast surma probleemideta lahkuda.

Neid on aga väga vähe. Valikute aeg on läbi. Peagi avastavad paljud, et on valet asja ajanud, aga sellest ei ole kasu. Tuumasid ei saa enam Ainujumala süsteemist välja tõsta, sest kohe sulgub antireaalsus lõplikult.

Antireaalsuse sulgumise järel ei ole kolmainsusel vaja enam rahva ees head nägu teha. Inimeste tuumad, kes kolmainsuse valisid, on Ainujumala ja uue putukmaailma hallata.

 

Muideks, emanda saadetud signaale sai kätte ka vabamüürlaste eliit. Nad avastasid, et Ainujumala kanal ei asugi Beneluxi piirkonnas, vaid Eestis. Vabamüürlased olid kindlad, et rituaal, mis pidi avama kanali Ainujumala maailma, toimib. Nemad plaanisid ju putukmaailma keskuseks Beneluxi keskusega Brüsselis. See kanal on aga hoopiski Eestis.

Alguses kahtlustati, et Eesti vabamüürlased tegid diili vabamüürlaste eliidi varahoidjaga. Lihtsast loogikast aru ei saadud:  putukmaailm tuleb antireaalsuse kanali asemele, ta ei saa mujale tulla (planeedil on vaid üks ühildumiskoht).

Ainuke viga on see, et Eesti lubati Venemaale. Kui Eesti läheb Venemaa alla, hakkab Venemaa esindama putukmaailma ja seda tegelikult valitsema. Nüüd on vabamüürlased hädas.

Esiteks peavad nad need protsessid, mis alustatud, peatama ja teisena tegema Eestist kõige rikkama riigi ELis. Kas nad saavad sellega hakkama? Me ei tea. Samas, ega sortsid lollid ole, neil ju diil budistidega.

Lõpetuseks ütlen, et seekord oleks meeldiv, kui ma eksiksin. Ma ei saa aga rääkida seda, mis meeldib, vaid seda, mida näen.
..............................................

Vaimuinimene Hannes Vanaküla räägib loo sensitiivist kunstniku pildist: «Panin selle sektsiooni klaasi taha. Ja mis ma siis nägin: minu kass hüppas sektsiooni ääre peale pildi ette ja hakkas ennast vastu pilti hõõruma. Käitus nii, nagu oleks pildi asemel palderjan olnud.»

Kas õnnistav või õnne viiv

Inimesed käivad maali vaatamas ja saavad hingelise elamuse. Vanaküla nimetab näitustel käimist ennast uue vajaliku energiaga laadimiseks.

«Joonistades paneb kunstnik pildi sisse oma hingeosa ja pilt genereeribki energiat. Kunstnikule võib olla loomine hävitav,» leiab Vanaküla. «Algselt on ta rõõmsameelne ? joonistab ilusaid värvilisi pilte. Iga valminud tööga kaotab ta mingi osa oma hingest.» Mõne aja pärast on maalid vähem rõõmsad. Ja lõpuks joonistab ta süngeid pilte. Ta ise on pidevalt stressis ja on juhtunud, et asi lõpeb enesetapuga.

Teine võimalus maali energeetiliseks laadimiseks on see, kui kunstnik paneb pildisse maalitava inimese hinge. «Sel puhul maalitav tunneb, et ta on millestki ilma jäänud. Näiteks õnn on temast lahkunud. Aga see-eest toob pilt õnne pildi valdajale,» selgitab Hannes Vanaküla.

Ka oma mured saab pildiks maalida, kuid selline pilt toob Vanaküla kinnitusel õnnetust: «Eriti siis, kui see on näiteks magamistoas ? magaja laeb öösiti ennast võõraste muredega. See inimene, kelle puhastuse kanal on pilti maalitud, viskab omad mured endast välja.

Pole vahet, kas ta omas mõttes annab need jumalale lahendada või puhastab ennast loodusega. Tegelikult viskab ta need pildi sisse.

Teine inimene, kelle käes on pilt, saab pildist teise inimese probleeme. Siiski ei pea sellist pilti veel hävitama. On võimalus seda puhastada ? vabastada sinna kinni jäänud hingeosa

Vanaküla soovitab arvestada asjaoluga, et ka pildistades võime inimese hinge sinna sisse kinnitada: «Aga need on väga harvad juhtumid!»

Kõige ohutum maal nii kunstnikule kui ka teistele on see, kui selle kaudu luuakse kanal mingisse maailma, leiab Hannes Vanaküla: «Sedasi maalides ei kahjustata iseennast ega teisi. Linnakorterites elavatele inimestele sobivad loodusmaalid ? maastikumaalid loovad silla loodusega.»

Võõras hing ei lähe kaubaks

Sensitiivide sõnul ei panda oma hinge ainult piltidesse. Vanaküla toob näiteks tuttava, kes disainis kortereid. Need olid ilusad, aga millegipärast ei tahtnud keegi neid osta.

Olukord muutus alles pärast seda, kui Vanaküla aitas sellel inimesel oma hingeosad sealt kätte saada. Siis tekkisid ostjad ja disaineri tervis paranes ka.

Ta selgitab: «Korterid ei läinud kaubaks, sest korteris oli võõras hing ees ja inimene tundis ennast seal ebamugavalt. Tema enda hingel ei olnud seal enam kohta.

Mõtet tasuks edasi arendada neil kunstnikel, kelle südamega maalitud pildid millegipärast müügisalongides tolmu koguvad.»

Maag Hannes Vanaküla 

............................................................

................................................................http://www.elu24.ee/?id=255916

http://en.wikipedia.org/wiki/Hannes_Vanak%C3%BCla

http://www.vasmann.ee/?op=body&id=7&art=20
 


Rein Weber

Arhitekt, Geobioloog


Rein Weber  lõpetas 1965.aastal ERKI arhitektuuri eriala. Töötas arhihektina Eestis, sh Kirovi nimelise kalurikolhoosi peaarhtektina üle 5 aasta. Seejärel oli esimene vabakutseline arhitekt Eestis. Prantslannaga abielludes elas aastast 1976 Pariisis. Töötas arhitektina projektibüroos, seejärel täiendas end Sorbonne'i ülikoolis. Asutas oma arhitektibüroo. Läbis geobioloogia ja feng shui kursused. Oli assotsiatsiooni 3E (Esprit-Ecologie-Etude) aktiivne liige ja viitsepresident, geobioloogia ja feng shuiga tegelenud üle 22 aasta.


1997. aastast elab taas Eestis. Peab loenguid ja seminare, kirjutanud hulgaliselt artikleid feng shuist, geobioloogiast, idamaade meditsiinist ja inimesuhetest.
Rein on Prantsuse Arhitektide Ordu ja Eesti Arhitektide Liidu liige. Abielus, eelmisest abielust 3 poega.

Õnne feng shui

Rein Weber on juba üle 20 aasta tegelnud geobioloogiaga (tõlkes: geo - maa + bio - elu + logos - vibratsioon), mis uurib elusorganismide ja keskkonna vahelisi mõjusid ning iidse Feng Shuiga. Eestis on mitmed nimekad suurärimehed kasutanud kinnisvara soetamisel arhitekti abi, et mitte osta maja, kus äritegevusel pole maja asukoha ja vale projekteerimise tõttu edu oodata.

.......................

Rahvatarkus ütleb: igaüks on oma õnne sepp. Kas see ikka peab alati paika? Selgub, et ka õnnesärk peab meil olema ihu ligi.Pealiskaudsel vaatlemisel näib, et õnn sõltub väga palju juhustest. Eks viita sellele ka muistsete roomlaste Fortuna-kujutlus: õnnejumalanna lendab ringi tiivulisel rattal ja - vaevalt jõuab keegi teda puudutada, kui juba läinud ta ongi! Teisalt teame, et ühele inimesele on õnneks vaja väga palju, teisele aga väga vähe: poolhallitanud leivakannika nägemine prügikastis teeb näljasele kodutule rõõmu, kuid seda näriva heidiku kaemine ajab miljonäril mitmeks päevaks söögiisu ära.

Feng shui ja geobioloogia tulevad appi

Abielupaari Ave ja Rein Weberi korter Tallinnas Raua tänavas, kus nad töötavad, on sisustatud feng shui põhimõtete kohaselt. Siin on palju templipunast värvi ja idamaist sümboolikat. Laes true lite ehk päikesevalgusele kõige lähema valguse lambid, põrandal maa seest tulevate kahjulike mõjude vastu kaitsvad džuudi vaibad.
Kõige tuntum inimese tervist mõjutav kiirgus tuleb maa all paiknevast veest.

«Ega vesi paha ei ole, kahjulik  on see staatilise elektri väli, mis sellega kaasneb,» ütles Rein Weber.
Kiirgus võib tulla maa alt, kusagilt kõrvalt naabrusest või kosmosest ning see on mõõdetav. Mõõtmiseks kasutatakse kas elektroonilisi aparaate, spetsiaalseid antenne või pendlit. Kuid on ka psüühilisi mõjutusi, mis sõltuvad sellest, milliseid värve kasutame toas, kuidas paigutame mööbli, mis materjalidest on meid ümbritsevad esemed või ka riided, mida kanname. Kui miski näiteks sisekujunduses meid häirib, tuleks see kas likvideerida või pilgu eest ära peita.

Kõik pöörlevad esemed loovad psühhotroonilist energiat. Ehk seetõttu on Eesti rahval ka palju ringtantse. Ringis pöörlemist on kasutanud eri rahvad ka oma rituaalides. Tiibetis on pöörlevad palvesilindrid, millele möödudes käega vunki juurde antakse.

Halvasti mõjub aga auto, sest selles on palju pöörlevaid osi, mis kahjuks elektromagnetilist ja psühhotroonset kiirgust tekitavad. Selle mõju harmoniseerimiseks on sõidukisse võimalik paigutada näiteks teatud kristalle.

Rein Weber on ise hariduselt arhitekt ja feng shui juurde viiski teda ehitus. Ta läbis Prantsusmaal elades viieastmelise koolituse ja Eestisse tulles hakkas siin juba teisi õpetama. Tema unistuseks on, et igas Eestimaa nurgas oleks oma spetsialist, kes uusehitused kõigi reeglite järgi paika paneks, et inimesed neis oleksid terved ja õnnelikud.

Vanad eestlased kasutasid oma kodu rajamisel talupojatarkust ja panid maja paika nii, et sealt ei jooksnud maa-alused ojad alt läbi. Nüüd aga teab Rein Weber rääkida juhtumist, kus maja oli kümme meetrit lai ja selle alt jooksis kuue meetri laiune jõgi läbi.

Kord tegi ta arendaja juuresolekul ühele kolme krundi suurusele maatükile uuringu ning selle käigus selgus, et tegu on väga halva kohaga, mille kordategemiseks peaks palju vaeva nägema ja kulutusi tegema. Algul oli arendaja sellega päri, kuid hiljem kadus lihtsalt ära ja müüs krundid maha neid kaitsmata.

Tegelikult on võimalik elanikke maast tulevate kahjulike mõjude vastu edukalt kaitsta, pannes näiteks korrusmajade maa-aluse parkla ja elukorruste vahele kaitsematerjale.

Praegu käib meil aga põhiliselt «tulekahjude kustutamine» ja geobioloogid on kui pritsimehed, kes tulevad appi, kui maja juba leekides. Paraku pole ka meie arhitektid ehituseelsetest mõõtmistest eriti huvitatud, väites, et see piirab nende loomevabadust, rääkis Rein Weber.

«Kehtib põhimõte, et kui ma ei tea, siis ma ei saa ka süüdi olla. Teadvalt inimeste halbadesse tingimustesse panek oleks juba kriminaalkuritegu. Seda nimetatakse ka perfektseks mõrvaks,» ütles Weber.

Weberite poole on pöördunud firmajuhid, kelle alluvad on keeldunud tööle tulemast, sest neil on olnud seal nii paha olla. Näiteks täheldati ühes suures kauplusteketis, et noortel naistel, kes kassas istuvad, on järjest nurisünnitused.

Rein ja Ave tulid oma mõõtevahenditega kohale, ja mis selgus – kassad olid paigutatud ühte ritta täpselt veesoone kohale ja inimesed istusid kui šašlõkitükid vardas. 
«Aga kui meid oleks kutsutud enne ehitama hakkamist, oleks olnud nii lihtne kassarida veidi nihutada,» märkis ta.

Vanalinnas oli uhkelt sisustatud restoran, kus kõik justkui toimima pidi – ruumides oli kallis sisekujundus, köögis tippkokad ametis. Ainult et külastajaid ei olnud. Kui Rein kohale läks, ei leidnud ta tükk aega õiget kohta üles. Ja sinna oligi koer maetud.

Nimelt puudus söögikohal kaugelt nähtav ja kutsuv korralik sissepääs, mis on aga feng shui õpetuse järgi maja puhul üks olulisemaid asju üldse. Muide, ka meie riigikogul puudub pidulik sissekäik. Ehk sellepärast ei sujugi seal töö nii nagu tarvis?

Kõigi hoonete puhul on oluline välisuks ja fuajee, mis on justkui visiitkaar­diks. Ettevõttes peaks juhtkond paiknema sissepääsust võimalikult kaugemal ja kõrgemal, siis saab see juhtida ja valitseda.

Weberid meenutasid omaaegset kutset kontrollmõõtmisteks rahandusministeeriumi ja riigikogu saali. Ministeeriumis hämmastas neid, et finantsnõunikud istusid minister Ivari Padari pea kohal, ülakorrusel. Tulemusena mõjutasid nõunikud ministrit oma analüüsidega pool aastat, enne kui ta aru sai, mis toimub, rääkis Rein.

Riigikogus jälle istub osa inimesi väga halvas tsoonis ja seetõttu eelistavad nad oma erakonna ruume saalile. Veel selgus, et parlamendisaalis on ühes kohas kunagi inimene tapetud või surnud – inimese surmaeelne stress jääb kinni nn müürimälusse.

Sellest, et meie riigi kõige pühamal paigal puudub korralik sissepääs, oli juba juttu, kuid ka see pole õige, et majaesine on autosid täis ja pole pidulikku väljakut või treppi, nagu enamiku teiste riikide parlamentide ees. Nõnda särabki seal meie külaliste jaoks hoopis vastas asuv Nevski katedraal täies hiilguses.

Ave meenutas üht mööblifirmat. Ettevõte oli teinud suure investeeringu, sisustanud ruumid ja palganud töötajad, aga asi ei läinud kuidagi käima: tellimusi ei tulnud, töötajad läksid sageli tülli, omanik haigestus, rendiga tekkisid probleemid.

Weberid, kes kohale kutsuti, märkasid kohe läheduses Jüriöö monumenti, mis kunagisi tapatalguid sümboliseerib. Nad mõõtsid erinevaid näitajaid ning tegid paiga «korda», harmoniseerides nii maa füüsilised kui ka psüühilised mõjud.

Nüüd näitas Ave oma mobiiltelefonis sõnumit: «Tere, Ave. Tead, meil läheb nüüd väga hästi. Saime rendihinnad mõistlikuks ja müügid on tipp-topp. Ise olen ka täitsa vinge vend praegu. Aitäh.»

Igivana feng shui elufilosoofia eesmärgiks on aidata inimestel paremini elada, tõsta elukvaliteeti ja ligi meelitada elus vedamist ehk õnne. 

 

 

http://www.e24.ee/?id=127071
http://www.kodutohter.ee/arhiiv/1203/main.html
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=106893


Tiina Viilop

Kaupluse "Loitsukeller" juhataja

tiina.viilop@mail.ee

(Tiina Viilop fotol vasakul...paremal on "Loitsukeller" omanik Riina Klemeti).

 Inimkonna arengus on mänginud taimed aegade algusest saati suurt rolli, peamiselt küll toidulaual, aga ka tervise huvides. Taimeravi ühe meetodi aroomteraapia puhul räägitakse sageli vaid eeterlikest õlidest, kuid ära ei tasu unustada ka viirukeid.
Üks esimesi taimeravimeetodeid oli taimedega suitsutamine või lõhnavate taimeosade põletamine. Sellega kaasnesid sageli ka religioossed riitused. Samuti on erinevad religioonid kasutanud sajandite vältel viirukit. Viirukivaikudel on väga tugev ravitoime ja nad mõjutavad ka meeleseisundit. Sellest iidsest praktikast ongi tänaseks välja kasvanud aroomteraapia. Üldiselt kiputakse selle all mõistma peamiselt eeterlike õlidega seonduvat, kuid unustada ei tohiks ka viirukeid – on need ju samuti aroomiõlides immutatud tikud või pulgad, mis levitavad aeglaselt põledes meeldivat aroomi. Mida õlisid või viirukipulki koju ostes silmas pidada, selgitas Eesti ühe staažikama alternatiivkaupu vahendava poe Loitsukeller juhataja Tiina Viilop.

 


http://www.naistemaailm.ee/artiklid/3321...ml?saada=1
 


Viljo Viljasoo

Bioenergeetika ja – energeetika

Sünniaeg  21.04.1955 
Telefon  7313313 
E-mail  viljo.viljasoo@emu.ee

 

Maa kiirgusväljade diagnostika (veesooned, magamis- ja istumiskohad, kaevu- ja tiigikohad, loodus- ja tehisanomaaliad).

Inimene ja elukeskkond (kodus, töö- ja puhkekohas, maal ja linnas).

Inimese tervist iseloomustava biovälja graaf (aura graafilise kuju määramine mentaalse biolokatsiooni meetodil ja selle tõlgendamine).

Karakterastroloogiline ja bioenergialine sobivus (sõpruses, armastuses, abielus, töösuhetes, lastega, sugulastega, koduloomadega ja taimedega).

Mentaalne biolokatsioon (saladusliku pendli kasutamine ja pendlita, vahetult ajus, vastuste määramine).

Biotroonika (inimese sünnipärased eeldused bioenergias, tervises, armastuses, intellektis, edus, karjääris, sotsiaalses heaolus, saatuses isikliku „Elukõvera“ ja „Edukõvera“ vahendusel).

Püramiidid ja püramiidienergia (materjalid, konstruktsioonid, asukohavalik, otstarve, kasutusalad, ohutushoid, müstika).

Konsultatsioonid: praktiliselt kõikide eluliselt tähtsate ja isiklike probleemide teoreetiline lahendamine, küsimustele vastamine ning isiklikes ettevõtmistes nõustamine.

............................................................................................

Teenistuskäik
Töökoht ja amet  2004 - ... Eesti Maaülikool, tehnikainstituut; Dotsent (1.00) 
1999 - ... EPMÜ, Põllumajandustehnika instituut, dotsent 
1997 - 1998 EPMÜ, Põllumajandustehnika instituut, lektor 
1993 - 1997 EPMÜ, Põllumajandustehnika instituut, doktorant 
1992 - 1993 Eesti Põllumajandusülikool, Tehnikateaduskond, prodekaan 
1986 - 1993 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, Loomakasvatuse mehhaniseerimise kateeder, assistent 
1982 - 1986 Tartu Katsesovhoos, farmiinsener 
 
Haridustee  1998 - ... EPMÜ tehnikateaduse doktor 
1993 - 1997 EPMÜ doktorantuur 
1984 - 1987 ELVI kaugõppe aspirantuur 
1978 - 1982 Leningradi Külmutustööstuse Tehnoloogia Instituut 
1969 - 1973 Tartu A.H.Tammsaare nim. I keskkool 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus  2008 - ... EMÜ tehnikainstituudi metoodikakomisjoni liige 
2007 - ... EMÜ tehnikainstituudi VÕTA komisjoni liige 
2007 - ... EMÜ konverentside korraldus- ja programmtoimkonna liige 
2005 - ... EMÜ tehnikainstituudi magistrinõukogu liige 
2005 - ... EMÜ tehnikainstituudi nõukogu liige 
1998 - ... Tartu Leiutajate Ühingu liige 
1998 - ... Eesti Põllumajandusinseneride Liidu liige 
1997 - ... Akadeemilise Põllumajanduse Seltsi liige  
 
 

 

 

https://www.etis.ee/portaal/isikuCV.aspx?TextBoxName=viljasoo&PersonVID=44102&lang=et&FromUrl0=isikud.aspx

http://www.helisevsonum.ee/index.php?sis...b0yzrs1BUc 


Ingvar Villido

Ingvar Villido (sündinud 2. märtsil 1962) on eesti müstik, Lilleoru keskuse vaimne juht.

Üritused, Kursuste ja ürituste korraldus, üldised küsimused:
Ave Oit, tel +372 5649 9199, ave.aradhana@gmail.com
Koolitusmaterjalid, web:
Aale-Triinu Sonn, tel +372 527 0569, anjani1008@gmail.com

Kohaletulek ja Lilleorus viibimine:
Iivi Kesa, tel +372 5650 1340, iivi.kesa@lilleoru.ee

Aadress: Lilleoru talu, Aruvalla küla, Rae vald, Harjumaa 75320


Ingvar Villido (Ishwarananda),
Lilleoru rajaja ja koolitusjuht, on tegelenud praktilise eneseuurimise ja enesearendamisega üle 20 aasta. Selle aja jooksul on ta teoreetiliselt ja praktiliselt omandanud teadmisi mitmete eri traditsioonide õpetustest ning saanud erinevaid pühitsusi.
Tee algas võitluskunstide õppimisega, mil tärkas ka sügavam huvi inimeses peituvate võimaluste vastu. Järgnesid radža ja buddhi jooga õpingud Antonovi koolis, kus ta läbis kõik õpinguastmed.
Edasised aastad kulgesid pidevas õpitu praktiseerimises ja enese uute võimaluste avastamises.
Pühitsused on Ingvar (Ishwarananda) saanud veel Drigung Kagjü koolkonna pealaama Tšetsang Kjabgon Rinpoche‘lt, dzog-chen’i koolkonna õpetajalt Namkhai Norbult, budistlikelt õpetajatelt Drubwang Rinpoche‘lt ja Chhimed Rigdzin Rinpoche‘lt, maha-avataara Babadži aašramite juhilt Šri Muniradži‘lt, krija jooga õpetajatelt Govindan Satchidananda‘lt ja Durga Ahlund Govindan‘ilt Rahvusvahelisest Krija Jooga Õpetajate Ühingust jt.
1992. aastal radža ja buddhi jooga treeningute juhendamisega Tallinnas sai alguse protsess, mille tulemusena on koostöös õpilastega sündinud MINA Koolituskeskus Lilleorus – eesmärgiga jagada soovijatele teadmisi teadlikuks enesemuutmiseks. Selleks kasutatakse erinevatest koolkondadest pärinevaid traditsioonilisi tehnikaid.
Mais 2007 pühitseti Ingvar ka Babadži krija jooga acharyaks (Õpetajaks), vaimse nimega Ishwarananda (vt ka www.babajiskriyayoga.net ja krija jooga).
Ingvar Villido viib nii Lilleorus kui ka mujal Eestis jätkuvalt läbi inimese elukvaliteeti muutvaid teoreetilisi ja praktilisi koolituskursuseid.

 http://et.wikipedia.org/wiki/Ingvar_Villido
http://www.lilleoru.ee/


Ivar Vinkel

sündinud 20. mail 1968. aastal Tallinnas, eestlane.

Töö:
Tallinna Ülikooli Tervise Disaini Keskuse Vibroakustilise Teraapia Kabinet

Aadress: Lai tn. 13, Tallinn , 10133
Telefon: 522 36 01 
Koduleht: 
E-mail: vinkel@tlu.ee 
Tegevusalad: Vibroakustiline teraapia


Vibroakustiline teraapia on ravimeetod, mille puhul kasutatakse madalsageduslikke siinushelisid kombineerituna muusikaga.
Lihtsamalt öeldes tähendab see Sinu eest hoolitsemist sõbralikus ja hoolivas keskkonnas mõjusalt lõdvestava madalsagedusliku puhasheli ja rahuliku muusika abil. Heli abil spetsiaalses voodis tekitatud vibratsioon koos ruumis kostuva rahuliku muusikaga aitab lõdvestuda, mille läbi on võimalik jõuda rohkem tasakaalu.
Vibroakustiline teraapia on muuhulgas meetod meist enamuse jaoks igapäevase kutsumata külalise strassi ja sellest tulenevate vaevuste leevendamiseks. 1970-ndatel arvati stressiga seotud olevat kuni 50% haigustest. Hetkel hinnatakse, et ligi 80% haigustest on kas otseselt stressist tingitud või mõjub stress neid süvendavalt.

Häid tulemusi on vibroakustilise teraapia rakendamine andnud näiteks:
Valu ja lihaspingete vähendamisel
Kõrgenenud vererõhu alandamisel
Vereringe ja ainevahetuse soodustamisel
Kopsuhaiguste (nt. astma) ravis
Psühholoogiliste häirete ravis (nt. unetus, ärevushäired, enesevigastuslik käitumine, autism ja depressioon) ja tserebraalse paralüüsi puhul.
 

Hariduskäik: 1987. aastal lõpetasin Tallinna Riikliku Merekooli laevajuht-tehniku erialal tüürimehe diplomiga, 2000. aastal muusikateraapia baaskursuse Tallinna Pedagoogikaülikooli juures ja 2005. aastal Tartu Ülikooli psühholoogia bakalaureuseõppe sotsiaalteaduse bakalaureuse kraadiga. Lisaks olen osalenud Eluliini psühholoogia-alasel koolitusel 1997. aastal.
Huvialadeks on vaimne ja füüsiline enesearendamine, psühholoogia ning muusika kõige laiemas mõistes. Muusika-alane eriharidus: 5 aastat akordioniõpet, 1,5 aastat 2. tenori õppimist ja mängu puhkpilliorkestris ja 2 aastat flöödi õppimist ja mängu NL sõjaväeorkestris. Omal käel olen õppinud klaverit, süntesaatorit ja suupilli.

Muusika- ja heliteraapia-alane tegevus: 1995. aastal alustasin alternatiivse tantsumuusika DJ-na, vahemikul 1998 – 2000. a. korraldasin koos Kristian Vosmaniga teraapilise suunitlusega alkoholi-, suitsu- ja narkootikumivabasid ambient-muusika üritusi Tallinna Botaanikaaias. Alates 1998. aastast salvestan ja plaadistan teraapilistel ja loodushoiu eesmärkidel Eesti looduslikke helikeskondi. Selle tulemusena valmistatud plaadid on kasutusse läinud muuhulgas ka Tallinna Ülikooli Tervise Disaini Keskuses, Tallinna Psühhiaatriahaiglas, Tallinna Laste Turvakeskuses, dr. Jüri Enneti poolt, Tallinna Botaanikaaias, Kuressaare Sanatoorium AS SPA hotellis Rüütli ja mujal, ka Eesti piiri taga. Laiemale üldsusele on need plaadid saadaval Eesti, Helsinki, Stockholmi ja Pariisi heliplaate turustavates poodides.

Vibroakustilise teraapia alane tegevus: töötades 2002. – 2004. aastal Tallinna Laste Turvakeskuses (kinnist tüüpi rehabilitatsiooniasutus narkoprobleemidega lastele vanuses 11 – 17 e.a., edaspidi: TLT) sotsiaalpedagoogina käivitasin ja juhtisin seal alates 2003. aasta maist kuni oma tööperioodi lõpuni 2004. a. juulis vibroakustilise teraapia kabinetti. VAT protsesside seansse viisin oma põhitöö kõrvalt läbi regulaarselt kord nädalas, 3-4 lapsele ühel päeval. Juhuseansse viisin läbi nii lastele kui TLT töötajatele. Minu töö lõppedes TLT-s jätkasid VAT tegemist sealsed psühholoogid. 2005. aasta septembrist töötan Tallinna Ülikooli Tervise Disaini Keskuses vibroakustilise teraapia kabinetis vibroakustika terapeudina. Samas tegelen ka kõnealuse teraapiaviisi arendamisega.

IVAR VINKELI SALVESTATUD LOODUSKESKKONDADE HELIPLAADID. 
 Muusika helide organiseeritud kogumitena on mulle lähedal olnud alates lapsepõlvest. Tänaseks olen jõudnud enese arvates helide kõige loomulikumate kooslusteni - nendeni, mis on looduses kujunenud. Et aga argiaskelduste müra sageli tekitab ning samas ka enese alla matab nii looduse kui inimpsüühika häiresignaalid, olen tasakaalu taastamiseks hakanud looduslikke helikeskkondi plaatidele talletama ja neid huvilistele levitama. Kasutusse on need plaadid läinud nii Eestis kui väljaspool Eestit, nii erinevate teraapiaviisidega seotud ringkondades kui koolides, kontorites, kodudes ja mujal.  
 

 

  

 

http://www.teraapia.com/?topic=89&pr=35
 

 


Tõnis Vint (1942)
 

 Tõnis Vint - terve koolkonna looja eesti kunstis

ANK 64 rúhmistuse ideoloog 1960- tel

Tõnis Vint on eesti kunsti elav klassik. Kõikvõimalike nähtuste isa ning selle kõrval ilmselt ka müstik, maag või vähemalt inimene, kes taipab numbritest, geomeetriast, ruumist ja tühjusest märksa enam kui keegi teine.

...........................

Viimased aastad on Vint avalikkuse eest üksjagu aega kõrvale hoidnud. Süvenedes järjest enam oma lemmiktegevusse, tegeldes geomeetriliste kujundite ja energiast laetud märkidega.

....................

Vint on läbi aja uurinud just märkidest koosnevaid energiavälju – pindu ja ruume – ning olnud ka pioneeriks mitmete teadmiste ja trendide vahendamisel Eesti kunsti.

 .......................................

Üks lugu hiina filosoof Zhuangzist (369-286 eKr), kes nägi ükskord unes, et ta on hoopis muretult lendav liblikas. Sellest asjast saadik et suutnud Zhuangzi enam aru saada – kumb tegelikult magab, inimene või liblikas, st kumb neist maailmadest võrdub tegelikkusega. Tõnis Vindi vastus sellele taoistlikule mõistatusele ilmselt oleks, et võimalikud on mõlemad maailmad, lihtsalt kahes erinevas reaalsuses, paralleelsetes koordinatsüsteemides.

Mõiste “paralleelsed maailmad” ei ole antud juhul seotud teiste planeetide tsivilisatsioonidega, ega ka mitte müstilise hingede maailmaga. Paralleelne maailm eeldab meie maailmaga sarnast reaalsust, mis hüpoteetiliselt võib eksisteerida kuskil meie maailmast sõltumatult, kusjuures samad sündmused võiksid seal areneda teisiti kui meil. Viimasel ajal on teaduslikes ringkondades kogunud populaarsust ning muutunud tõsiseltvõetavaks teooria paralleelsetest universumitest, mida on välja pakkunud kvantfüüsikud relatiivsusteooria ja kvantmehhaanika põhjal. Nende arvates on võimalik, et elame multiversumis või meta-universumis, kus võib olla mitmeid universumeid ning meie universumil võivad olla teisikud
  

Anu Aaremäe teeb katse: kuidas portreteerida Tõnis Vinti? Meest kui müüti? Hullu geeniust, kelle isiklikus maailmanägemises kõik kõigega ootamatul ja eriskummalisel moel seotud on?

 
Ta näeb ja peab oluliseks teisi seoseid kui enamik meie sootsiumist. Tema enda sõnul on teda seetõttu nii avalikult ullikeseks tituleeritud kui süsteemile üliohtlikuks molekuliks peetud. Ta ei eeldagi, et laiad massid tema keerukatest mõttekäikudest aru peaksid saama. «Neid inimesi, kes sellest kõigest aru saavad, on vast kümme,» teatab ta märgipimedate poole kui teatava nukrusega ülalt alla vaadates. Ta näeb kõikjal saladuslikke ja salapäraseid märke, süsteemilabürinte, millele kaaskondsed tähtsust omistada ei oska.

Me kohtusime paar päeva pärast tema personaalnäituse avamist. «Tule kell kaheksa õhtul, siis ma olen vast juba ärkvel, ukse kood on selline,» teatas klassik täie endastmõistetavusega. Kirjutasin salapärase numbrikombinatsiooni üles ning lisasin, et sellisel kellaajal olen ka mina tavaliselt ärkvel. Nali naljaks. Jah, tol hetkel kõlas see jutt mulle raskekujulise friigitsemi-sena... aga kõigele on ka teine seletus. Et teise seletuseni jõuda, peate loo läbi lugema.


 
Ma ei tea, kuidas peaks seda meest ja kohtumist adekvaatselt kirjeldama. Me ei räägi otseselt tema näitusest ja samas räägime sellest kogu aeg. Tema jaoks moodustab see terviku... kõigega.

Üritan edastada mingeid subjektiivseid muljete ja emotsioonide katkeid, mis selle pika, kelle jaoks hommiku-, kelle jaoks õhtukohvilauaäärse vestluse käigus tekkisid ja minu maailmapilti ootamatute nurkade alt avardasid. See oli rikkalikult kaetud kohvilaud, kuigi lauda (kui mööblieset) tegelaskonnas ei olnud. Märkamatult vestlusse sekkuvateks salapärasteks külalisteks said hoopis erinevad Hiina, Jaapani ja hetkiti ka Taiwani telekanalid.

Vindi teemad kõikusid veel suurema amplituudiga kui teemaarendused Hiina televisioonis, aga jõudsid ikka samade asjadeni. Oluliste märkide ja märgisüsteemideni.

Jah, te lugesite õigesti, Tõnis ja Eva Vint vaatavad kodus tõesti valdavalt Hiina televisiooni. «Hiina kultuurikanalid on maailma parimad, Arte on nende kõrval täielik kommertslik saast,» teatab Tõnis. «Hiinlased näitavad parimaid Euroopa filme, kõige avangardsemaid kunsti- ja kultuurisündmusi üle maailma.

Nad näitavad neid asju, mis meiesuguseid tõepoolest huvitavad, mitte näiteks Aafrika näljahädalisi, mis teatavatel põhjustel Euroopa telekanalite kohustuslikuks osaks on saanud. Ja neil on nii esteetilised reklaamid! See tuleb ilmselt keelesüsteemi erinevusest. Neile on geomeetriline mõtlemine emapiimaga kaasa antud,» jõuab ta argisest reklaamiesteetikast mööda minnes hoopis müstilisemate ja keerulisemate teemadeni välja.

Tema jaoks ei näi olevat õilsaid ja labaseid kultuuriilminguid... kõik on kõigega nii seda- kui teistpidi seotud, ja kuidas veel.

Tuleb tunnistada, et hiinlaste reklaamid on esteetilised ja nad ei mõju harjumuslikul moel reklaamidena. Taban ennastki jälgimast nende mahereklaame kui huvitavaid ja korraliku point’iga lühifilme. Jah, vaikus suudab karjuda palju kõvemini kui porgandihäälne diktor. Kuna pea kõik kollase maailma telekanalid on varustatud korrektsete inglise subtiitritega, hakkan Tõnisega teleka ees istudes esmakordselt elus ka endale igatsema satti, mida ma seni arutuks snoobitsemiseks olen pidanud.


Üllatuseks tunnistab märginduseguru, et hiina keelt ta ei valda, aga noh, üht-teist saab aru. Märgid ja märgikeel on universaalsed.

Ühel järgmisel ootamatul hetkel laseb ta abikaasa Eval hiiglasliku raamitud Hiina ööliblika «lauale» kanda. On see vast loom! Suur ja karvane. Tiibade servadel kuninglikud maopead. See pole tavaline liblikas, vaid märk, mis olla olnud ennevanasti Hiina valitsejate võimumärgina rinnale prepareeritud või tikitud. Tema leidnud väärtusliku liblika suvalisest hiinlaste keldripoest. «Samasugused prisked punased maod on ka meie admirali tiibadel ja tiibade alaküljel ehtsad hologrammid, aga neid hoitakse kiivalt saladuses,» teab ta rääkida.

Nii jõuab liblikajutt sujuvalt apteegikarikate abil vanade Hiina pitsatiteni. Vint räägib, et pitsatikunsti õppimine käivatki kopeerimise ehk kompimise kaudu. Talt olevat palju kordi küsitud, miks sa neid vanu asju kopeerid ja retušid. Mida see sulle kui kunstnikule annab? Aga nii see lihtsalt käivat, selle kaudu elab ta teemasse sisse.

Head koopiameistrid olevat idamaades kõrgelt kodeeritud ja koopia olevat sageli originaalist tehniliselt täiuslikum. Täiusliku koopiameistri või rahvalauliku sünnipäev olevat näiteks Koreas lausa rahvuspüha. Need seltsimehed on ka UNESCO rahvuspärandi nimekirjas kõrgetel kohtadel.

Pitsatite juurde tagasi tulles olevat peaküsimus vaid selles, kas lugeda tuleb pitsati jälge või metalli. Ise peab ta suurimaks kunstiks koostada selline pitsat, mille puhul nii üks kui teine kehtiks ja tähendust omaks. Ja neidsamu apteegikaanidega maagilisi salapitsateid leidub tema sõnul nii Hiina kui Kreeka aladel.

Tõnis Vint pole ajaloolane ega etnograaf, pigem visionäär ning ei pea seetõttu leidude täpset saamislugu vajalikuks juurde märkida. «Kes tahab, kaevab selle ise teatmeteostest välja,» lisab ta. Paradoksaalsel kombel kasutab ta töödes alati nelja-viit algallikat, kuna kõik allikad on nihkes ja tõde selguvat alles neid kõiki analüüsides.

 

 

 

http://artishok.blogspot.com/2007/11/tnis-vindi-kaks-reaalsust.html
http://www.postimees.ee/011107/esileht/a...galaktikad
 


Igor Volke

IGOR VOLKE on sündinud 19. jaanuaril 1950 Jõgeval, ta on üks eesti tuntumaid ufolooge, keskkonna anomaaliate uurija.

ivolke@hot.ee

?? 6307273 ??

 

Ufoprobleemidega on ta tegelenud 1970. aastast fenomenoloogia tasemel. Keskkonna anomaaliate registreerimise ja uurimisega on Volke tegelenud 1980. aastate algusest. Volkel on koostöösidemed maailma paljude ufosid ja anomaaliaid uurivate organisatsioonidega.

Igor Volke lõpetas Tallinna 21. Keskkooli 1968 ja Tallinna Polütehnilise Instituudi 1972. Töötanud on ta Tallinna tuletõrje- ja päästeametis 28 aastat, viimased viis aastat päästeameti nõunikuna.

 Ufoloog Igor Volke kinnitas, et juba mõne aasta pärast avanevad maailmas nn X-failid ja me saame teada UFO-de kohta midagi sellist, mis võib meie maailmapilti kardinaalselt muuta.

Volke rääkis saates muuhulgas ka seda, et ÜRO kinnisel nõupidamisel otsustati, et aastatel 2012-2017 peaks saabuma nn D-päev ehk UFOsid käsitlevate dokumentide avalikustamise päev.

Volke väitel on isegi Vatikan teinud avalduse, mille sisu on lihtne: on täiesti OK, kui usud UFO-desse. Seega tunnistab ka Vatikan nende olemasolu.

 .....................................................

Igor Volke on näinud kolme ufot.
29.12.2006 00:01
Eva Klaas, reporter

 Eesti tuntuima ufoloogi Igor Volke sõnul avastatakse Eestis igal aastal viis-kuus anomaalse keskkonnanähtuse juhtumit, nende tegelik arv on umbes kümme korda suurem.

Mida nimetatakse anomaalseteks keskkonnanähtusteks?

 
Minu jaoks on keskkonnaanomaaliatel neli põhikategooriat. Esimese kategooria moodustavad keskkonnavalgus ja energeetilised nähtused. Need on igasugused sambad, kettad, kerad, mis helendavad ja liiguvad.

Teiseks kategooriaks on lennuobjektid, millel on lennuvahendi tunnused ning mida tuntakse ka ufodena.

Eraldi rühma moodustavad sellised keskkonnafüüsikalised kompleksid, mida poltergeistidena tuntakse, näiteks põlengud, purunemised, esemete lendamised.

Ning neljandasse kategooriasse kuuluvad psüühilised ja psühhosomaatilised nähtused, mille puhul inimesed näevad olendeid, puutuvad nendega kokku ning saavad mingisugust informatsiooni. Neist neljast põhikategooriast on viimasel aastal rõhk lennuaparaatidel.

Millised on olnud viimased kokkupuuted ufodega?

14. detsembri öösel oli väga suure metalse objekti vaatlus Männiku küla lähedal, suunaga Saku poole.

Augusti alguses oli väga huvitav juhtum Tõdva jõe lähedal. Taldrikukujuline objekt laskus hommikutaevas ühe põllu kohale ja jäi pidama, vaatlejaks oli lennujaama töötaja, kes teadis väga hästi, et sellisel kellaajal ei saa lennuk tulla. Ta sõitis just tööle, pidas auto kinni, keeras klaasi alla, hindas olukorda ning alles siis sõitis edasi.

Kas ka teil endal on olnud kokkupuuteid anomaalsete nähtustega?

Vahetult on kokkupuuteid olnud kolmel anomaalsete keskkonnanähtuste vaatlusel: 1972. a Koiva jõe ääres, 1979. a Viljandi lähedal ja 1982. a Märjamaa kohal. Need on olnud lendavate objektide kaugvaatlused, kus on olnud võimalik anomaalsust tuvastada. Nende objektide puhul ei olnud tegemist sõjaliste eksperimentidega ega teada-tuntud lennuvahenditega.

Kui tihti Eestis keskkonnaanomaalseid nähtuseid märgatakse?

Eesti keskmine on viis-kuus anomaalse keskkonnanähtuse juhtumit aastas, see on üsna standardne. Kui sellele kohaldada USA ja Prantsusmaa professionaalsete uurijate tulemused, kes väidavad, et vaid 10 protsenti vaatlusi tuleb avalikkuse ette, annaks see Eestis 50-60 juhtumit aastas. Kui arvestada, et meil on 1,3 miljonit elanikku, siis on see väga kõrge protsent.

Et olen oma uuringutes suhteliselt sõltumatu ega pea kellelegi aru andma, siis on uurimismeetodite valik mu enda otsustada. Kui on väiksemgi kahtlus, et allikas pole usaldusväärne, või tunnen informatsioonis ära, et tegemist on eksitusega, siis ma juhtumit lähemalt ei uuri.

Miks ufod tulevad?

Ma ei oska öelda, ei ole isegi püüdnud seda seletust vormistada. Jääb mulje, et on mingid targemad peremeesolendid, jääb mulje, et maa peal on mingisugused salastatud piirkonnad, aga mis see tervik on ja kuidas see välja näeb, on keeruline seletada.

Kas aasta lõpp on anomaalsete nähtuste poolest muust ajast rikkam?

Ei. Üldiselt vaatluste arv pimedal perioodil suureneb, aga mitte anomaaliate arv. Jõulude ajal ei ole ka seda, et inimesed on ootel ja mõtlevad natuke põnevamalt.

Kas ufod on andnud ka mingisugust informatsiooni?

1950ndad oli väga aus periood. Tegelasteks olid inim- või vaimtüübid ja sageli vahendati sõnumeid tuumasõja keelustamiseks ja selle eest hoiatamiseks, oli üleskutseid moraalsusele ja usule. Maailmaparandamise tendents oli sõnumites täiesti märgatav. Kogu aeg rõhutati, et lõpetage sõda, lõpetage keskkonna reostamine. Folkloorsena jätab see mulje, et siin ongi meie endi esile kutsutud peegeldused, mis õpetavad meid elama - et olge targemad, paremad, viisakamad, armastage keskkonda, ligimest.

Milline on olnud teie teekond keskkonnaanomaaliate uurijaks?

1968. aasta augustis tundsin selget piiri ületamist, kui mulle järsku avanes ettekujutus, et maailma filosoofiad, religioonid ja fenomenoloogia peavad moodustama ühise terviku. Sain aru, et need ei ole mingid inimrassi episoodilised, somnambuulsed ega spontaansed otsingud, vaid seal on mingisugune üks skeem, sest teadmised, mida erinevad religioonid püüavad inimesele anda, oleks nagu ühest nõukojast tulnud.

Märkasin, et hinge ettevalmistajaks oli Hruštšovi poliitiline sula. See tõmbas stalinismile piiri vahele. Sain aru, et ka kõige totalitaarsemad süsteemid mingisuguste tunnuste järgi uuenevad.

Hiljem hakkasid sündmused ja fenomenid ise tähelepanu köitma. Läksin tööle toonase siseministeeriumi alluvusse, sõjaväestatud tuletõrjesse, et saada rohkem aega. Vaba aeg kuulus õpinguteks, enesetäienduseks ja uuringuteks. Väga palju tuli lugeda, konspekteerida ja süstematiseerida.

Ennast tuli täiendada niisugustes distsipliinides nagu astronoomia, bioloogia, kosmoloogia ja filosoofia. Tuli uurida kriminalistika aluseid, brošüüre lugeda. 1970. aastatel pidas Tunne Kelam loenguid, tal oli ka kirjandust, Eduard Nurja oli tollal spiritualistliku liikumise ristiisa.

Vahemikus 1975-1979 sain aru, et kohalik informatsioon kogunes Tõraverre. Mina ja Tunne Kelam rääkisime omavahel läbi ning otsustasime hakata Eestis süstemaatiliselt anomaalsete nähtuste kohta informatsiooni koguma. Kõigepealt tuli ette valmistada andmebaasid, kust siis edasi minna.

Kui palju Eestis üldse praegu ufouurijaid on?

1985 formeerus Inseneride Maja juurde AKRAK ehk Anomaalsete Keskkonnanähtuste Registratsiooni ja Analüüsi Komisjon, mille üheks asutajaks olin ka mina.

Nimi on sellepärast nii keeruline ja lahtiseletatud, et tol ajal julgeolekukomitee kontrollis taoliste organisatsioonide moodustamist. Seal tegutsenud 25-30 inimesest on osa Eestist lahkunud, mõned on surnud, aga teised on olemas ja vajadusel me saame näiteks ekspressuurimisrühmi moodustada.

Aga see ei ole enam registreeritud ja me tegutseme sõpruskonnana. 

 

 
http://et.para-web.wikia.com/wiki/Igor_Volke
http://www.virumaateataja.ee/291206/esileht/15035314.php


Tiiu Väinsaar

Hariduskäik: kõrgem EPA, vanem-agronoom

 tel 603 5405, 5669 0068, tiiuaed@hot.ee

 

Täiendõpe:
Soome Vabariigis; Frantsila Alternatiivmeditsiini kursuste keskuses aastatel 1989 - 1998 fütoteraapia, saades fütoterapeudi kutsetunnistuse


Teenistuskäik: viimased 20 a. talupidaja, maheviljelusega ravimtaimekasvatus ja droogide pakendamine.


Avaldatud raamatud, kaastööd, artiklid:
Oma raamatud:
"Väike maitse- ja ravimtaimede korjamise ning kasutamise õpetus" 1993
"Ürte omast aiast" 1997
"Till aias ja köögis" 2002
Tõlked:
Ulla Lehtonen "Taimetoidud" 1995
Virpi Raipala-Cormier "Taimetoidud Frantsila moodi" 2000
Koostajana: "Taimetoidud laiast maailmast igale maitsele" 2007

Avaldatud artikleid ja artiklite sarju ravimtaimedest erinevates trükiväljaannetes: Maaleht, Maakodu, Elukiri, Aed, Üks, Õhtuleht, Päevaleht jne.jne.
 

 


http://www.universus.ee/index.php?id=81
 


Mai Väljataga

Mai-Agate Väljataga on selgeltnägija ja ravitseja

 

Ta on tegutsenud alternatiivmeditsiini vallas alates 1992. aastast ja aidanud tuhandeid inimesi. Viimastel aastatel on tegutsenud regressiooniterapeudina. Ta on avastanud, et paljudel foobiatel või kaasasündinud rasketel haigustel on seos eelmiste eludega, ning nende tervendamiseks on vaja mõista eelmiste elude sõlmpunkte ja need lahti harutada. Selleks on vaja juhtida inimene tagasi algpõhjuse juurde. Mõnikord piisab vaid põhjuse mõistmisest, et algaks tervenemine. Mai Väljataga ei vaja töötamisel abivahendeid, ta näeb inimese energiavälja, kust saab vajaliku informatsiooni.
2007. aastal toimunud tähtsa kvanthüppe tagajärjel on hakanud inimteadvus laienema. Igal inimesel on otsmikusagar ehk neokorteks, mis on hakanud suure kiirusega kasvama ja annab tasapisi tagasi meile kõik meie endised võimed. See tähendab ka seda, et hakkame mäletama, kust me pärit oleme ja miks me siia oleme tulnud.

M. Väljataga ütleb, et oleme evolutsioonilises ajajärgus, kus tuleb üles kõik vana rämps, mida aja jooksul oleme kogenud. Enamik inimesi ei saa aru, mis on nende elu väljakutse, ja läheb ühiskondliku hoiaku lõksu. Nad ei saa aru, et nad ei ole siin maa peal selleks, et näiteks karjääri teha, raha teenida, ameteid õppida vms. Inimesed on siin maa peal kasvatamas oma sisemist jumalat. Hinged õpivad siin elus ja ajavad oma rada. Variante, mida hing siia ellu õppima tuleb, on tohutult palju: mõni tuleb õppima kannatlikkust, mõni püsivust, mõni andestamist. See tähendab, et inimene peab kuulama oma sisetunnet, muidu leiab universum ise mooduse, kuidas teda seda kuulama panna. Tavaliselt tulebki see õppetund negatiivse kogemusena. Oleme siin õppimas ja kogemusi saamas.

Mõned mõtted Mai-Agate Väljatagalt:

    * „Asjadele, mida te tegema ei pea, tulevad takistused ette. Elu ise lükkab teid õigele rajale, kui te just vägisi vastu ei punni. Elada tuleb tänases päevas, mitte homset uurida. Tulevikuks on võimalik ometigi valmistuda, kui püüame lahti saada ahistavatest kammitsatest ja iseloomuomadustest, mis tekitavad meile maises elus probleeme.”
    * “Elatakse teistele, ennast ohverdades. Ning oodatakse seejärel tänu. Aga see on vale! Elu jääbki elamata.”
    * „Elus on oluline teha seda, mis sulle meeldib. Ära vali tööd selle järgi, kas see sind rikkaks teeb. Tegevus, mis kuulub sinu missiooni ning mida sa armastad, teeb sind õnnelikuks ja toidab alati ära. Tee, mida me siin maamunal käime, on vaid üks etapp...“
    * „Probleemideta inimest pole olemas. Inimesele saadetud raskused on nagu koolitükid: tuleb ta nendega edukalt toime, lubatakse järgmisse klassi. Tuleb lasta ajal kulgeda ning üleliigsetel asjadel ja inimestel elust minna.“
    * „Depressioon tekib siis, kui inimene ei julge ennast väljendada. Tehakse seda, mida teised tahavad. Aga ühel hetkel saab kehal mõõt täis, tekib paanikahoog. Inimesed peavad õppima kuulama oma sisehäält ja olema oma otsustes ise kindlad.“
    * „Kahjuks on ka uskmatus üks energiatest, mis ei lase inimese andekusel avaneda. Soovingi kõigile head pealehakkamist ja uskumist oma väesse. Soovitan veel ka vaadata iseenda sisse, vaadata otsa oma varjudele, tunnistada neid, ja kui neid tunnistada, siis on võimalik neid ümber teha.“
    * „On vaja olla siin ja praegu, on vaja tingimusteta armastada, õppida andeks andma, ükskõik mis ülekohtuseid tegusid ka meie vastu ei ole tehtud, ja tuleks õppida kuulatama oma südame häält.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 


http://www.helisevsonum.ee/index.php?sis...i1lWf5Cko6
 


 

Aime Kons

Sünd. September 26, 1951

on professinaalne tõlk ja toimetaja, keskendunud suuresti esoteerilisele kirjandusele.

kirjastustöötaja TEA KIRJASTUS

6677866 aime.kons@tea.eu

Mandala sümboliseerib eluratast 

Aime Kons
Inimene on iseendale olnud alati üks maailma suuremaid mõistatusi. Ta on alati otsinud meelrahu ja püüelnud tarkuse allikate poole. Inimene pöörleb elurattas, mis viib teda kord üles, kord alla. Kuidas leida tasakaal ja häirimatus iseendas, kuidas rahustada oma ärevusele kalduv ja pidevalt siiasinna hüplev meel? Vaikse iseendasse süüvimise abivahendeid on inimene oma arenguteel leiutanud mitmeid. Üks mõjuvamaid vahendeid – mandala – on tõenäoliselt
sama vana kui inimkond. Kujundeid ja sümboleid, mida mandalate loomisel kasutatakse, tunnevad kõik rahvad ja tsivilisatsioonid. Need on ürgsed kujundid, mis väljendavad inimesele midagi sügavuti omast, püsikindlat ja kadumatut. Nähtavasti kujundasid juba muistsed hõimurahvad instinktiivselt välja mandala põhivormi: ringi, mille keskmest hoovab valgustumine – kaastunne, lõputu tarkus, lõputu isetu armastus. See on pöörleva maailma liikumatu kese, kus leiame vaikuse ja meelerahu. Mandala on täiusliku universumi mudel, täiusliku mina võimalus leida tee suhtlemiseks teiste täiuslike olenditega. Sõna mandala tähendab ringi, kuid budistliku eriterminina ka teeviita või viimistlemist. Budismis ongi mandala peamine eesmärk lõpetada inimeste kannatused, saavutada õige nägemus reaalsusest ning jõuda virgumiseni teiste hüvanguks. Mandalaid ja nende loomise kunsti seostatakse eriliselt just Idamaadega ja eeskujudena ongi meie päevadel kõige tuntumad Tiibeti ja Nepali mandalad. Tiibeti mandalad on keerulisemad, komplitseeritud kujundusega, viimistletumad, täidetud värvirikaste sümbolitega. Tiibeti mandalaid kasutatakse templite ja majade kaunistamiseks, munkade ja valitsejate pühitsusriitustes, visualiseerimispraktikates, aga ka surnukehade kaitseks nende tuhastamisel. Mandalaid on mitut tüüpi: neid kujundatakse värvilise liivaga maapinnale, maalitakse lõuendile, kangale või paberile – need on kahemõõtmelised. On aga ka kolmemõõtmelisi, mis on valmistatud kullast, hõbedast, merikarpidest, kivist, sarvest, puust või savist. Mandala on oma klassikalisel kujul sümmeetriline diagramm, mis on
kontsentreerunud ümber keskme ja tavaliselt jaotatud neljaks sektoriks. Kontsentrilistel ringidel ja nelinurkadel on sama kese. Mandala keskkond on sümboolne “lõpmatu ala”. Tiibeti mandala on ringiga ümbritsetud nelinurk ja selle neljal tahul asuvad sissepääsud mandalasse. Kujundit läbivad põikjooned, mis saavad alguse keskpaigast ja suunduvad nelja nurga poole, jagades pinna neljaks kolmnurgaks. Iga kolmnurga keskel on viis ringi, mis sisaldavad jumaluste sümboleid või figuure. Ümbritseva “tuleringi” eesmärk on põletada inimese teadmatus. Kuid mandala ei ole vaid muistne idamaine pärand. Mediteerimist soodustava vahendina on mandala eluõiguse ja suure populaarsuse võitnud ka Läänemaailmas, sest sisemises vaikuses ja meditatsioonis läbi selle kujundite rännates teeb otsija läbi teekonna universumis. Mandala on püha ja universaalne kosmogramm, tema evolutsiooni ja taasneeldumise kujutis. Samas on see ka taevakehade kirjeldus: universum on oma ruumilises laienemises inertne, kuid tiirleb ümber telje, Sumeru mäe, mida on samastatud meie Põhjanaelaga. Mediteerija jaoks muutub mandala maailmaks, ta samastab ennast väega, mis valitseb maailma ja kogub endasse selle imetaolise jõu. Ja polegi oluline, kus maailma otsas see toimub, kas keskendutakse idamaiste kujunditega täidetud objektile, läänemaailmast pärit sümbolitele või iseenda joonistatud mandalale. Suurepärane kogemus iseendasse süüvimisel on aga just oma isikupärase mandala joonistamine-kujundamine. Selleks on tohutult võimalusi, sest mandala on oma sümbolite ja tähendusega meist igaühe sees – valmis ja ootel. Ta tuleb vaid leida ja äratada. David Fontana raamatust “Mandalameditatsioon”,
mis esitleb lugejale 52 kaunist uuevormilist mandala-kujundit, on võimalik leida meelerahu poole suunavaid viitu vastavalt meeleolule ja vajadusele. Iga mandala juures leidub lühike juhatus kujundisse mõttelise sisenemise kergendamiseks. Kuid kõigil on siinjuures ka piiramatud võimalused loomingulise ja iseendale
ainusobiva lähenemistee leidmiseks. 

 

 

 


Andres Rünk

19.10.1945

Astroloog

On Olnud Eesti Muinasteaduste Seltsi liige.

 

 

 

 

 


Aurelius Kristjohann (Mart Palmist)

sünd 12.09.1958

Tallinn

Astroloog, müstik.

 

Mart Palmisti nime all tuntud kui üks Eesti Muinasteaduste Seltsi ja Eesti Astroloogide Seltsi asutajaid.

 

 

 

 

 


 

Helve Laksberg

Taimetoitlane, MAAEMA MESSI ASUTAJA JA KORRALDAJA AASTAST 1994.
 

 Teeleht OÜ, HELVE LAKSBERG, Juhataja

 

Telefon: 509 3979
Lingid: http://www.maaema.ee
E-post: info@maaema.ee

 Kruusiaugu talu Alliku Saue vald 76403 Harju maakond GSM  509 3979

 

.Soovin arendada Maaema messi ja konverentsi, mille sihiks on olnud eluterve keskkona areng. Soovin leida uusi ideid ja teemasid, mis võiksid olla praegu inimestele tähtsad. Kutsun tegevusse uusi liikmeid, otsin toetajaid ja sõpru!

 Probleem on inimese kaugenemine loodusest ja see on viinud kõikide ahelprobleemide juurde, mis on omavahel seotud: tööpuudus, raha puudus, tervise kadu, kuritegevus ja üldine kaos-sõda!

On aeg hakata mõtlema, kas me sellist maailma soovime, kus üks inimene muutub teisele saagiks? Kas me sellist maailma tahame, kus inimene kaob ja süsteeme hakkavad juhtima arvutid?

 

Maaema nimi mütoloogiast

Sauel Alliku külas lapsepõlve veetnud ja praegugi seal elav messikorraldaja tunnistas, et messide korraldamisel on tal abi aatekaaslastest, aga palgalisi pidevalt tööl ei ole. “Ainult messide ajal ei saa nendeta läbi,” lisas ta.

Maaema nimi leiti messile koos mõttekaaslastega mütoloogiast. See olevat alguse, viljakuse ja kaitse sümbol. Kindlat religiooni Helve Laksberg ei eelista. Komme päikest soovida pärineb tema sõnul Vigala Sassilt. “Päikest soovida on kõige õigem, sest päikeseta poleks elu,” põhjendas ta.

 

 

 http://www.in.ee/inimesed_item.php?uid=3212

 http://www.virumaateataja.ee/070605/esileht/15024643.php


 Juhan Särgava

Sünniaasta: 1954

Töökoht ja amet: AS Saidafarm, nõukogu esimees

Valitavad ametid: Nissi vallavolikogu esimees

Haridus: Eesti Põllumajanduse Akadeemia põllumajanduse mehhaniseerimise ja -tehnika eriala

Mahepõllumees

 

 Miks on mahepõllumajanduse teema Teie jaoks oluline?
Tooksin lihtsa näite. Leib käib läbi kere pisut muutes oma keemilist koostist. Lisaks füüsilisele energiale saame sealt ka vaimuenergiat, mis on aluseks füüsilise keha käivitamisele – see on nagu säde, mis süütab bensiinisegu mootoris.

Mahedate meelest on oluline, millisest energiast lähtub mõttetegevus. Ka seda energiat saame toidu kaudu. Toidust sõltub see, kuidas me ennast tunneme. Väike katse alkoholiga võib seda kohe kinnitada.

Võttes teadmiseks eelnevat, ei teki tahtmist süüa leiba kõvasti väetatud ja lamandunud viljast, kui püstisest viljast tehtud leib on saadaval. Niisamuti ei taha toitu mürgitatud viljadest, kui puhas on saadaval.


Seda juttu, et üks või teine mürk on kahjutu võib uskuda, kuid tingimata ei pea uskuma.

Kuidas Teist sai mahetootja?
Töötasin ka varem põllumajanduses ja kohtasin rohkesti neid lugusid, kus mürgimehed tõsiste tevisehäiretega rinda pistsid. Seetõttu tekkis tungiv soov end neist mürkidest eraldada.

Miks mahetoit on kallim?
Eelkõige seetõttu, et toodetud kogused on väikesemahulised ja asuvad hajali üle vabariigi. Töötlemisvõimalusi mahedal on vähe, see on keerukas ja teadmismahukas paberimajandus on mahetootmise kohustuslikuks koostisosaks.

Tavatootmise võimsused arendati sõjajärgselt välja riikliku raha baasil. Mahelugude areng on alles algusjärgus.


Tootmine ja töötlemine tehniliselt ei ole kulukamad. Kulukam on mahamüümine, lisanduvate piirangute rakendamine, tegevuste dokumenteerimine ja mahe-kohustuse kandmine.

Miks kõik Saidafarmi piimatooted pole mahedaks märgitud?
Mahepiirangud ei luba muid kui mahedaid lisandeid kasutada, sh. rosinaid ja köömneid.

Tänaseks on nii, et ainult mahesuhkur on piisava järjekindlusega saadaval. Rosinad on hooajalised, köömned kaovad aeg-ajalt hoopis ära. Pole võimalik kliendile selgitada, et sama toode kord on mahe ja teinekord mitte. Ketikauplustes on tarnelepingud, mille lõpetamisest ette teatamise tähtaeg on kuu aega.

Uuesti sortimenti võtmist sünnib vaid paar korda aastas. Seega müüme mahekohupiima tavarosinatega ilma mahemärgistuseta, siis ei satu me konflikti maheseaduse praeguse kujuga.


Kui lisandite tarnimine kindlamaks muutub, saame ka märgistamisega järele tulla. Lisanditeta asjad müüme mahemärgistusega. Üritame hoiduda tarbija eksitamisest.

Kas mahefarmi lehmade elu on kuidagi teistsugune?
Sedavõrd on erinev, et mahefarmi lehmad söövad mahedalt kasvatatud heina, silo ja vilja. Nad käivad suvisel ajal karjamaal. Kuna söödakontsentraadid on mahedana kättesaamatud, siis peavad mahefarmi lehmad leppima vähemaga. Piimagi annavad nad vähem, seega ka udarahädasid vähem ja eluiga on pikem.

Mahedad ise on rahul, et ei toimu lehma "läbipesu" kõrge toodangu näol.

Kui oluline on Teie jaoks kohalik kogukond?
Kohalik kogukond on väga oluline elamise paiga väärtuste hindamisel. Raamatukogud, kultuurimajad ja isetegevus, lasteaiad, kooliharidus, sh. gümnaasiumi olemasolu on möödapääsmatud maaelu elemendid.

Huvialade ja harrastustega inimesed on justkui "maasool", ilma kelleta jääksid rakenduseta needki, kelle algatusvõime ja huvid nii arenenud pole. Ka maatööd ei saa enam harimata inimestega teha.

Teadlikkus ja ilmavaade on need, mille peale annab seada elementaarsematki töökorraldust.

Kümme aastat vallavolikogu esimehena on mulle näidanud, et ettevõtjal saab minna ainult nii hästi, kui läheb ümbritseval kogukonnal. Teisisõnu: näljas ja kiratseva kogukonna keskel ei saa ka ettevõtja edule loota!

Kas kujutaksite ennast ette ka linnamehena?

Olude sunnil peab kõigeks valmis olema! Maal on ruumi rohkem oma tahtmisi teostada, ei jää jalgu teistele.

See on omamoodi saatus: sünnid ja sured asfaldi peal. Sünni ja surma vaheliseks perioodiks saad ID numbri.


Kui keegi on selle ära teeninud, siis on see tema saatuse osa, mille muutminegi pole kerge, nagu ka vastupidi. Tahtmine on taevariik, ja kui see on võimalik, siis kuulub see õnne osaks maise elu juurde.

Eesti seisab suurte muutuste lävel. Mis Te arvate, millised võiksid või peaksid need muutused olema?
Loodust säästvaks, mahetoiduliseks ja priiskamisest loobuvaks kujunemine on loomupärane rada.

Kas õppida õnnestub teiste vigadest või omadest, seda näitab elu ise. Alati leidub neidki, kes ei õpi ei neist ega teistest. Pärisorjus, tööorjus, kapitaliorjus on ajastute saatjad. Inimesed neis on rollikandjad.

Ajastu muutus seisnebki selles, et rollid jäävad, kuid kandjad vahetuvad. Kui ühed ei taha ja teised ei saa enam endist moodi edasi olla, siis toimub ajastu ja väärtushinnangute muutus.

Uuem aeg tuleb, kui lastele hakatakse jälle tööharjumust ja -oskusi õpetama ja see pole enam seadusega keelatud.

Mis Teid elus edasi tegutsema innustab?

Ei tasu toppida oma nina asjadesse, mida Sa ei oska mõjutada. Vaja kinni hoida oma enda kõrgemast eesmärgist ja missioonist.

Milline elu on Teie meelest hea ja terviklik elu?
Alati peab arvestama, et iga tegu, isegi mõte kannab endas tagajärgi. Tuleb peatada nii tegu kui ka mõte, mis ei ole kooskõlas oma kõrgema eesmärgiga. Eriti hoolikalt tuleb hoiduda lammutavatest ja vihkavatest mõtetest!

Kas Teil on mõni unistus, mis ootab teoks tegemist?
Moodne mahefarm, kus tooted töödeldakse, koha peal müüakse, tellijatele laiali veetakse, posti teel koju saadetakse. Seal oleksid koos köögiviljad, aedviljad, jahud, leivad, saiad, mesi puuvili, liha- ja piimatooted.

Minu unistustes on ka turismiteenus koos majutusega ja ka väikeloomad näitamiseks. Samuti võiksid olla tegevusüritused lasteaedadele, koolilastele ja huvilistele – näiteks labidapäevad ning erinevate taimede kasvatuskursused.

Rakendusuuringud ja teadustegevuse baasiks olemine - see võiks samuti mahtuda ühe moodsamat sorti mahefarmi raamistikku. 

 

 http://www.bioneer.eu/bioneer/arvamus/aid-7904/Juhan-S%C3%A4rgava-unistab-moodsast-mahefarmist


 

Jüri Lina

(13.10.1949)

Elukutseline teisitimõtleja, publitsist, kirjanik, ufoloog, vabamüürluse paljastaja, tervisliku toitumise eest võitleja.

Avaldanud mitmeid raamatuid eesti, soome, rootsi ja inglise keeles.

Muuhulgas:

Ufotutkimuksesta Neuvostoliitossa (Helsinki, 1979);

Skorpioni märgi all (Stockholm, 1996, 1998);

 

Jüri Lina (sündinud 13. oktoobril 1949 Tartus) on eesti kirjanik, publitsist, muusikaprodutsent ja filmirežissöör. Teda köidavad eksistentsialistlikud küsimused, esoteerilised mõistatused ja vaimsuse kriisi põhjused (romaan "Eemaldumine Kartaagosse"), salapärased nähtused, nagu UFOd ja parapsühholoogia (raamat "Mõistatuslikkuse kütkeis") ning salaseltside tegevus, sealhulgas vabamüürlased ja illuminaadid ("Skorpioni märgi all", "Maailmaehitajate pettus"). Peavoolu meediumid on teda pidevalt mustanud ja laimanud, sest ta paljastab psühhopaaatidest võimurite roimarlust. Kasulikud idioodid meediumeis õigustavad kuritegelike võimurite tegevust.
Jüri Lina hakkas avaldama artikleid, arvustusi ja tõlkeid juba anastatud Eestis 1960.-70. aastail, pidas ka loenguid ning koostas raadiosaateid, mis väljendasid okupeeritud Eesti võimureile ebameeldivaid vaateid. Pärast läbiotsimist Jüri Lina korteris 2. aprillil 1975 hoiati teda ideoloogilise õõnestuse jätkamise eest, sest oli ta pinnuks silmas Tartus noorte põrandaaluste vaimsete küsimustega tegelevate rühmituste asutajana. Jüri Linale kehtestati mais 1975 avaldamiskeeld.
Ta oli olnud ühe Vikerraadio populaarseima noortemuusikasaate “Pobifo revüü” autor aastail 1968-69.
Pärast tõsiseid konflikte KGBga pidi Lina 1979. aasta aprillis siirduma Helsingisse ja sama aasta augustis edasi Rootsi. KGB polkovnik Valdur Timusk ähvardas teda vaimuhaiglasse paigutamisega, juhul kui ta Nõukogude Liidu territooriumilt ei lahku, sest tal oli olnud pidevaid kokkupuuteid eesti Demokraatliku Liikumise esindajatega, sealhulgas Sergei Soldatovi ja Tunne Kelamiga, ning vabadusvõitlejatega, teiste hulgas Mart Nikluse ja Enn Tartoga. Enda poliitilist jälitamist kirjeldab Lina üksikasjaliselt teoses “Öised päevad” (Stockholm, 1983, 2005).
Eesti Raadio, Ameerika Hääl, Raadio Vaba Europa, Top-raadio Ja Raadio Kuku on eetrisse andnud rohkem kui 500 Jüri Lina koostatud saadet ja saatelõike. Ta avaldas rohkesti tõlkeid, artikleid ja arvustusi nõukogude ajakirjanduses kuni 1975. aasta aprillis saadud avaldamiskeeluni. Ometi esines ta kodumaises ajakirjanduses hiljemgi, kasutades varjunimesid (muu hulgas Ando Pärjel, Tuulo Illis) ja variisikuid (teiste hulgas Annes Hermann).
Samas jätkati tema Eestis tagasi lükatud kirjutiste avaldamist Soomes.
Hulk kirjutisi on hiljem ilmunud Ameerika Ühendriikides, Iisraelis, Inglismaal, Kanadas, Prantsusmaa, Rootsis, Soomes, Saksamaal, Ungaris, Taanis ja mujal. Ta on pidanud ettekandeid Eestis, Venemaal, Soomes, Rootsis, Norras, taanis, Saksamaal, Belgias, Inglismaal, Kanadas, Lätis ja Rumeenias.
1964. aastal algatas KGB tagaselja Lina vastu raamatute "Öised päevad" ja "Sovjet hotar Sverige" põhjal kriminaalasja, süüdistades teda riigireetmises.  Aastal 1991 ta rehabiliteeriti.
Kuni nõukogude korra lagunemiseni kuulus "Öised päevad" keelatud lugemisvara nimistusse, kuhu avalikustamise perioodil olid jäänud vaid üksikud raamatud. Väliseesti ajakirjanik ja Stockholmi "Eesti Päevalehe" toimetaja Ülo Ignats kirjutas oma raamatus "Estland mot en ny vår" (Stockholm, 1981, lk. 43), et KGB kontrolli all olnud VEKSA-ühing hoiatas kõiki eestlastest Rootsi külastajaid kokku puutamast Ülo Ignatsi ja Jüri Linaga, keda peeti ideoloogiliselt ohtlikeks inimesteks.


Looming

Heliplaadid

Jüri Lina on muusikaprodutsendina välja andnud heliplaate, peamiselt  Toivo Kurmeti laulude ja figuratiivse instrumentaalmuusikaga. Uusim plaat "Muusikavooluses" (Stockholm, 2008) sisaldab nii Kurmeti muusikapalu kui ka ingliskeelseid laule rootsi, saksa ja eesti lauljate esituses. Varasemast toodangust saavutas suurima menu Anne Maasiku album "Rännak lauluvainule" (Stockholm, 1980).
Viimastel aastatel on Jüri Linal olnud tihe koostöö rootsi helilooja ja interpreedi Attila Publikuga, tänu kellele on salvestatud 40-minutiline suurteos "Veevalaja katkenud sümfoonia", mille aluseks on Toivo Kurmeti figuratiivsed (kujundlikud) muusikamotiivid.

Helilavastused

"Kuuldumus liblikaväljade puhkemisest", kujundlik analüüs Eesti vabanemisest eesti luuletajate nägemuse alusel (Stockholm, 1980).
“Katarsis tardumuskrampoides” Jüri Üdi (Juhan Viidingu) mitmetahulisest luulest (Stockholm, 1980)
Veebruaris 1995 avaldas heliplaadifirma "Forte" Tallinnas luulelavastuse "Päevaunelm", mis sisaldab Shakespeare’i sonette ja paremikku eesti süvaluulest, sealhulgas Jaan Krossilt. Eesti Televisioonile tegi ta luulelavastuse "Äratundmine" (1993) väljapaistvate eesti poeetide loomingust (Ernst Enno, Viivi Luik jt).
Lisaks on avaldamata 4 luulelavastust, mis nõukogude okupatsiooni päevil ringlesid põranda all, sealhulgas "Kaemushetk" Dykan Thomase sürrealistlikust luulest.
4. detsembril 1992  esietendus Eesti Raadios Lina kirjutatud ja lavastatud filosoofiline kuuldemäng "Filippo" Giordano Brunost, osades esinevad Jüri Lina ja näitleja Sulev Teppart.

Lastelavastused

Lina on lavastanud ning esitanud lastele heliplaatidel järgmisi lavastusi:
"Eesti muinasjutud", millele on muusika kirjutanud Toivo Kurmet (Tallinn, 1992, Stockholm, 2006)
"India muinasjutte" koostöös Härmo Saarmiga  (Stockholm, 2006)
"Jaapani muinasjutte" (Tallinn, 1992, Stockholm, 2007)
"Rootsi muinasjutte" (Tallinn, 1994, Stockholm, 2008).
1980. aastail andis ta kassetil välja heliajakirja "Fookus", mida regulaarselt tutvustas "Ameerika Hääl".

Ilmunud raamatuid

"Ufotutkimuksesta Neuvostoliitossa" (Helsingis 1979)
"Öised päevad" (Stockholmis 1983 ja 2005)
"Sovjet hotar Sverige" (Stockholmis 1983, täiendatud trükk 1984)
"UFO-forskning i Sovjetunionen" (Stockholmis 1984)
"Kommunisternas heliga krig" (Stockholmis 1986)
"Bakom Gorbatjovs kulisser" (Stockholmis 1987)
"UFO-gåtan fördjupas" (Stockholmis 1992)
"Under Skorpionens tecken" (Stockholmis 1994 ja 1999)
"Mida Eesti ajakirjandus pelgab?" (Stockholmis 1996)
"Skorpioni märgi all" (Stockholmis 1996 ja 1998, kolmas, täiendatud trükk 2003)
"Mõistatuslikkuse kütkeis" (Tallinnas 1996)
"Sovjetiskt inflytande i Sverige" (Stockholmis 1997)
"Under the Sign of the Scorpion" (Stockholmis 1998 ja 2002)
"Filmikunsti väljenduslikkusest” (Stockholmis 1998)
"Varjatud tervisevalem" (Stockholmis 1999, teine, täiendatud trükk 2009)
"Världsbyggarnas bedrägeri" (Stockholmis 2001 ja 2007)
"Maailmaehitajate pettus" (Stockholmis 2003 ja 2004)
"Architects of Deception" (Stockholmis 2004)
"Zem Skorpiona Zimes" (Valmieras 2005)
filosoofiline romaan "Eemaldumine Kartaagosse" (Stockholmis 2006).

Filmid

1989. aastal valmis film "Sula-aasta", mida Kanal 2 Eestis näitas 7. veebruaril 1995. 23. juulil 1992 esitas Eesti Televisioon luulelavastuse "Äratundmine" eesti luulest (Viivi Luige, Peep Ilmeti ja Ernst Enno värssidest), mida 6. märtsil 1995 kordas Kanal 2. Lavastuse operaatorid olid Aare Varik ja Priit Murusalu. Toimetaja Helle Tiisväli.
12. märtsil 2005  esilinastus Tallinna Kinomajas Jüri Lina kujundlik ingliskeelne dokumentaalfilm "The Lightbringers" ("Valgusetoojad"), mis on ilmunud ka DVD-l.
Sügisel 2006 valmis film "Tai reis".
Oktoobris 2008 esilinastus Tallinnas Jüri Lina lühifilm "Nostagiline Andrei Tarkovski", kujundatud Toivo Kurmeti muusikaga.
Märtsi lõpus 2009 esilinastus Stockholmi esilinastuskinos Jüri Lina täispikk rootsikeelne film "I skuggan av Hermes: kommunismens hemligheter" ("Hermese varjus. Kommunismi saladused"). Film esilinastus Eestis 6—8. aprillil 2009.
Ajakirjanduse andmeil tutvus Lina filmirežissöör Andrei Tarkovskiga “Mosfilmis”  kevadel 1974, neist said head sõbrad ning nad kohtusid hiljem tihti Moskvas, Tartus, Tallinnas, Roomas ja Stockholmis.

Plaanitavad teosed

Kevadel 2010 esilinastub Tallinnas Jüri Lina film "Meloodiate lummuses. Toivo Kurmeti muusikalisest pärandist".
On lõppenud uue rootsikeelse filmi "Den omättliga Ouroboros: de brottsliga frimurarna" ("Täitmatu Uroboros. Kuritegelikud massoonid") võtted. On alanud monteerimine. Teos käsitleb vabamüürlaste organiseeritud majanduslikku ja poliitilist kuritegevust. Filmi esilinastus toimub kevadel 2010 Stockholmis.
Veebruaris 2010 ilmub koostöös Maie Vinteriga "Eesti-rootsi sõnaraamat", valmimas on teos Rootsi kohta ("Sovjetrepubliken Absurdistan") ja eestikeelne raamat Nõukogude-aegsetest kaasajooksikutest ("Ohu kiuste"). Lisaks on tal valmimas veel viis raamatut, sealhulgas "Psykopaternas herravälde" ja kaks filosoofilist romaani, "Sparta needus" ja "Salaklooster", ning teos rokkmuusika kohta "Rokiajastu resonantsid".
Valmimisjärgus on film "Punane terror Eestis".
Kavandamisel on film Miliza Korjusest ("Why?: The Estonian Super Star Miliza Korjus").

Loomingu tõlkeid ja tutvustusi

Rootsikeelseid raamatuid on tutvustatud rootsi, soome, taani, norra, šveitsi, itaalia, ameerika ja ka väliseesti ajakirjanduses.
Aastail 2002-2003 avaldas Jaapani nädalaleht Shukan Nihon Shimbon "Skorpioni märgi all" jaapani keeles. Raamat on ilmunud rootsi, eesti, läti ja inglise keeles. Teos "Maailmaehitajate pettus" on tõlgitud eesti, inglise, läti ja rumeenia keelde (leping raamatu avaldamiseks Rumeenias kirjutati alla detsembris 2009).


Jüri Lina seisukohti ajaloo kohta

Lina on vahendanud originaalallikaid ja esitanud dokumente, mis vastuvaidlematult näitavad, et tähtsad ajaloosündmused ei ole toimunud juhuslikult, vaid need on organiseerimud salaseltsid, nagu vabamüüerlastye ordud ja illuminaadid , viidates president  Franklim Delano Rooseveltile, , kes on toonitanud, et ajaloosündmused ei toimu juhuslikult. President Theodore Roosevelt  möönis vandenõu olemasolu: "Näilise valitsuse selja taga istub troonil nähtamatu valitsus, kellel pole rahva ees mingit vastutust ega lojaalsust.” Lina on juhtinud tähelepanu, et USA Ülemkohtu  esimees Felix Frankfurter tuvastas: ”Washingtoni tegelikud juhid on nähtamatud, valitsedes telgitagustes.” Ta on veendunud, et ajalooraamatuis esineb sama palju võltsinguid kui nõukogude väljaannetes. Arhiividokumendid ei lähe kokku suvaliste väidetega, mida ametlik ajalugu levitab.
Parim näide ametlike andmete paikapidamatusest on Lina analüüs selle kohta, et Hitleri surnukeha ei ole leitud, kuigi ametlik ajalugu väidab, et Hitleri poolpõlenud laip toimetati Moskvasse. (Vt "Maailmaehitajate pettus".) Nick Bellantoni ja Linda Strausbaugh' (University of Connecticut) teaduslike uuringute tulemused DNA-proovide alusel, mis avalikustati septembris 2009, tõestavad, et Linal on õigus, samal ajal kui ametlik ajalugu lähtus Nõukogude Liidu tõestamata väidetest. Ajaloolasi, kellele Lina toetus, ei ole ametlikult tunnustatud, sest see ei sobinud poliitiliste huvidega. Ometi oli neil õigus, nagu USA teaduslik uuring nüüd näitab. See oli hoopis noore naise sutnukeha.
Lina viitab allikatele, mis näitavad, et nii Lenin kui ka Hitler olid vabamüürlased; samuti oli NLKP üles ehitatud massoonliku mudeli järgi. Vabamüürlaste kontrolli all on ka LKA, nagu teisedki luureorganisatsioonid MI-5, MI-6, Mossad.  Lina väidab: "Ristiusu eesmärke on inimkond elulabürindi lõksus hoida, võtta temalt vastutus, esitades plagieeritud muinasjuttu kuritegelikult tõe pähe, et takistada vaimset arengut."

Loomingu kommentaare

Rootsi publitsist, esoteerik ja rahvavalgustaja Lars Adelskogh on andnud Jüri Lina raamatule ”Skorpioni märgi all” järgmise hinnangu: "Skorpioni märgi all – nõukogude võimu tõus ja langus" on kahtlemata Jüri Lina parim raamat. Isiklikult pean seda üheks parimaks raamatuks, mida kunagi olen lugenud. Kulunud väljend "jätab lugejale unustamatu jälje" on siinkohal haruldaselt õigustatud. Raamat kuulub nende väheste ajalooteoste hulka, mis suudavad sündmustesse süüvida. See paljastab seda, mis tegelikult toimus näiliste sündmuste keskel. "Skorpioni märgi all" on rohkem kui raamat. See on tegu, dokument.”
Kõrge hinnangu Jüri Lina ingliskeelsetele raamatutele on andnud juudi soost Kanada ajakirjanik Henry Makow, kes on tuntud peamiselt feminismi kriitikuna ja vandenõude paljastajana. Ta kirjutas oma retsensioonis: ""Architects of Deception", a 600-page history of Freemasonry, by Estonian writer Jyri Lina offers profound insight into the true character of modern history." {"Cruel Hoax", Silas Green, Toronto, 2007, lk. 182.) (""Maailmaehitajate pettus", eesti kirjaniku Jüri Lina 600-leheküljeline vabamüürluse ajalugu heidab sügava pilgu moodsa ajaloo tõelisse loomusesse.") Ta pühendas oma raamatus "Cruel Hoax" (Silas Green, Toronto, 2007) terve peatüki Jüri Lina teosele "Architects of Deception".
Ameerika ajaloolane Michael Tsarion toonitas oma retsensioonis : ""Architects of Deception" is certainly one of the most informative and revealing books on Freemasonry and secret societies by a committed and courageous researcher Juri Lina." (""Maailmaehitajate pettus" on julge ja pühendunud uurija Jüri Lina kirjutatud üks informatiivsemaid ja paljastavamaid raamatuid vabamüürlusest ja salaühingutest."
USA ajaloorevisionismi ajakiri "The Barnes Review", mis on avaldanud hulga kirjutisi Jüri Lina sulest, väidab Jüri Lina kohta: "Jüri Lina is an internationally renowned writer. His chief speciality is political economy, with a specific concentration on the connection between finance and political regimes. He is the author of "Under the Sign of the Scorpion", which has attained almost cult status among his staunch supporters. He presently lives in Sweden.”  ("Jüri Lina on rahvusvaheliselt tunnustatud kirjanik. Tema peamine eriala on poliitökonoomika, erilist tähelepanu pühendab ta režiimide majanduslikule ja poliitilisele seosele. Ta on raamatu "Skorpioni märgi all" autor, mis on oma toetajate hulgas saanud peaaegu kultusliku maine. Hetkel elab ta Rootsis.")
Võimu teenivad ajaloolased on nimetanud Jüri Lina vandenõuteoreetikuks, kes valivat ja seostavat fakte meelevaldselt. Lina aga väidab, et kasutab ainuüksi originaalallikaid, kus asjaosalised ise võtavad omaks, et on planeerinud vandenõusid, ja et sääraste allikate olemasolu ei ole teooria, vaid fakt, sealhulgas David Rockefelleri memuaarid.
Rootsi massoonide ajakiri "Frimuraren" (nr 2, 2008, lk. 31) retsentseeris Jüri Lina raamatut "Världsbyggarnas bedrägeri" ("Maailmaehitajate pettus"), suutmata ühtki fakti ümber lükata. Autor Christer Svärd paistis muretsevat nende vabamüürlaste pärast, kes on Lina raamatut tõsiselt võtnud ja ordust lahkunud.
Lina tegevust on tema enda väitel innustanud vabamüürlase Napoleoni  ülestunnistus: "Ajalugu koosneb nendest valedest, mille suhtes on jõutud kokkuleppele." (History is a set of lies agreed upon." Ja kirjanik Lev Tolstoi tõdemus: "Ajalugu oleks midagi erakorralist, kui see vaid tõsi oleks." Ka peab ta lugu rootsi kirjaniku August Strindbergi aususest: “Mis on ajalugu? Jutustus minevikust, mida mõistagi on esitatud ülemklassile sobivas valguses.”

Jüri Lina (sündinud 13. oktoobril 1949 Tartus) on eesti kirjanik, publitsist, muusikaprodutsent ja filmirežissöör. Teda köidavad eksistentsialistlikud küsimused, esoteerilised mõistatused ja vaimsuse kriisi põhjused (romaan "Eemaldumine Kartaagosse"), salapärased nähtused, nagu UFOd ja parapsühholoogia (raamat "Mõistatuslikkuse kütkeis") ning salaseltside tegevus, sealhulgas vabamüürlased ja illuminaadid ("Skorpioni märgi all", "Maailmaehitajate pettus"). Peavoolu meediumid on teda pidevalt mustanud ja laimanud, sest ta paljastab psühhopaaatidest võimurite roimarlust. Kasulikud idioodid meediumeis õigustavad kuritegelike võimurite tegevust.
Jüri Lina hakkas avaldama artikleid, arvustusi ja tõlkeid juba anastatud Eestis 1960.-70. aastail, pidas ka loenguid ning koostas raadiosaateid, mis väljendasid okupeeritud Eesti võimureile ebameeldivaid vaateid. Pärast läbiotsimist Jüri Lina korteris 2. aprillil 1975 hoiati teda ideoloogilise õõnestuse jätkamise eest, sest oli ta pinnuks silmas Tartus noorte põrandaaluste vaimsete küsimustega tegelevate rühmituste asutajana. Jüri Linale kehtestati mais 1975 avaldamiskeeld.
Ta oli olnud ühe Vikerraadio populaarseima noortemuusikasaate “Pobifo revüü” autor aastail 1968-69.
Pärast tõsiseid konflikte KGBga pidi Lina 1979. aasta aprillis siirduma Helsingisse ja sama aasta augustis edasi Rootsi. KGB polkovnik Valdur Timusk ähvardas teda vaimuhaiglasse paigutamisega, juhul kui ta Nõukogude Liidu territooriumilt ei lahku, sest tal oli olnud pidevaid kokkupuuteid eesti Demokraatliku Liikumise esindajatega, sealhulgas Sergei Soldatovi ja Tunne Kelamiga, ning vabadusvõitlejatega, teiste hulgas Mart Nikluse ja Enn Tartoga. Enda poliitilist jälitamist kirjeldab Lina üksikasjaliselt teoses “Öised päevad” (Stockholm, 1983, 2005).
Eesti Raadio, Ameerika Hääl, Raadio Vaba Europa, Top-raadio Ja Raadio Kuku on eetrisse andnud rohkem kui 500 Jüri Lina koostatud saadet ja saatelõike. Ta avaldas rohkesti tõlkeid, artikleid ja arvustusi nõukogude ajakirjanduses kuni 1975. aasta aprillis saadud avaldamiskeeluni. Ometi esines ta kodumaises ajakirjanduses hiljemgi, kasutades varjunimesid (muu hulgas Ando Pärjel, Tuulo Illis) ja variisikuid (teiste hulgas Annes Hermann).
Samas jätkati tema Eestis tagasi lükatud kirjutiste avaldamist Soomes.
Hulk kirjutisi on hiljem ilmunud Ameerika Ühendriikides, Iisraelis, Inglismaal, Kanadas, Prantsusmaa, Rootsis, Soomes, Saksamaal, Ungaris, Taanis ja mujal. Ta on pidanud ettekandeid Eestis, Venemaal, Soomes, Rootsis, Norras, taanis, Saksamaal, Belgias, Inglismaal, Kanadas, Lätis ja Rumeenias.
1964. aastal algatas KGB tagaselja Lina vastu raamatute "Öised päevad" ja "Sovjet hotar Sverige" põhjal kriminaalasja, süüdistades teda riigireetmises.  Aastal 1991 ta rehabiliteeriti.
Kuni nõukogude korra lagunemiseni kuulus "Öised päevad" keelatud lugemisvara nimistusse, kuhu avalikustamise perioodil olid jäänud vaid üksikud raamatud. Väliseesti ajakirjanik ja Stockholmi "Eesti Päevalehe" toimetaja Ülo Ignats kirjutas oma raamatus "Estland mot en ny vår" (Stockholm, 1981, lk. 43), et KGB kontrolli all olnud VEKSA-ühing hoiatas kõiki eestlastest Rootsi külastajaid kokku puutamast Ülo Ignatsi ja Jüri Linaga, keda peeti ideoloogiliselt ohtlikeks inimesteks.


Looming

Heliplaadid

Jüri Lina on muusikaprodutsendina välja andnud heliplaate, peamiselt  Toivo Kurmeti laulude ja figuratiivse instrumentaalmuusikaga. Uusim plaat "Muusikavooluses" (Stockholm, 2008) sisaldab nii Kurmeti muusikapalu kui ka ingliskeelseid laule rootsi, saksa ja eesti lauljate esituses. Varasemast toodangust saavutas suurima menu Anne Maasiku album "Rännak lauluvainule" (Stockholm, 1980).
Viimastel aastatel on Jüri Linal olnud tihe koostöö rootsi helilooja ja interpreedi Attila Publikuga, tänu kellele on salvestatud 40-minutiline suurteos "Veevalaja katkenud sümfoonia", mille aluseks on Toivo Kurmeti figuratiivsed (kujundlikud) muusikamotiivid.

Helilavastused

"Kuuldumus liblikaväljade puhkemisest", kujundlik analüüs Eesti vabanemisest eesti luuletajate nägemuse alusel (Stockholm, 1980).
“Katarsis tardumuskrampoides” Jüri Üdi (Juhan Viidingu) mitmetahulisest luulest (Stockholm, 1980)
Veebruaris 1995 avaldas heliplaadifirma "Forte" Tallinnas luulelavastuse "Päevaunelm", mis sisaldab Shakespeare’i sonette ja paremikku eesti süvaluulest, sealhulgas Jaan Krossilt. Eesti Televisioonile tegi ta luulelavastuse "Äratundmine" (1993) väljapaistvate eesti poeetide loomingust (Ernst Enno, Viivi Luik jt).
Lisaks on avaldamata 4 luulelavastust, mis nõukogude okupatsiooni päevil ringlesid põranda all, sealhulgas "Kaemushetk" Dykan Thomase sürrealistlikust luulest.
4. detsembril 1992  esietendus Eesti Raadios Lina kirjutatud ja lavastatud filosoofiline kuuldemäng "Filippo" Giordano Brunost, osades esinevad Jüri Lina ja näitleja Sulev Teppart.

Lastelavastused

Lina on lavastanud ning esitanud lastele heliplaatidel järgmisi lavastusi:
"Eesti muinasjutud", millele on muusika kirjutanud Toivo Kurmet (Tallinn, 1992, Stockholm, 2006)
"India muinasjutte" koostöös Härmo Saarmiga  (Stockholm, 2006)
"Jaapani muinasjutte" (Tallinn, 1992, Stockholm, 2007)
"Rootsi muinasjutte" (Tallinn, 1994, Stockholm, 2008).
1980. aastail andis ta kassetil välja heliajakirja "Fookus", mida regulaarselt tutvustas "Ameerika Hääl".

Ilmunud raamatuid

"Ufotutkimuksesta Neuvostoliitossa" (Helsingis 1979)
"Öised päevad" (Stockholmis 1983 ja 2005)
"Sovjet hotar Sverige" (Stockholmis 1983, täiendatud trükk 1984)
"UFO-forskning i Sovjetunionen" (Stockholmis 1984)
"Kommunisternas heliga krig" (Stockholmis 1986)
"Bakom Gorbatjovs kulisser" (Stockholmis 1987)
"UFO-gåtan fördjupas" (Stockholmis 1992)
"Under Skorpionens tecken" (Stockholmis 1994 ja 1999)
"Mida Eesti ajakirjandus pelgab?" (Stockholmis 1996)
"Skorpioni märgi all" (Stockholmis 1996 ja 1998, kolmas, täiendatud trükk 2003)
"Mõistatuslikkuse kütkeis" (Tallinnas 1996)
"Sovjetiskt inflytande i Sverige" (Stockholmis 1997)
"Under the Sign of the Scorpion" (Stockholmis 1998 ja 2002)
"Filmikunsti väljenduslikkusest” (Stockholmis 1998)
"Varjatud tervisevalem" (Stockholmis 1999, teine, täiendatud trükk 2009)
"Världsbyggarnas bedrägeri" (Stockholmis 2001 ja 2007)
"Maailmaehitajate pettus" (Stockholmis 2003 ja 2004)
"Architects of Deception" (Stockholmis 2004)
"Zem Skorpiona Zimes" (Valmieras 2005)
filosoofiline romaan "Eemaldumine Kartaagosse" (Stockholmis 2006).

Filmid

1989. aastal valmis film "Sula-aasta", mida Kanal 2 Eestis näitas 7. veebruaril 1995. 23. juulil 1992 esitas Eesti Televisioon luulelavastuse "Äratundmine" eesti luulest (Viivi Luige, Peep Ilmeti ja Ernst Enno värssidest), mida 6. märtsil 1995 kordas Kanal 2. Lavastuse operaatorid olid Aare Varik ja Priit Murusalu. Toimetaja Helle Tiisväli.
12. märtsil 2005  esilinastus Tallinna Kinomajas Jüri Lina kujundlik ingliskeelne dokumentaalfilm "The Lightbringers" ("Valgusetoojad"), mis on ilmunud ka DVD-l.
Sügisel 2006 valmis film "Tai reis".
Oktoobris 2008 esilinastus Tallinnas Jüri Lina lühifilm "Nostagiline Andrei Tarkovski", kujundatud Toivo Kurmeti muusikaga.
Märtsi lõpus 2009 esilinastus Stockholmi esilinastuskinos Jüri Lina täispikk rootsikeelne film "I skuggan av Hermes: kommunismens hemligheter" ("Hermese varjus. Kommunismi saladused"). Film esilinastus Eestis 6—8. aprillil 2009.
Ajakirjanduse andmeil tutvus Lina filmirežissöör Andrei Tarkovskiga “Mosfilmis”  kevadel 1974, neist said head sõbrad ning nad kohtusid hiljem tihti Moskvas, Tartus, Tallinnas, Roomas ja Stockholmis.

Plaanitavad teosed

Kevadel 2010 esilinastub Tallinnas Jüri Lina film "Meloodiate lummuses. Toivo Kurmeti muusikalisest pärandist".
On lõppenud uue rootsikeelse filmi "Den omättliga Ouroboros: de brottsliga frimurarna" ("Täitmatu Uroboros. Kuritegelikud massoonid") võtted. On alanud monteerimine. Teos käsitleb vabamüürlaste organiseeritud majanduslikku ja poliitilist kuritegevust. Filmi esilinastus toimub kevadel 2010 Stockholmis.
Veebruaris 2010 ilmub koostöös Maie Vinteriga "Eesti-rootsi sõnaraamat", valmimas on teos Rootsi kohta ("Sovjetrepubliken Absurdistan") ja eestikeelne raamat Nõukogude-aegsetest kaasajooksikutest ("Ohu kiuste"). Lisaks on tal valmimas veel viis raamatut, sealhulgas "Psykopaternas herravälde" ja kaks filosoofilist romaani, "Sparta needus" ja "Salaklooster", ning teos rokkmuusika kohta "Rokiajastu resonantsid".
Valmimisjärgus on film "Punane terror Eestis".
Kavandamisel on film Miliza Korjusest ("Why?: The Estonian Super Star Miliza Korjus").

Loomingu tõlkeid ja tutvustusi

Rootsikeelseid raamatuid on tutvustatud rootsi, soome, taani, norra, šveitsi, itaalia, ameerika ja ka väliseesti ajakirjanduses.
Aastail 2002-2003 avaldas Jaapani nädalaleht Shukan Nihon Shimbon "Skorpioni märgi all" jaapani keeles. Raamat on ilmunud rootsi, eesti, läti ja inglise keeles. Teos "Maailmaehitajate pettus" on tõlgitud eesti, inglise, läti ja rumeenia keelde (leping raamatu avaldamiseks Rumeenias kirjutati alla detsembris 2009).


 

  http://www.jyrilina.com/index.php?page=eesti

 


 Paide Anna

Anna Merkulova  ehk Paide Anna

 

Sündis 21. detsembril 1957 Mustvees. Lõpetas Tiheda 8klassilise kooli ja Mustvee keskkooli. Töötas kauplustes müüjana, kudumisettevõttes. 1986. aastast elab Paides. Töötas vene keskkoolis koristaja, Paimekis krohvija ja laohoidjana. 1991. aastast tegeleb ametlikult loodusraviga. Lahutatud, üks tütar elab Inglismaal, teine lõpetab Tallinnas kolledžit.

 

 tel: 53983327 (kontrollimata)

 

„Mul algasid kohutavad peavalud, ükski tablett ei aidanud," meenutab ravitseja ja selgeltnägija Paide Anna oma nõiatee algust. Tulnukad nõudsid temalt sisehääle vahendusel ravitsejaks hakkamist lausa väevõimuga.

 .................................................

Kui Annale oleks keegi 20 aastat tagasi öelnud, et ta hakkab lugema Saatuse Raamatut, kõneleb haigete organitega ja käib needuse mahavõtmiseks Surnute Maailmas, oleks ta ütleja välja naernud. Kuid tänaseks on Anna ja tema abiliste Alidia ning Tiina juures käinud inimesi tuhatkond, järjekord ravijate juurde pääsemiseks on mitu kuud ja Anna on oma saatusest ettemääratud tööd teinud juba ligi 15 aastat. "Keegi ei oska ette kujutada, kui raske see töö on. Kui saaksin, loobuksin sellest päevapealt, aga ei saa," kõneleb Anna.

Et tema elu just sellise pöörde võtab, ei osanud Anna ega tema pere ette aimata. Võib-olla oli tähenduslik, et Mustvee lähedal Tiheda külas ehitajast Mihhaili ja koduperenaise Maria perre sündis vanuselt teine laps, tütar Anna 21. detsembril, talvisel pööripäeval. Kolm nooremat venda olid Anna kantseldada, aidata tuli ka kurgipeenraid rohida ja kodutöid teha.
...............................................................

Paide Anna loobus pärast esimest võttepäeva saates "Selgeltnägijate tuleproov" osalemisest, kuna pidas šowd enda ja teiste lollikstegemiseks ning mõttetuks ajakuluks, kirjutab ajakiri Naised.
"See pole minu kui ravitseja jaoks," ütles Anna pärast esimest lavaproovi Astorias. Ta ei kahetse, et võtetele läks, sest teadasaamine oli tema jaoks vajalik kogemus. Päeva Astorias meenutab ta ebameeldivana, sest tema meelest olid saate ettevalmistajad võhikud, kes suhtusid saates osalejatesse nagu šarlatanidesse.

Anna tajus, et ruumis olid peale saatetiimi veel ka tavainimesele tunnetamatud vaimolendid. "Lisaks oli ruumis 324 surnut (ju võttekoha kõrval Vabaduse väljaku alt kaevetöödega "üles aetud" hinged), keda vist teised tähele ei pannud, kuid pidin hakkama nendega tgelema, kuna nad segasid mind." Anna sõnul nägi ta kõvasti vaeva, et neid sealt minema saada. "Kõigepealt oleks tulnud see ruum vaimudest ära puhastada, " pahandas Anna ja ütles saatejuhile valjuhäälselt, mida ta asjast arvab.

.......................................................................

"Olime lollid! Laenasime, tahtsime head elu. Nüüd oleme nii vihased, et isegi ilmataat ei kannatanud seda enam välja," ohkab tuntud imeravitseja ja selgeltnägija Paide Anna murelikult. Tema arvates on ekstreemsed ilmaolud eestlaste musta mõtlemise süü.

Anna Merkulova, keda elukoha järgi Paide Annaks kutsutakse, on nii hõivatud, et on telefonitoru tõstmiseks abilise värvanud. Haigeid muudkui voorivat uksest.

Anna selgitab kurvalt: "Inimesed on haiged, sest nad on üksikud. Loomadki karjas suhtlevad rohkem. Ma ei mõista, miks räägitakse, et oi, Eesti on nii ilus maa. Kus see Eesti ilus on? Me oleme nii mustas augus!"

............................................................................

 

 

 http://www.naistemaailm.ee/?id=10117

http://www.naistemaailm.ee/index.php?mod...e&id=13192

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=390536

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=245386

 


 Meie Seast Lahkunud


 

Laine Roht ehk Kaika Laine Kaika nõid

Laine Roht (Kaika Laine, Kaika nõid; sündis 4. mail 1927 ) Antsla vallas Kaika külas) oli eesti rahvaravitseja (surn. 21. apr 2013).

 

 Küsimusele, kuidas on tervis, vastab Laine Roht: “Sittagi ei ole hätta! Mis mul viga, noor poiss rinnas. Tal saab juba kuus kuud.” Ei pea väga taiplik olema mõistmaks – stimulaator annab meie ajakirja lugejate valitud aasta erilisima naise südamele jõudu. 
..................................................................... 

 «See, kes kannab minu matustel risti, ongi minu mantlipärija,» lausus kustuval häälel 94-aastane Kaika imeravitseja Kadi Aab. Ta suri 1956. aasta kevadel ja matustel kandis risti Karula postiljon Laine Roht.

Ämmaemandana kümme tuhat last vastu võtnud ja imeravitsejana samuti tuhandeid inimesi aidanud Kadi Aabi matustel käis vähe rahvast, kuid sõnum tema ristikandja nimega levis kiiresti suust suhu. Laine Rohti1927. aasta 4. mail ilmale aidanud Kadi Aab nägi tüdrukukese otsa ees nõiamärki - risti, madu ja karikat.

Kaks nädalat pärast ämmaemanda matust, 28. aprillil 1956 koputaski Karula kõrgustiku ümarate küngaste vahele surutud Püssi põlistalu uksele kolhoosi umbe kasvanud käega piimavedaja Elsa Smith. Täpselt Kristuse-ealine, 33-aastane Laine Roht paotas esimese patsiendi vastuvõtuks ukse. Elsa Smithi käsi paranes ja sündis legend uuest nõiast.

.................................................................

Kaika Laine soovitab olla kõigil üksteise vastu sõbralikum ja hoolivam nii kodus kui ka töökohas. "Ka tüükaaslasi tule austada. Vanasti naaber austas naabrit. Kellel vili enne lõppi ära, tollele viidi kotiga manu. Avitati. Edimene uudseleib viidi naabritele maitsta," räägib Laine Roht. "Naise vägi om ravivägi. Miist ei tohi oma jalgu alla tallata ja omatsit ei tohi vihata.

...........................................................

Laine on käinud 35 välisriigis. „Reisidelt sai energiat ja emotsioone kaasa toodud. Aga lõpuks inimene ikka väsib. Ravitsemine on oma energia äraandmine. Iseennast ma ravitseda ei saa, pean lootma arstidele. Ise aga olen abi andnud 10 500 inimesele. Nii ütlevad minu andmed, mis ma Tartusse kirjandusmuuseumi ära andsin,” rääkis Kaika Laine. 
...............................................................

Kortsleht 
Üks hirmus tõbi on unustamine. Oma reisil oleme kaotanud kaks shampoonipudelit, seebikarbi, habemeajamisvahu ning kilekoti õunte, küüslaugu ja suhkruasendajaga.

«Jooge kortslehe teed, siis tuleb mõistus pähe,» soovitas meile Kaika nõid.

..........................................................................

Poolsada aastat tuhandeid inimesi terveks ravinud Kaika Laine enam imetegusid ei tee. Juba aasta otsa ei tee. Tal endal tervis läbi. Kuid tervisehädalisi ega muidu uudishimulikke see ei heiduta – ikka käiakse Laine-prouat häirimas ja tüütamas. "Ma tahan vaid rahu," soovib nüüd rahvatohter kõigile südamele panna.

"Millal, mis kell ja mis autoga te tulete?" pärib Kaika Laine abiline Sirje, kunas tahame külla tulla. Võrumaale, Antsla taha Kaika külla.

Info vahetatud, ütleb Sirje: "Tulge aga. Kuid igaüht me sisse ei lase."

Ja ongi nii. Kui mõni tundmatu auto nende rohelise majakese juures väikses parklas peatub, peletab krapsakas Sirje võõrad ära. Uudishimulikud on muutunud Kaika Lainele tüütavaks ja segavaks. Vaat et võtavad hingegi seest...

 .....SOOV EESTI RAHVALE Kes on taeva, maa ja inimese loonud, siis olge ka tolle järgi. Elage oma tööst ja vaevast. Elage õiglaselt, mitte pahatahtlikult. Ärge olge üksteise peale kurjad ega tundke üksteise elust ja tööst kadedust. Kadedus võib teha meid õnnetuks.

Suurustamine ei ole hea. Enesekiitus ei ole ka hea – see läheb haisema.

Nii et elage tasakaalukalt ja sööge oma igapäevast leiba, siis saab ilmas kõigest mõistlikult läbi.

Vanasti oli selline ütlus: kui sa midagi ei usu, siis anna – see on küll halb sõna –, urule musu.

 

http://www.postimees.ee/utiliidid/reis/lugu17.htm
http://naistemaailm.ee/?art_magaz=2&id=9372
http://www.vorumaateataja.ee/?a=uudised&b=6124

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=243453

 

 


Anne-Liis Õigus (1943–2005)

eesti ajakirjanik, ajakirja " Avanemine" asutaja, Tallinna Tuletõrje kauaaegne vaneminspektor

KOONDAS TEADJAD KOKKU

 

Omal ajal esimese naisena Leningradi tuletõrjekooli lõpetanud, hiljem aastaid tuletõrje- ja päästeameti infojuhina töötanud Anne-Liis Õigus suutis enda ümber ja ajakirja Avanemine juurde aastate jooksul koondada suure hulga Eesti tarku: teadmamehi ja -naisi, ekstrasensse, astrolooge, ennustajaid, selgeltnägijaid. Kõiki, kes vaimse sfääriga tõsisemalt tegelevad. (Urmo Udras (Arhiiv))

«Nõiajaht on alanud,» rääkinud ööl vastu pühapäeva igaviku teele läinud ajakirja Avanemine looja ja peatoimetaja Anne-Liis Õigus juba mõni aeg tagasi. Üksteise järel lahkusid siitilmast imeravitsejad Luule Viilma, Sirje Gabriel, Gunnar Aarma, Laine Rohtla…

Omakeskis arutanud teadmamehed ja -naised: kes on järgmine? Saatus võttis Anne-Liisi. Poja ja tütre meelest aga võis ema surma kiirendada just imeravitseja käsi.

Anne-Liis Õiguse poja Olmeri ja tütre Kristeli sõnul tunnetanud ema, et tema tervisega pole kõik korras. Anne-Liis pöördus septembris konsultatsiooniks ühe Eestis väga tuntud meessoost ravitseja poole, keda ta küll varem eriti ei usaldanud. Aga olnud erakordselt ilus sügisilm ning mõte siiski tema arvamust teada saada tulnud Anne-Liisil äkitselt ja otsekui iseenesest. «Mees pani karmi diagnoosi: esimese staadiumi lümfivähk,» ütleb Olmer.

Karm, kuid vale diagnoos

Laste meelest on mehe – nagu hiljem selgus – valel diagnoosil ja ema erakordselt kiirel hääbumisel otsene seos. Olnud ju ema teadmamehe otsekohesusest šokis, ette tuli ka hirmust kantud paanikahooge ja lapsed usuvad, et just hirm haiguse ees sai edasiste sündmuste liikumapanevaks jõuks, lausa katalüsaatoriks.

Anne-Liis pojale ja tütrele oletatavast haigusest ei kõnelnud, küll aga Olmeri naisele Helinale, kes siis ka mõistis, miks ämm viimasel ajal seletamatus ärevuses on.

Tütar Kristel kõneleb, et tema sai ema tervisest aimu septembri lõpus, kui ema bussiga Pärnust Tallinna sõites palus, et tütar talle Pääskülla vastu tuleks. «Ta oli kuidagi väsinud, kurtis, et tal on paha olla,» meenutab Kristel, kes otsustas ema viivitamatult kiirabihaiglasse toimetada. Uuringud võtsid aega seitse pikka tundi. Tuvastati südame rütmihäired.

Vererõhk langes iga minutiga

Mõne aja pärast Pärnusse emale külla läinud Kristel avastas ehmatusega, et ema mäluga pole enam kõik korras. «Iga natukese aja tagant küsis ta, mis nädalapäev ja mis kuu praegu on... Otsustasin ta endaga Tallinna kaasa võtta. Kusjuures ta ei suutnud kolm tundi oma asju kokku panna. Lihtsalt käis ühest toast teise, ei saanud üldse aru, mida tegema peab.»

Uuesti arsti juurde, uued põhjalikud uuringud. Mille tulemusena avastati siiski mitte lümfi-, nagu tuntud selgeltnägija diagnoosis, vaid hoopis ajukasvaja.

Olmer meenutab, kuidas palatiaknale ilmus iga päev hiigelsuur kalakajakas, otsekui õnnetuse ettekuulutaja. «Ema ütles, et vaata, kui ilus lind…» ohkab Kristel.

Nüüd otsustasid lapsed viia ema neurokirurgi – kelle juurde oleks tutvusteta pääsenud alles jaanuaris – vastuvõtule. Anne-Liis soovis aga enne võimalikku operatsiooni nädala puhata. Lapsed viisid ema tema mõttekaaslasest sõbranna juurde, kes peab Lõuna-Eestis turismitalu.

Olukord aga halvenes järsult ning Anne-Liis viidi taas haiglasse, seekord Valka. Poeg jõudis sinna hetkel, mil arst lubas: ema elab veel kõige rohkem kaks tundi. Veidral moel kadus haiglast selle aja jooksul kahel korral elektrivool.

Anne-Liisi viimne soov oli Kristelit näha ning müstilisel kombel jõudiski ta tütre saabumise ära oodata. Arsti prognoosist siiski mitu tundi hiljem. «Igal pool olid ümbersõidud,» meenutab Kristel palavikulist roolikeeramist. «Täpselt selline tunne oli, et keegi oleks nagu spetsiaalselt sinna need ümbersõidumärgid pannud… Mõtlesin tõesti, kas keegi teeb halba nalja…»

Lõpuks jõudis Kristel koomasse langenud ema juurde. «Jälgisin hirmuga aparaadinäitu – vererõhk langes iga minutiga…» meenutab ta hetki, mil ema käest kinni haaras ja tema viimaseid südametukseid tajus.

Arsti loal avati palati aken. Et hing saaks välja lennata.

Enam surma ei karda

«Täname väga Valga haigla inimlikult asjasse suhtunud arsti, et ta lubas meil surija juures olla. On ju iga inimese tegelik soov, et lähedased on lahkudes tema juures,» ei hoia Helina ja Kristel enam pisaraid tagasi. «Tagantjärele mõeldes, olles seda kogenud… Mina enam surma ei karda,» tunnistab Helina. «Ja ma arvan, et mina ise tahaksin minna täpselt sama moodi. See oli ilus.»

Kristel räägib, et kevadel käisid nad emaga noori õunapuid ostmas. Ema ostis ka ühe. Ainult et sellel läksid lehed peagi pruuniks ja puu kuivas ära. Ja miks käis ta kolme nädala eest riidekapi kallal ja proovis selga musta kleiti, mida aasta otsa polnud kandnud?

Anne-Liisi tsooniterapeudist sõbranna Hele Jaagu tunnistab, et on Anne-Liisiga pärast tema lahkumist kontaktis olnud. «Võin öelda, et temaga on teispoolsuses kõik hästi. Nägin teda väga ilusana, ta oli hästi hele, väga palju teistsugune. Rahulik.»

Nõiajaht Eesti «nõidadele»?

Anne-Liis Õigus rääkis enne surma nõiajahist just seoses Eesti mitme imeravitseja surmaga. Mida pidas ta nõiajahi, nn. mustade jõudude rünnakuga silmas?

Kuluaarides kõneldakse, et nn. mustade jõudude eesmärk on hävitada Eestis vaimne liikumine, sest siinsed «nõiad» olevat liialt tugevad. Siiski jäävad Eesti teadmamehed ja -naised selles küsimuses napisõnalisteks. Nendivad, et teema on komplitseeritud ja keeruline, millele üheselt vastata on võimatu.

Astroloog Taimi Uuesoo ütleb, et vaimuringkondades räägitakse tõepoolest pealetungist palju, ning Anne-Liis oli just oma viimastel päevadel sellepärast väga hirmul. Kuid kindlasti pole need nn. mustad jõud kõigi jaoks ühtmoodi mustad.

«Võib-olla oleks targem see teema üldse rahule jätta,» ütleb teadmamees Aigar Säde, Anne-Liis Õiguse lähim mõttekaaslane. «Et üldse aru saada, mis ja miks toimub, on vaja rohkesti taustateadmisi. Lihtsalt väljendudes käib võitlus uue ja vana vahel. Uut esindavad need inimesed, kes loobunud välistest süsteemidest, avastanud endas sisemisi jõudusid ning püüavad seda infot edastada teistele, kes saaksid samuti seda kasutada.»

Ehk siis – nagu Anne-Liis Avanemise peatoimetajana.

Energoinformatsiooni korrektor Ivari Vee seletab, et kui on sõda, võib see käia nii kehalisel kui ka vaimsel tasandil. Ja lisab, et sõda pole kunagi ühepoolne, nimetagem siis selles osalejaid valgeteks, mustadeks või punasteks. Kõik on suhteline, oleneb, millisest küljest vaadata.

Ivari Vee sõnul on meie planeet haaratud tohututesse energeetilistesse muutustesse. Sellistesse, milliseid pole Maal kogetud tuhandeid aastaid. «See, mida enda ümber näeme ja tunneme, on erinevate energiate liikumise interpreteering,» selgitab ta. «Üks energiamuutuse väljendusi võib olla see, et lahustub duaalsus – meie madalam ja kõrgem mina.

Piltlikult öeldes istuvad ju inimesel ingel ühel, kurat teisel õlal, ja nende vahel käib pidev lahing. Meie enda sees. Edaspidi peaksid nad aga kokku saama, integreeruma, ja siis peaks ka sõda inimese sees lõppema. Uusi energiaid on aga mõnel inimesel eriti raske vastu võtta. Tee mainitud integratsiooni on avatuses ja hinnangute (must-valge, halb-hea jne.) mitteandmises. Nii et hetkel tasub erinevates asjades pigem võtta seisukoht ja hinnangutest loobuda.»

«Mina eelistan alati põhjusi otsida inimesest endast,» sõnab tsooniterapeut Hele Jaagu. «Anne-Liis lihtsalt otsustas lahkuda selleks, et tulla kunagi tagasi. Leidis, et saab teisel moel paremini oma missiooni täita.

 http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=185312 


Luule Viilma

 (6. aprill 1950 – 20. jaanuar 2002) oli eesti arst, mõtteravile pühendatud raamatusarja "Ellujäämise õpetus" autor. Luule Viilma lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja praktiseeris pikka aega günekoloogina alguses Rapla haiglas, hiljem Haapsalus.

Aastal 1991 alustas ta erapraksist naistearstina. Samal aastal puutus Luule esimest korda kokku parapsühholoogiaga, mis andis tõuke inimese tervise tervikkäsitluse sünnile. Selle järgi on haigused on midagi enamat kui see, millena senine arstiteadus oli armastanud neid defineerida.

Ideedest haiguste laiema tähenduse kohta ja soovidest ravida inimesi neile haiget tegemata sündiski Luule Viilma mõtteraviõpetus. Esialgu oli see sõnastatud raamatukesena, mis tema patsientidel tuli enne vastuvõttu läbi lugeda, kuid peagi sündis ka sari "Ellujäämise õpetus", mis sõnastas mõtteravi aluskontseptsiooni.

Luule Viilma hukkus autoavariis.

 

http://et.wikipedia.org/wiki/Luule_Viilma 

 

 


Eduard Nurja (1913-1995)

 

oli vahendaja inimese ja kõrgemate olendite vahel. Oli ka Eestis esimene,
kes alustas UFO-teabe regulaarset kogumist. Ka tal endal oli mitmeid UFO-kontakte erinevate olenditega.

 Peale sõda oli arvestatavamaks vaimseks keskuseks põrandaalune Nurja Grupp, keda juhtis legendaarne Eduard Nurja, ehk Eedi. See on koht, kust on läbi käinud enamik esoteerilises vaimuvallas midagigi korda saatnud inimesi – tavaliselt nad peatusid seal hetkeks ja said tõuke minna edasi. Sellest grupist on läbi käinud ka vähemalt kaks praegust Riigikogu liiget. See grupp oli koht, kuhu kogunes kokku igatsugu esoteerilist infot ja kuhu toodi kokku üle maailma siiapoole raudset eesriiet väga imelikke teid pidi smugeldatud vaimset kirjandust ning Eedi omas seega ühte paremat sellealast raamatukogu Eestis. Kõige tänuväärsem selle asja juures oli aga see, et sinna kogunes ka tõlkijaid, kes need raamatud ka eesti keelde ringi panid ja siis need materjalid käsikirjadena ringlema lasid. Peamiseks tõlkijaks oli seal hilisem Kosmoloogiaklubi (1989) legendaarne eestvedaja Urmas Lipand, kelle võib-olla tuntumateks tõlgeteks on Urantia Raamat ja Carlos Castaneda teosed. Need olid küll kiiruga tehtud ja toimetamata, kuid neid teoseid sai siiski eesti keeles lugeda. Kahjuks praegusel ajal tunnevad tema tegemiste vastu sügavamat huvi politsei ja võlausaldajad.

 

 

 

http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4822&page=2

http://www.online.ee/~uhuu/kroonika.html 

 


 

 Add Site, Submit URL


Home| New Submitted Links| Top Links| Add Site| Terms| |TV Kavad |Äikesetormid Reaalajas |PayPal |Disclaimers |Hoiatused